IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

31 Pages V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dieta Montignac, Partea a doua
Diana.
post Apr 25 2008, 01:36 AM
Post #61


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Urad - Vigna mungo - e o specie de fasole, oaresce inrudita cu azduki.

Chutney de ardei iute: e MM, reteta e in site.
Pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cecilia1416
post Apr 26 2008, 06:23 PM
Post #62


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 3-December 06
Member No.: 786



Buna ! Sunt relativ noua in MM, dar sper sa fie cu noroc si cu slabire (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) . Pt Paste am pregatit pt mine o salata de ceapa cu amestec mexican, friptura si un bors moldovenesc in care , ups am scapat niste taitei de casa facuti din faine normala si ou. Am facut-o lata si m-am mai si imbuibat, de parca nu mai mancase niciodata. V-am pupat si sarbatori fericite!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 26 2008, 06:32 PM
Post #63


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



De Paste o mai zbarceste lumea, important e sa persisti in greseli daca vrei sa slabesti.
vezi daca nu ti-ar fi de ajutor topicul unde vorbesc fetele MM despre meniul zilnic. "Spovedaniile" periodice ajuta sa nu claci stramb prea des. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
MM- Ce mancam azi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 26 2008, 06:57 PM
Post #64





Musafir






Uridul si faina de urid e conforma.
De tamarind n-am citit nimic din punct de vedere montignac, dar ma gandesc ca-i conform.
Papadam-urile facute numai din faina de linte sunt conforme (exista unele si din faina de orez, alea nu-s conforme). Eu le prajesc in ulei (trebuie de lucrat foarte repede ca se ard unu-doi), apas cu o lingura de lemn pe unde se umfla, apoi le pun la "scurs" pe hartie de bucatarie. Delicioase!
Exista la gastronomie un topic cu retete indiene.

cecilia, amestecul mexican n-are cumva si porumb in el? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cecilia1416
post Apr 27 2008, 08:40 AM
Post #65


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 3-December 06
Member No.: 786



Hristos a inviat! multumesc pt raspuns Fanny! Sper sa nu mai gresesc prea mult ca nu-mi face place sa ma uit la China (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Mai revin eu cu intrebari si nelamuriri, sper sa nu devin obositoare. Va pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Apr 28 2008, 08:56 PM
Post #66


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Helou doamnelor, multumirile mele si plecaciuni!
si eu pup si mai tare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Miine ma duc sa-mi iau faina de aia, urad urid, apropo, a incercat cineva?

Io cu faina de naut inca nu stiu lucra, sau nu-i stiu io spilu... desi o amestec cu diverse, are un miros si un gust de mai ca lesin (dar ma abtin)
Dupa ce coc lipiile sau farinatele sau ce-o fi, hai ca parca mai mere, da tot mi-aduce aminte de gustul ala infiorator la preparare.

Asa ca incerc cu urid-urad. De unde-am putea noi sa-i aflam indicele glicemic?... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) cred c-o fi tot pe-acolo cu fasoalele.
Mersi de info despre papadume, Kalua, bine ca mi-ai zis: din faina de linte am gasit, deci is bune.

In rest, nimica nou, io de la 55 nu ma duc mai jos, 54 in diminetile mele bune. Is condamnata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

A, si fiti atente ce scrie Fanny (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
"important e sa persisti in greseli daca vrei sa slabesti" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


Fanny, nu te superi, asa-i (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

This post has been edited by Delphina: Apr 28 2008, 08:58 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 28 2008, 09:03 PM
Post #67





Musafir






Delfiino, pai ma gandesc ca IG-ul s-o invarti pe la 35.
Eu n-am facut nimic cu faina asta, nici n-am vazut-o in magazinul cu pricina in care ma duc eu. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stoina
post Apr 28 2008, 09:47 PM
Post #68


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 610
Joined: 8-August 06
From: Iasi, Romania
Member No.: 469



Delphinuto, unde e magazinul asta minunat, in Romania? Daca da, te rog da-mi toate detaliile, tinind cont ca nu sint bucuresteanca, dar merg des la capitala si-as bate oricit drum ptr a ma bucura de mirajul unui astfel de magazin.Te pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 28 2008, 10:04 PM
Post #69





Musafir






Nema de-astea in tara, Delfina noastra-i in Zürich.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Apr 28 2008, 11:39 PM
Post #70


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Apoi nema, ca bine zici, Kalua...
Io mi-am facut bagaj si mi l-am trimis acasa: incepind cu tarite de ovaz, ca nici de astea nu sint (!!!) continuind cu naut, care-mi place de mor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si fainuri si fructoze si alte minunatii... si cacao degresata, si si si... multe condimente indienesti.
si ciocolata neagra buna (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
a, si linte, sa nu uit de linte.

la mine nici de de-astea n-o-auzit lumea: linte, naut, bob... am pus-o pe mama sa inspecteze, si zice ca nu se ezista (si cred c-ar vrea sa-mi spuna, delicat, sa n-o mai trimit sa se uite crucis si urit la ea vinzatoare ciufute.) (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

O, Kalua, am citit topicul cu mincaruri indiene, abia astept sa m-apuc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Pages V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 13th May 2024 - 05:13 PM