IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Creme pentru contur ochi, Marci, rezultate, preturi, recomandari
Ariana
post Feb 14 2006, 09:35 PM
Post #21


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



De acord cu Claudia ...nu te lasa furata de mirajul cremelor de pe acum...lasa asta pt mai tarziu...dar si eu sunt de parere ca un tratament naturist nu are ce rau sa iti faca.
Pupici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 15 2006, 08:32 AM
Post #22





Musafir






Si pt moi, ce imi recomandati? Adica am cam inceput sa fac si eu riduri in jurul ochilor si pe frunte ( de expresie, de la tutun, viata de rockstar, etc  :P ) dar nici asa grave nu sunt incat sa dau 1 mil pe o cremutza de ochi :D
As vrea mai degraba ceva care sa imi rezolve si problema cu pungile de sub ochi, ca ma trezesc buhaita , oricat as dormi si mai am si niste cearcane de toata frumusetea.
Ah, si as mai vrea sa nu fie sub forma de gel, ca tot ce am avut pana acum sub forma de gel nu mi-a priit deloc.
Da, stiu...vreau cam multe :P
Totusi, asa aprox. ,ce credeti ca mi-ar fi bun?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 15 2006, 03:06 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



ziceam eu pe o prima pagina ca immortele eye balm de la l'occitane nu prea imi facea ceva ... intre timp am "donat-o" unei prietene care e foarte, foarte multumita. ea nu are riduri dar e predispusa la pungi (suna cam aiurea!!!  :-) si cearcane si spune ca se vede o diferenta.  :)
17girl, din cate stiu eu, e total contraindicat sa incepi sa folosesti o crema anti-rid la varsta asta, indiferent daca este de fata sau pt ochi!!! poate ar fi mai potrivit ceva de genul: HYDRA + DESTRESSANT SOIN HYDRATANT ANTI-FATIGUE - YEUX de la ROC.

see u  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Feb 15 2006, 03:10 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



17girl, daca vrei poti o incerca o crema pentru conturul ochilor, nu are cum sa-ti faca rau, dimpotriva, e mult mai bine sa previi decat sa tratezi. Eu nu cred ca e prea devreme sa incepi sa folosesti de la 17 ani, mai ales ca traim in poluare, ne expunem la soare etc., si pielea din jurul ochilor e extrem de fragila. Asa ca o crema hidratanta de calitate nu are cum sa strice.

Cat despre cremele anti-rid, ele sunt un mare mit, majoritatea. In afara de cele care contin derivati din vitamina A (retinol, tretinoin etc.) si acizi de fructe in concentratie suficient de puternica, restul sunt doar creme hidratante mai performante, care contin antioxidanti si poate filtre solare si pot fi folosite la orice varsta.

Am mai explicat de multe ori ca legatura dintre produsele cosmetice si varsta tine de marketing, si nu de realitate. Ca si povestea cu folosirea produselor din aceeasi gama... Ideea e sa studiem cu atentie ce ingrediente contine un produs, si in ce cantitate, si asa vedem daca se potriveste tenului nostru si daca e performant. Restul e mit si marketing  (poate ar trebui sa deschidem un topic special pe aceasta tema)... mai ales in conditiile stilului de viata contemporan.

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 15 2006, 03:25 PM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



angelito, sunt de acord cu tine dar, cel putin daca ne referim concret la cremele pt ochi, sunt atatea produse pe piata care nu sunt declarate anti-rid, ci impotriva cearcanelor, pungilor, oboselii, pt luminozitate ... etc incat nu cred ca trebuie sa cauti printre alea anti-rid ca sa gasesti o crema hidratanta de calitate pentru un ten foarte tanar. am dat ex. crema de la Roc, mai imi trec acum, repede, prin cap alte nu-stiu-cate de la Clarins, Clinique, HR, L'Occitane etc.
gresesc oare?  :magandesc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Feb 17 2006, 02:05 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



        Merci pt ajutor gagici  :-*!!! Cred ca incep cu uleiul de migdale/ capsula cu vit E (desi am citit pe instructiuni ca opreste cresterea in inaltime sau ceva de genu... sadic :o...ei daca o aplic direct pe piele nu cred ca se asimileaza asa bine in organism  :fluierat:) si am vazut si la beauty shop o crema Hylexin... ii si facea reclama prin reviste "pt reducerea dramatica a cearcanelor negre"... eventual alternez.... 
       
pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 17 2006, 02:28 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



nu ai treaba cu asimilatul prin piele si oprirea cresterii!!! stai linistia.  :estiok:

chiar sunt curioasa cu hylexin-ul ...
parca e si destul de scump ... pe la 3 mil ... asa e?
see u
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Feb 17 2006, 08:50 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



      da MonicutzaB ... la beauty shop e si hylexin si inka unul (care costa vreo 240 RON ) nu mai stiu exact cum se cheama dar cica e la fel de bun (vanzatoarea mi-a spus ca-i inlocuitoarul hylexinului  :D ...parca ar fi medicament ::))... nu stiu care sa mi-l i-au k nu prea am vazut pareri despre astea pe forumuri :( poate mai apar...

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ariadne
post Feb 17 2006, 09:13 PM
Post #29


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 90
Joined: 17-December 05
Member No.: 109



Fetelor,va rog recomandati-mi si mie o crema pt. ochi cu factor de protectie UV.Nu ma intereseaza sa aiba efect impotiva cearcanelor sau pungilor ci doar sa previna aparitia ridurilor.Avand in vedere ca principalul factor care duce la aparitia ridurilor este soarele ma gandeam ca o crema hidratanta cu factor UV si antioxidanti ar fi indicata pt mine.
Va pup!  :-*    :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daria
post Feb 21 2006, 04:29 AM
Post #30


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 4
Joined: 14-February 06
Member No.: 217



Pt. Ariadne, eu am auzit lucruri bune despre Advanced Stop Signs Eye de la Clinique, care are si spf 15. Inca nu am apucat sa o folosesc, dar e pe lista mea de investitii pt ochisori  ::) alaturi de Ystheal de la Avene.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:06 AM