IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Mediul de afaceri romanesc versus legislatie si viata politica
Mistaco
post Jan 10 2006, 07:40 PM
Post #1





Musafir






QUOTE
Este sisifism sa deschizi o afacere in Romania, dar am reusit sa nu dau faliment vreo 4 ani, desi de cateva ori am crezut ca exact insolvabil scrie pe mine :D.
Am reusit fiindca imi place mult domeniul pe care l-am ales si fiindca imi cultiv relatiile indiferent ce. Este o adevarata arta sa-mi pretuiesc clientii cu adevarat, nu doar ca sursa de venit, ci ca entitati. Am invatat asta mai greu, dar s-a extins si la relatiile inafara cercului de afaceri si este cum nu se poate mai bine.
Cel mai important este ca oamenii simt ca pot avea incredere in mine, indiferent ce. Si asta e mare lucru in zilele noastre, cand toata lumea injunghie pe la spate ;).

Cred ca mare parte din cei care ne-am lovit de modificari ale legilor si legi cu fel si fel de interpretari, gindim la fel!
Ce te faci ca statul asta(parlamentarii)fac totul pentru ei nu pentru noi, in loc sa te ajute mai rau te omoara, dar asta este cine face ca noi, ca noi sa pateasca!!! :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 13 2006, 06:42 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mistaco, stii ce? Ei cu ei si noi cu noi.
Important e sa raminem seriosi si sa ne tinem de treaba, ca parlamentarii vin si pleaca...
O afacere sanatoasa va ramine o afacere sanatoasa indiferent de guvernare.
E insa drept ca o legislatie proasta pune bete-n roate...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Jan 13 2006, 07:45 PM
Post #3





Musafir






QUOTE
Ce te faci ca statul asta(parlamentarii)fac totul pentru ei nu pentru noi, in loc sa te ajute mai rau te omoara, dar asta este cine face ca noi, ca noi sa pateasca!!! :hainoroc:


welcome to club pal.
nu numai in statul asta, ci peste tot. e omenesc. tu n-ai face la fel?
daca nu crezi urmareste postul: ce as face sa fiu o zi presedinte
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 13 2006, 10:09 PM
Post #4





Musafir






Tsumi, aici eu incerc sa fiu serios, acolo am postat cu totul altfel. Insa intre ce se intimpla la noi si ce vedem la altii, parca ........ chestia cu "pinguinii, de pe timpul lui Ceasca", incepe sa devina valabila si acum!!!
Adica sa stau si sa aplaud "dsobitocii care isi bat joc de mine???????????
NICIODATA :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 14 2006, 12:37 AM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pentru ca s-a vorbit pe un alt topic despre incurcaturile si greutatile pe care ni le fac legislatorii prin schimbarea cind ne e lumea mai draga a legilor, propun sa continuam discutia aici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 16 2006, 04:02 PM
Post #6


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Pot sa intreb si eu daca are cineva habar ce fel de incurcaturi contabilicesti o sa am ca persoana fizica autorizata?Ma ingrozeste ideea de multe maculatura despre care nu am habar!!! :o
Sa ma apuc de un curs de contabilitate primara?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 16 2006, 07:41 PM
Post #7





Musafir






pentru contabilitate primara, nu are rost sa dai banii pe cursuri, este foarte simplu si usor, daca ai imaginatie si esti ordonata si iti tii actele la zi!!! Acum depinde mult de ceea ce anume faci efectiv!!! :hainoroc: :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 16 2006, 11:12 PM
Post #8


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Imaginatie este din plin :)...ordonata mai greu...dar educam si asta...faza e ca nu stiu nimic despre contabilitate de asta ma gandesc ca poate un curs m-ar lumina...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 19 2006, 11:54 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Rau nu are ce sa-ti faca, asta e sigur.
In ceea ce priveste actele, cu sau fara cursuri e preferabil sa le ai "oglinda", vorba lui Mistaco.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 04:49 AM