IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ulei de emu si Flavo-C, Emu oil
arissuca
post Feb 18 2009, 05:59 PM
Post #41


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Eu am fost saptamana trecuta la un trat cosmetic (la dermatolog) si pt ca tot am insistat in legatura cu ridurile din zona ochilor, mi-a aplicat flavo-C si apoi o capsula de Laevigan. Am fost f incantata de felul in care s-a prezentat pielea in urma tratamentului, mult mai intinsa, mai elastica, mult mai bine, asa ca momentan oscilez intre Flavo-C si capsulele Laevigan (desi ultimele costa cca 200 RON, 60 capsule). In ultima instanta o sa-mi achizitionez Flavo-C (daca gasesc pe la farmaciile de aici) sa vad daca obtin ameliorari considerabile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Mar 9 2009, 05:09 PM
Post #42





Musafir






Mi-am luat ulei de emo! err... emu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Am optat pt capsule, pentru ca e ulei pur. 39 RON cutia cu 30 de capsule, se gaseste la Plafar (poate si-n alte locuri, eu am intrat in primul plafar si am gasit). Evident ca am ajuns acasa, m-am demachiat rapid si am pus uleiul pe moaca. Ce mi-a placut din start e ca se absoarbe foarte repede in piele si nu lasa senzatia aia de ulei. Mi-am facut o poza acum, o sa mai fac la intervale de o saptamana si o sa postez pe grup dupa vreo o luna de tratament, daca sunt diferente notabile (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 9 2009, 05:43 PM
Post #43


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mah ce proasta sunt...am avut o revelatie (nu ca sunt proasta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ). Deci eu ma refeream de la bun inceput la Bio Oil care, potrivit promisiunilor enuntate, este bun pentru cicatrici, piele deshidratata, piele neuniforma, anti-aging, vergeturi si care are in compozitie uleiuri (lavanda, rozmarin, caledula etc.) si vitamine: A si E. Nu la uleiul de emo(u), de-aia si spusesem ca nu se gaseste la noi in tara. M-am confuzat.
Jo, succes cu tratamentul! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Mar 9 2009, 06:22 PM
Post #44





Musafir






Aoleu, Sweetie, bio-oil ai vrut tu sa zici?

Hai ca va zic eu: bio-oil e rubbish. Am citit multe review-uri si pareri ale unor persoane care l-au folosit fara nici un rezultat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 9 2009, 07:02 PM
Post #45


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Pai nah Happycat, parerile sunt impartite, depinde si cat de realiste sunt asteptarile tale. Sa spui ca e rubbish e cam mult totusi, eu m-am raportat doar la ingredientele lui: vitamina A, E si celelalte uleiuri, care sunt foarte bune pentru piele. Acum ca el promite miracole, ar trebui sa stim cu totii ca acestea nu exista, ci doar strategii de marketing si publicitate. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Mar 10 2009, 01:55 AM
Post #46


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Paula a analizat Bio-Oil-ul si a zis ca nici macar nu contine toate ingredientele care-s pe lista, nu e nimic special dovedit cu purcelin-ul ala (parca asa se scrie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ), e un ulei simplu cu ceva vitamine, si alea in cantitati asa mici incat nu pot face cine stie ce.

Eu am renuntat de tot la uleiul de emu pt ca imi aparusera puncte negre de la el (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 10 2009, 03:07 AM
Post #47


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Am folosit eu Bio-oil pt o cicatrice pe care mi-am facut-o anul trecut pe mana si care se incapatana sa ramana intr-o forma destul de observabila. Deci era pe mana dreapta la baza degetului mic si nu in dosul palmei si pt o femei era destul de neplacut. Am descoperit uleiul, in drug store, acum cateva luni bune si cu siguranta a lucrat si timpul insa si ceva din compozititia uleiului asta. Sigur!!
Mi-am dat si pe fata uneori cand mi se parea ca am pielea foarte uscata (seara inainte de culcare cand nu aveam om acasa pt ca are un miros f puternic)

Deci pt efectul asupra cicatricei mele ii dau o nota buna, in rest, pt alte scopuri, exista alte produse care merita mai multa atentie.

el este:
(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d90/h_2004/IMG_1168-1.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Mar 10 2009, 03:57 AM
Post #48


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Cleo, s-a dus de tot semnul? Ma gandesc ca si o simpla crema de galbenele ar fi facut poate la fel, pana la urma si el contine niste uleiuri de plante, ideea era ca nu e mai eficient decat multe alte produse naturiste simple si nu contine nici o noutate asa cum sustine.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 10 2009, 04:29 AM
Post #49


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



De tot nu, pt ca a fost o taietura cusuta cu 3 copci, deci nu va fi niciodata ca inainte, insa crema de galbenele n-a functionat in cazul asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 10 2009, 07:41 PM
Post #50


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(bebe_maria @ Mar 10 2009, 01:55 AM) *
Paula a analizat Bio-Oil-ul si a zis ca nici macar nu contine toate ingredientele care-s pe lista, nu e nimic special dovedit cu purcelin-ul ala (parca asa se scrie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ), e un ulei simplu cu ceva vitamine, si alea in cantitati asa mici incat nu pot face cine stie ce.

Nu sunt promotoarea Bio-Oil-ului si nu imi prea vine sincer a folosi uleiuri pe fata, dar ceva nelamuriri in scop de curiozitate personala: Ce ingrediente nu contine, mie mi s-au parut a fi toate sustinute. Si de unde stii in ce cantitate sunt ingredientele? Astea sunt date stiute doar de chimistii respectivi, fac parte din "secretul retetei", care nu le convine sa fie furat sau insusit. Singurul reper dupa care iti poti da seama este ordinea descrescatoare de pe lista de ingrediente. Concentratia este dezvaluita doar cand exista date stiintifice in sensul asta si le convine sa le dezvaluie ca date concrete si credibile doar pentru promovarea produselor ca 'the ones'.
Si in legatura cu crema de galbenele. Si eu am vreo semne 3 pe picior de la ars cu fierul de calcat. M-as indoi sa treaca cu simpla crema de galbenele, am incercat cu Contractubex si nu am avut rezultate vizibile. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 11:18 AM