IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nasterea unei printese, Povestea aparitiei Sarei
claudia_electra
post Feb 18 2009, 01:44 PM
Post #11


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Eu ori sunt inconstienta, ori am prea multa incredere in bafta mea, dar nu mi-e frica de durerile nasterii (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) . Am eu impresia ca nu poate fi insuportabil, doar am avut dureri de ciclu groaznice ani de zile, mai nou am de oase de nu dorm noaptea...deci ce mare scofala poate fi? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

This post has been edited by claudia_electra: Feb 18 2009, 01:45 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Feb 18 2009, 01:45 PM
Post #12


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Minunata pana si povestea...
M-am emotionat toata!
Sa va ajute Doamne-Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Feb 18 2009, 01:47 PM
Post #13





Musafir






E foarte emotionanta povestea, am cititi o asa repede si imi dau seama ca fiecarui om ii este scris cand sa se nasca.
Bine ca totul s a terminat cu bine, pe mine m ai speriat cand ai zis ca nu ai mai putut respira.
Eu as vrea sa te intreb de ce ai zis ca nu poti sta in sezut , stiam ca la nasterea naturala doare rau. Operatia a fost pe orizontala sau verticala si cati cm are operatia ?
Iti doresc sa te faci cat mai repede ai scris asa frumos ca nu am cuvinte. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blekytza
post Feb 18 2009, 01:51 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 683
Joined: 14-October 08
From: Nice
Member No.: 5,113



cat de frumos ai povestit Roxi (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
nu cred ca exista ceva mai frumos pe lumea asta decat sa dai viata unui copil
pup familia fericita si implinita! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 18 2009, 02:24 PM
Post #15





Musafir






Eu una stiu lucruri mai frumoase decat sa dai nastere unui copil. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Bine, sentimentul ala de bucurie si fericire cand ti se pune prima data copilul pe sau langa tine e unic, dar eu una as sari peste nastere daca s-ar putea.
La cezariana nu se mai face demult anestezie totala ca mama sa se poata bucura totusi de primele momente impreuna cu nou-nascutul.
Se pare c-ai avut avut parte de doctori buni si tare ma bucura treaba asta.
Sa va dea Domnul numai bine, la toti trei!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Feb 18 2009, 02:59 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Roxi, asa frumos ai scris incat m-ai facut sa retraiesc momentele in care mi l-au scos pe David. Operatia o sa se faca din ce in ca mai mica, acum pielea este inca intinsa. A mea are acum max 10cm si arata ca o liniuta roz orizontala. In timp de estompeaza culoarea. Medicul meu mi-a promis ca la vara pot face nudism (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Sa fiti sanatosi toti trei si poate ne vedem cu picii la o balaceala in mare.

This post has been edited by Altheea: Feb 18 2009, 03:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Feb 18 2009, 05:00 PM
Post #17





Musafir






Vai fetelor, cum ziceti voi c-am scris frumos...c-am scris intr-o viteza. N-am prea avut timp de figuri de stil (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .

S-o iau pe rand:
Oana, acul mi l-au infipt in spate si era imposibil sa-l vad, decat daca eram vreo contorsionista ceva (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Angelu', cred ca se face acelasi gen de anestezie ca in cazul nasterii naturale sau poate ma insel.
Clau, asa eram si eu. Chiar nu-mi pasa de durere, mai ales ca dupa ce-am trecut prin marele necaz. In fine, eu sunt destul de rezistenta la durere.
Lost, ieri nu puteam sta in sezut din cauza igienei mele excesive. Adica eu de fiecare data cand mergeam la toaleta foloseam servetele intime si evident ca distrugeam flora de acolo. Dar am vorbit cu dna doctor si problema s-a remediat. Am luat no-spa. Dupa cum stiti si voi, dupa nastere, pe o perioada de cca 6 saptamani urmeaza eliminarea lohiilor.
Cezariana a durat o ora.
Si apropo de refacere, se pare ca alaptatul ma ajuta f mult. In plus port sutien specific si ziua si noaptea si centura pentru burtica, crema Mustela.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 18 2009, 05:07 PM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Roxana, adevarul e ca eu te-am stresat cu cele mai multe intrebari, de parca as fi o virginica si nu stiu despre ce e vorba.
Dar na , trebuie sa ma intelegi, sunt curioasa ca tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Feb 18 2009, 05:21 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



E bine ca suporti centura, a mea de la Chicco este dintr-un material prea dur si n-am suportat-o mai mult de 5 minute. Insa crema Mustela de refacere mi se pare foarte buna. Burtica mea s-a retras bine, chiar si fara centura.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Feb 18 2009, 05:24 PM
Post #20





Musafir






Althe, sa stii ca se vede si folosirea centurii...chiar dupa o zi. Mi-a luat maica-mea una care are si chiloti lipiti (aia nu sunt strech) si-i f comoda. Nu stiu daca-i cazul sa dorm cu ea. Ma mai gandesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 06:02 PM