IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bijuteria Preferata, Care este?
amalia_20
post Sep 29 2007, 12:44 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 14-September 07
Member No.: 2,232



bijuteria mea preferata e un inel de argint in forma de sarpe...doamne cat de mult imi place!!! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Sep 30 2007, 08:37 AM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Eu nu pot iesi din casa fara inelul de logodna (aur galben cu diamant) si verighta (aur galben). Am f m bijuterii, f frumoase, dara fara inelele atsea doua, ma simt dezbracata si incompleta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 30 2007, 11:48 PM
Post #13


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(Nimphetamin @ Sep 30 2007, 09:37 AM) *
Eu nu pot iesi din casa fara inelul de logodna (aur galben cu diamant) si verighta (aur galben). Am f m bijuterii, f frumoase, dara fara inelele atsea doua, ma simt dezbracata si incompleta.


Uuuu, inel de logodna cu diamant. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Esti norocoasa! Daca a investit atat in tine inseamna ca te iubeste! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Oct 1 2007, 09:02 AM
Post #14


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(Bia @ Oct 1 2007, 12:48 AM) *
Uuuu, inel de logodna cu diamant. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Esti norocoasa! Daca a investit atat in tine inseamna ca te iubeste! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)


Multam. Da, sunt norocoasa. Ideea e ca inelul l-a cumparat sora lui (deci cumpanata mea) din SUA, unde aurul nu costa f m, doar diamantul, dar a fost rezonabil. Nu e mare, are dimensiune normala - strandard as putea spune - , dar ma face s ama simt bine gandul ca am un diamant cu mine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Stiti ce se spune, ca diamantul este cel mai bun prieten al femeii. Nu e chiar asa, dar te face sa te simti speciala (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Oct 24 2007, 11:17 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Da intr-adevar diamantul te face sa te simti speciala! Eu n-am visat ca voi avea vreodata un diamant dar barbatul meu mi-a daruit intr-o zi speciala un inel din platina cu un diamant de un carat in anturaj cu mai multe diamante mici, inelul este frantuzesc din perioada 1930 stil Art Deco...nu-l dau niciodata jos de pe deget. Mai port cu multa placere inelul cu Aquamarin pe care l-am primit tot de la el si medalionul de aur alb cu safir si diamante, lucrat in filigran in care am iconita cu Maica Domnului. Si mai am o cruciulita cu granate pe care mi-am cumparat-o singura chiar intr-o vinere mare si nu ma pot desparti de ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rossana
post Oct 25 2007, 06:14 AM
Post #16


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 103
Joined: 23-October 07
From: Brasov
Member No.: 2,481



Perechea de cercei cu briliante pe care am primit-o de la bunica mea si care a fost pe rand a ei si a mamei ei...au peste 100 de ani, sunt lucrati in Grecia de un mare bijutier al vremurilor respective, insa au un design atat de clasic, incat ii port in fiecare zi (fara a spune lumii ce valoare am euin urechi, ii trec de "Ah, draga, imitatii, "blechiuri" ! *mor dupa cuvantul asta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) *).

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 25 2007, 09:31 AM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



QUOTE(Meg @ Sep 12 2007, 11:32 PM) *
mie mi-a ramas gandul la un inel pe care l-am vazut in germania, tare tare fain.. atunci pe loc mi s-a parut foarte scump si nu am vrut sa il cumpar. desi el a insistat sa mi-l ia, eu nooo, ca dam o caruta de bani pe el..
cand ajung din nou cu siguranta o sa merg tot acolo. nu ala, da altul in genul tot trebuie sa aiba.
hm.. desi am promis ca nu mai trec prin germania.. sa vedem.

Off topic Nici tie nu ti-a placut Germania, nici mie acum daca stau sa reevaluez situatia mai bine mergeam in Franta cand am fost in concediu in Germania. O sa-i vina randul si Frantei sper.
On topic Bijuteria preferata e un inel de aur cu 2 rubine primit de la mama mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nadya
post Dec 7 2009, 05:34 PM
Post #18





Musafir






Un sirag de perle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Comfy_ro
post Aug 24 2011, 02:11 AM
Post #19





Musafir






O bratara din argint pe care am primit-o de la prietenul meu. Este f simpla dar f frumoasa. Am f multe bijuterii dar bratara asta e preferata mea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 24 2011, 10:57 AM
Post #20


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Un pandantiv finut cu Ametist fatetat H.Stern montat pe un lantisor de aur alb pe care il port non stop pentru ca e de la iubitul meu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:38 AM