IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Faceti vreun sport?
alphutza
post Dec 13 2005, 11:27 PM
Post #11


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 12-December 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 92



Mi se pare foarte foarte important ca sportul pe care-l alegem sa ne placa, sa fie unul atractiv.
ioannaraluka,  am incercat si eu gantere & aparate, dar m-am plictisit destul de repede....
Mie mi se potriveste mai mult Aerobic, daca e cat mai mult spre dans, cu atat mai bine.
:) Dar mai trag si cate un Tae Bo din cand in cand, asa,  sa scap de "nervi" :) ....chiar functioneaza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Balthasar
post Dec 14 2005, 02:37 PM
Post #12


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 44
Joined: 10-December 05
From: Galati
Member No.: 76



Atat timp cat iti atingi obiectivele pe termen scurt, mediu si lung nu conteaza modul cum te antrenezi sau ce sport practici.Poti dansa,alerga,sari coarda,greutati,arte martiale, etc daca realizezi ceea ce iti propui e bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Dec 16 2005, 04:59 PM
Post #13





Musafir






Tocmai ma gandeam ca lipseste sportul de pe forum, dar de fapt nu ma uitasem cu atentie:)
Io votez la volei, role. tennis, ski ...niste cardio si greutati printre ele si in general orice sport e binevenit:)

Alphutza ai mare dreptate daca nu te trage atza si nu faci cu placere nu duce nicaieri... In acelasi timp daca te tii de un sport suficient incepe sa-ti lipseasca si devine ca un drog...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alphutza
post Dec 16 2005, 10:55 PM
Post #14


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 12-December 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 92



Cred ca dependenta de sport (odata ce te-ai apucat) e atat fizica cat si psihica.
Uneori, mergand la sala...ma gandeam ca mi-ar parea bine daca ar fi inchis. :)
Ei atunci mi-am dat seama ca nu-mi placea sportul respectv.
O idee buna ar fi sa schimbi din cand in cand tipul de miscare..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 21 2005, 01:42 PM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Sunt curioasa cate dintre voi faceti miscare asa constant si cam ce faceti.
Aerobic , Fitness , Jogging , TaeBo , etc ?

Eu vreau sa ma apuc de ceva dar nu prea stiu de ce . In orice caz musai tre sa fac ceva ca de la atatea ore de stat pironita aci in fata compului deja imi troznesc toate incheieturile mai rau ca unei babe.

Deci fetele de ce sport ne apucam?


angeldust, mama, dak n-ai fi din timi, ne-am apuca impreuna de ceva...pe mine m-ar tenta tae-bo, da' n-am cu cine merge pentru inceput, si nici nu stiu o sala unde kiar se face corect.Apoi....de ce sa nu recunosc, da' m-ar cam tenta striptease aerobic, da' unde puii mei sa fac asa ceva, k io acasa nu am kef sa fac nimic, mie-mi trebuie companie, veselie, nu singurica intre patru pereti.

am mai citit de dansuri orientale...stie cineva pe unde se fac astfel de dansuri...mi-ar placea sa stiu sa dansez ca indiencele, ca araboaicele, ca turcoaicele...unde pot invata asemea dansuri?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 21 2005, 05:32 PM
Post #16





Musafir






i-auzi striptease aerobic ? Asta cum dumnezeu mai e ca pe la noi nu cred ca exista asa ceva ::)
Eu am vazut chiar zilele trecute la teleu ca una din gagicile din Desperate Housewives plateste o caruta de bani la nu stiu ce sala pentru celebritati unde le invata sa danseze la bara. :sexylady:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 21 2005, 07:57 PM
Post #17


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



sport?
de la pat pana frigider, de la metrou pana la universitate..  :'(
da din ianuarie.. aerobic! daca vrea cineva sa mearga.. cu cea mai mare placere! oricum, sunt hotarata sa ma duc si singura.  :magandesc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 21 2005, 08:48 PM
Post #18


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



O prietena de-a mea din cluj spunea ca face asa ceva :striptease aerobic.
Chiar mi se pare interesant.Dar in timi nu am auzit sa existe.
Aerobicul simplu ma plictiseste iar tae-bo ma depaseste. :)
Cred ca merg la sala cat mai curand pt ca nu se mai poate m-am cam "implinit" cum spunea cineva si mor cand vad ca nu mai incap in nadragi.

In rest vara rolle ,rolle si iar rolle...le recomand fetelor care sunt mai comode.Chiar slabesti iar rezultatele se vad extraordinar de repere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 25 2005, 01:03 AM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE

O prietena de-a mea din cluj spunea ca face asa ceva :striptease aerobic.


te implooor...detalii :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 25 2005, 01:05 AM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
una din gagicile din Desperate Housewives plateste o caruta de bani la nu stiu ce sala pentru celebritati unde le invata sa danseze la bara. :sexylady:


da' mai multe nu stii sa-mi zici si mie?m-am trezit acu', cu bebe in bratze k d'asta nu am facut la viatza mea,si...pana la urmatoarea sarcina, cine stie, poate-mi fac conditia fizica "la bara"...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:56 PM