IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pregatirile pentru Pasti - curatenia, organizare, count down-ul a inceput
kalua
post Mar 10 2008, 12:03 PM
Post #31





Musafir






Pe 23 Martie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 10 2008, 12:03 PM
Post #32


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Chiar ca e diferenta mare anul asta... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Mar 10 2008, 02:21 PM
Post #33


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Pai la catolici nu mai e mult ma miram eu ca s-a apucat kalua de pregatiri ma gandeam ca nemtii sunt mai programati si isi fac treburile din timp, dar apoi am aflat ca nu mai e mult.
Pt. noi mai e destul dar tre' sa ma apuc si eu sa spal geamurile ca e jale ce mudare sunt, iara o sa-mi ia o gramada de timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Mar 10 2008, 03:27 PM
Post #34


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Da da da... nu mai e mult pana la cel catolic. si eu o sa ma duc sa-mi vad familionul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
si o sa zbor penrtru prima oara cu avionul...aa cgiar sa va intreb ceva da ma duc la bar ca sanu fiu off (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 23 2008, 11:42 AM
Post #35


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Harnicutelor, ati facut ceva pentru Pasti? Eu sint o putoare ordinara, nimic nu am facut pina acum... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 23 2008, 11:48 AM
Post #36


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Nimic, ca doar de aia mi-am luat soacra (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Bine, am spalat si eu sambata trecuta niste geamuri plus chestiile cotidiene, nimic special. Oricum mi-am rezervat din timp bucataria, ma ocup eu de gatit si restul la smotru!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 23 2008, 12:10 PM
Post #37


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



sambata ce-o fost pe noooi!

initial am zis ca luam camera cu camera si spalam si peretii cu buretele asta (a aparut si acolo? e grozav si pt tocuri de usi) intai sotul meu a facut o figura ..peretii? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) ....apoi am zis hai sa mutam doar mobila, sa spalam , usi ferestre, pe jos, perdele draperii, covoare. Si am facut toate astea. Ne-a ramas bucataria ca pesemne am imbatrinit si noi ..la 5-6 dupa masa eram amandoi storsi de vlaga (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
In orice caz sint foarte incantata de rezultat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Apr 23 2008, 12:33 PM
Post #38


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Ma apucai sa golesc oua cu seringa pt vopsit migaloasa treaba, da' de data asta n-am mai dat rateu l-a si pictat fiica-mea acu'' mai vrea si imi ia vre-o 15 min pana termin operatia, mai golesc vre-o 2-3 da' mai multe n-am rabdare. Azi tre' sa iau si culori, anul asta prima oara vopsim ouale si apoi restul se pare.
Atata ieri am spalat geamurile la bucatarie, Fiica-mea e racita nu pot sa o duc la gradi asa ca cu treburile o sa fie cam naspa, ce pot fac restul asta e, nu ma stresez prea tare, poate o tulim la Poiana Tapului daca e cald.

This post has been edited by Master of Norules: Apr 23 2008, 12:34 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Apr 23 2008, 01:43 PM
Post #39





Musafir






La mine a venit mama, deci mare parte a curateniei, ghiciti cine o face? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Bineinteles ca a spalat geamuri, usi, faianta etc. Pana ajung eu acasa de la job sunt facute.
Sunt mandra ca m-am apucat de facut ordine la jucarii. Mi s-a pus pata pe jucariile alea, ca nu mai scapam de ele. Nu va spun ce a fost acolo. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Si am scos din dulapuri haine pe care nu le mai folosim si le-am pus in saci, ca vin cei de la charity in 1 mai sa le culeaga. Cam atat am facut eu, personal. Dar ma bag in bucatarie cu mama, zilele astea. Azi incepem cumparaturile de Pasti, ca voi avea casa plina. Asa ma bucur, vine tot familionul meu de aici, din Canada la mine, anul asta. (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

This post has been edited by pescarush: Apr 23 2008, 01:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Apr 23 2008, 01:49 PM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Eu am spalt tot, in afara de perdele si geamuri, rusinica sa-mi fie, dar o astept pe mama pentru asta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Si scociorat in sertarase.
Dar toate astea pentru ca am fost in concediu, altfel nu pupam eu asa ceva...
Maine cumparaturi, vopsit oua si inceput bucatareala...

Mon, poate ne pui si noua poze cu capodoperele de arta (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 03:45 AM