IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Discutii despre SEX AND THE CITY - the movie, Numai pentru cele care au vazut filmul
kalua
post Jun 7 2008, 09:25 PM
Post #1





Musafir






Am deschis topicul asta ca nu cumva, din intamplare, sa citeasca cele care inca n-au vazut filmul ce se intampla in film.

Anjelu' spunea ca a socat-o finalul. De ce, bre? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 7 2008, 10:07 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



He, he, he...gind la gind cu bucurie.
Am pus pe indexul siteului o chestie cu Filmul SATC: Sex and The City
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Eu nu l-al vazut inca, nu cred ca e venit la Craiova... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 7 2008, 10:33 PM
Post #3





Musafir






ok, deci aici o sa fie SPOILERE!!! Sa stie toata lumea, IN CAZ CA NU L-ATI VAZUT INCA< NU CITITI MAI DEPARTE!

Asadar...de unde sa incep? Era evident ...toata lumea astepta un happy ending in care ea sa ramana cu Big. Dar totusi...omul o lasa balta in fata altarului for fuck sake!!! si ea il iarta??? si se impaca si traiesc fericiti pana la adanci batraneti? Bine, cu totii stiam din serial ca Mr. Big e mai mult decat a big pussy si mereu s-a tras pe kur cand era vorba de luat vreun angajament. Dar fratele meu, sa te nepoteasca cineva intr-un asemenea hal ? 200 de invitati si rochie de mireasa trimisa special de Vivienne Westwood + editorial despre nunta ta de vis intr-o revista....si sa fii nevoita sa dai cancel la tot pentru ca domnul (mai bine zis bosorogul) nu are nici dupa 10 ani cohones sa spuna de fata cu toti ca te iubeste?? Cum?? Cum sa te impaci cu el dupa asa ceva??

Hai sa zicem ca o inteleg pe Miranda ca se impaca cu Steve chiar dupa ce a inselat-o...desi teoretic nici cu asta nu sunt de acord. Dar nah...asa e si in real life. Astia de la care te astepti mai putin ti-o trag pana la urma si daca mai ai si 50 de ani si un copil, daca relatia merge totusi bine parca te mai gandesti de 2 ori inainte sa ii dai verde ca te-a inselat, mai ales daca de 6 luni tu refuzi sa faci sex si nu te mai epilezi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Alt lucru pe care nu l-am inteles...Samantha! Sincer eu ma asteptam ca si lu Samantha o sa ii vina mintea la cap si o sa se marite cu papuselul. Dar culmea nesimtirii, dupa ce el a stat la fundu ei cat timp ea a avut cancer si era deprimata, ea se trezeste dupa 5 ani!! ca totusi i-ar trage-o si vecinului de langa si ca singura relatie reusita pe care o sa o aiba vreodata e cu ea insasi. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Si ca sa fie totul si mai enervant...el accepta fara sa riposteze, asa pur si simplu ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Una peste alta, macar tinutele au fost misto (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) desi am si aici o mica problema. Care era faza cu acea curea neagra cu tinte pe care Carrie a purtat-o la vreo 3 tinute diferite, la fiecare parandu-mi-se ca se potrivea ca nuca in perete?? Asta e noul "IT" al sezonului? Cureaua cu tinte? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 7 2008, 10:54 PM
Post #4





Musafir






Imi inchipui ca vorbesti de cureaua din poza din mijloc
(IMG:http://girldir.com/files/images/Carrie-Bradshaw-satc-movie1.jpg)

Curea care se potriveste (cel putin asa mi se pare mie) cu sandalele alea, si pe alea le-a purtat la cateva tinute diferite in film.

Mie faza cu Mr. Big nu mi s-a parut gogonata, el vroia sa o ia pe ea si cu acte, nunta pompoasa era problema lui. Iar ea, cand s-a dus sa-si recupereze papucii din paradisul imobiliar, a si spus ca n-a fost logica la mijloc cand s-a aruncat in bratele lui. Iar ea avea deja inoculata ideea ca pe undeva a fost si vina ei ca a marit proportiilr nuntii pe zi ce trecea.
Mie mi s-a parut slaba scena in care ea-i da cu buchetul de mireasa in cap, pe strada (cand el a pus soferul sa-ntoarca pe strada aia de circulatie unica), prea putin dramatica.

Miranda...nah, asa am simtit si eu, cum ai spus tu.

Iar Samantha mi s-a parut iar ok. Adica viata ei si a papuselului s-a schimbat total odata cu plecarea lor la Hollywood. Si nu sta personajul asta cu cineva numai pentru ca i-a fost alaturi intr-o situatie grea, candva. Eu ma asteptam sa si-o si puna cu vecinul si ala sa-i fie motivul de despartire de papusel.
Apropo, papuselul mi s-a parut foarte ridat. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 7 2008, 11:00 PM
Post #5





Musafir






Si mie mi s-a parut ridat si cu o alunita in plus pe obraz (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ai dreptate...cureaua cu sandalele da...dar cureaua si sandalele si rochia impreuna....e ceva ce you can get away with only in Sex and the City 2 dupa parerea mea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ah si mai avea Samantha (ale carei tinute btw nu mi-au placut niciodata) un outfit cu rochie sclipicioasa aurie si pantofi roz bombon care mi s-a parut iacsss (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 7 2008, 11:10 PM
Post #6





Musafir






Mie nu-mi plac nici sandalele astea, poate or arata mai bine live, nu stiu. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Iar dintre tinutele Samanthei chiar m-a socat aia cu tricoul scurt, cand i-a remarcat lumea surplusul de grasime. Cine naiba, care are cat de cat habar de trenduri, mai poarta asa ceva?

Ai observat ca mai spre sfarsitul filmului Carrie era iar blonduta? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cred ca au fost scene filmate odata cu inceputul filmului. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Ķar dintre tinutele Mirandei (bine, ea n-a epatat niciodata prin asta) mi s-a parut foarte misto si ca-i statea deosebit de bine cea in maro pe care a avut-o pe pos, la marea (re)intalnire.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 7 2008, 11:26 PM
Post #7





Musafir






Eu am crezut ce era intentionata aia cu blonduta again...ca trecusera deja cateva luni de la marele fiasco si era unul din semnele ca isi revenise la normal.
Mi-a placut mult noul haircut al Mirandei. Tinuta maro ....hmm..nu sunt sigura ca stiu despre care vorbesti.
Mie mi-au placut mult tinutele din Filmul SATC: Sex and The City
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 7 2008, 11:40 PM
Post #8





Musafir






Miranda este cea care a suferit cele mai mari schimbari in bine de-a lungul timpului in ceea ce priveste infatisarea.
Aici este pe pod, nu e tinuta spectaculoasa, ci mai degraba ceva normal, dar mi s-a parut ca-i statea excelent, chiar mai bine decat in nu stiu ce rochii de ocazie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 7 2008, 11:43 PM
Post #9





Musafir






yup! nice one! (IMG:style_emoticons/default/322.gif)

Eu am tot cautat in zadar tinuta sclipicioasa a Samanthei cu papuci roz (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Deja am impresia ca mi-am imaginat-o io (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 7 2008, 11:52 PM
Post #10





Musafir






Atunci inseamna ca mi-ai transmis-o si mie prin telepatie, si eu zic c-am vazut asa ceva. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:29 AM