IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pregatirile pentru Craciun, curatenie, decorat, mancare
Fanny
post Nov 23 2008, 11:56 AM
Post #21


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Szi, promit sa te mai impulsionez, daca te bagi si in camara mea! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Nov 23 2008, 07:14 PM
Post #22





Musafir






Nici eu nu spal geamuri inainte de Craciun. Pe-aici riscam sa ne inghete carpa pe geam si s-o mai dam jos la primavara. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Oricum, cand a venit mama si mi-a spalat geamurile in primavara (nespalate de vara trecuta, dinainte de a pleca ea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) a spus ca mai murdare au fost ale ei dupa o luna, decat ale mele dupa 9 luni. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Asa ca, pana vad prin ele, sunt ok. (IMG:style_emoticons/default/lazy.gif)
Eu trebuie sa-mi fac ordine la acte (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Presimt ca ne va lua o zi. Mi-am propus pentru asta week-endul urmator, ca voi sta acasa vineri. Apoi, vine frigiderul la rand si in rest, curatenia obisnuita.
Grija mea cea mare, ca a lui Cleo, este cand si ce sa cumpar pentru cadouri, si mai nou, mai am una. Cum fac cu bradul si cu catelul. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
La meniu ma gandesc mai incolo, mai aproape de Craciun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Nov 23 2008, 07:31 PM
Post #23


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



pesca (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) daca te-apuci totusi sa faci poza cu carpa pe geam

azi am primit un email de la o companie care duce pachete in Romania pt craciun si m-a palit brusc o idee, sa le fac supriza alor mei.

- altfel eu ma pregatesc umpland camara cu nuci, migdale samd sa nu ma trezesc ca n-am in focul pregatirilor (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Nov 23 2008, 07:53 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



si eu la capitolul geamuri stau f. prost, tot asa ca tine Pesca! noroc cu mama (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Hartiile ma inghit si pe mine...dar nu cred ca-mi ajunge un weekend (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Mda, noroc cu tine Cleo, ca ar cam trebui sa-mi refac si eu proviziile, ca le-a cam decimat mama (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

De cadouri am scapat! ca am luat deja ceva atentii.
Fi-miu si-a primit deja cadoul, ca asa face el, comanda in avans si n-are rabdare, inainte de ziua lui din august deja si-a papat cadoul de craciun (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Asa ca i-am spus ca i-am laut o surpiza minora, si el tot se gandea la ceva mare si pana la urma s-a calmat: adica imi iei o ciocolata si atat? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Nu chiar cioco, dar pe acolo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Nov 23 2008, 08:12 PM
Post #25


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Geamurile le-am spalat, perdelele si frigiderul la fel. Nu prea imi fac griji la capitolul asta ca de regula fac curat des asa ca n-am prea mare bataie de cap. Cadouri am luat ceva-ceva insa mai am multe. Oare cand incepe sezonul de reduceri? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Cu mancarea imi fac griji ca nu prea stiu cum sa impart traditionalul cu sanatosul...Deocamdata tot aman, sper sa-mi vina vreo idee sa le impac pe toate.
Ce-i cu atatea hartii mai fetelor?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Nov 23 2008, 08:12 PM
Post #26


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Eu am stabilit cadourile de mos Niculae (micii atentii pentru familie + o prietena care isi serbeaza onomastica) si cateva din cele de Craciun. Acu trebuie sa ma invrednicescsa le achizitionez.
Sambata viitoare imi fac proviziile pentru camara (faina, zahar, ulei, migdale, finneti, stafide si altele necesare pentru cozonaci). Cumnata mea viseaza de la Pasti la cozonacii crapati, asa ca o sa produc en gros. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Nov 24 2008, 11:53 PM
Post #27





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cleo nu astepta, ca nu ma harnicesc, chiar daca am timp cat incape anul asta. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Timpul ala mai bine il pierd la cumparaturi, alegand cadouri. (IMG:style_emoticons/default/mos1.gif) Am luat pana acum vreo 2 cadouri, vineri merg sa vad ce mai gasesc.
BG, avem tone de hartii aici, facturi, dari de seama, reclame (alea nici nu intra in casa la mine, le trantesc direct in recycle bin in garaj), plus hartiile copiilor de la scoala. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Eu nici nu merg la cutia postala (e pe strada imediat urmatoare un panou mare, cu cutiile de la mai multe case sau strazi grupate la un loc) decat in week-end, si ma deprima deja cand vad teancul. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
3A, eu ma apuc greu, dar cand ma apuc, nu ma ridic de langa ele pana nu sunt toate unde vreau eu sa fie.


This post has been edited by pescarush: Nov 24 2008, 11:59 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 25 2008, 09:49 AM
Post #28





Musafir






La mine-i musai sa incep la sfarsitul saptamanei asteia, ca dupa aceea mai sunt acasa numai inainte de Craciun. Inca nu stiu exact ce voi face, dar cateva prajiturele de Advent sunt in programul obligatoriu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 5 2008, 03:01 PM
Post #29





Musafir






Aranjamentul cu lumanarile de Advent
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/IMG_0271.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Dec 15 2008, 04:14 PM
Post #30





Musafir






gagici, urati-mi succes. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) tocmai m-a luat avantul sa-mi fac bucataria luna si bec. ma duc sa ma bag in frigider, apoi iau la rand dulapurile, si durerea cea mare, sa-mi eliberez countertop-ul. (IMG:style_emoticons/default/wavecry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:14 AM