IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Sfaturi pentru amenajari interioare, Idei, sugestii, pareri
liv
post Nov 3 2007, 02:44 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 3-November 07
Member No.: 2,551



Buna,

Am tot cautat site-uri de design interior pentru un sfat, nu am gasit ce doream si m-am gandit ca poate ma puteti ajuta.
Locuim cu chirie intr-un apartament cu 3 camere, destul de spatios, eu, sotul si baietelul meu de 3 ani. Datorita serviciului sotului meu, odata la 4,5 ani trebuie sa ne mutam. Acum zugravim si cu aceasta ocazie vrem sa facem si unele modificari.
Dormitorul nostru l-am amplasat in camera care era destinata sufrageriei - din mai multe motive, dar n-o sa va plictisesc cu ele. Acum vrem sa facem dressing pe unul din peretii acelei camere. Motivul principal este ca ne-am saturat de mobila, mai exact de carat mobila la fiecare mutare. Peretele pe care facem dressing este foarte lung si nu putem pune bara de umerase de la un cap la celalalt. Asa ca dupa mai multe deliberari am gasit ca cea mai buna solutie si poate inedita este sa agatam bara de umerase (vor fi 3 de fapt) cu lanturi de tavan. Problema apare odata cu modalitatea de prindere a barei de lant. Daca ati auzit asa ceva sau ati vazut, tare m-as bucura daca mi-ati putea da o idee.
A doua ssituatie care necesita sfat, este legata de bucatarie. Unul din pereti nu este cu faianta, initial fiind destinat mobilei. Cand ne-em mutat noi nu ne-a placut cum se administra spatiul, asa ca am pus mobila ns pe peretele cu faianta si pe acel perete este masa. Numai ca acel perete este supus murdaririi. Am trecut de asemenea prin mai multe variante, ijn final optand pentru ceva ce am vazut intr-o emisiune. Este mai complicat si "fara rost" aparent, singurul rost tine de estetic. Nu stiu daca va uitati la "Merge" pe Euforia tv. Intr-una din emisiuni s-a facut o chestie care a iesit tare faina. S-au spart caeva farfurii cu model, farfurii vechi, iar bucatelele sparte au fost lipite creandu-se un fel de mozaic. Problema este ca nu stiu pe ce au fost lipite si nici cu ce. Poate ati vazut sau poate va pricepeti. Asa ca atre m-as bucura de un sfat.
Cam atat pana acum, cand o s aterminam, o sa postez poze daca va face placere. O zi buna!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
liv   Sfaturi pentru amenajari interioare   Nov 3 2007, 02:44 PM
Fanny   salut. sistemul de agatare de care vorbesti pentru...   Nov 4 2007, 06:17 PM
liv   Ha, ha, ha... Am ras de una singura de "haine...   Nov 5 2007, 03:47 PM
liv   Am gasit ceea ce cautam in Ikea. Un intreg sistem,...   Nov 8 2007, 04:05 PM
kalua   liv, gandeste-te ca hainele se vor umple de praf i...   Nov 4 2007, 06:41 PM
Meg   da, la merge ma mai uit si eu din cand in cand. au...   Nov 4 2007, 07:12 PM
Crynna   Fetelor,va rog din suflet sa ma ajutati cu o suges...   Nov 8 2007, 09:00 PM
Meg   am vazut in ikea oglinzi .. mm, ondulate asa. nu s...   Nov 8 2007, 10:03 PM
kalua   Crynna, eu as renunta la figurile alea geometrice,...   Nov 8 2007, 10:13 PM
Crynna  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 02:19 PM