IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Remedii pentru pori dilatati, Pori dilatati, puncte negre, ten gras samd
Kitten
post Apr 17 2007, 10:42 AM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(geoo @ Apr 16 2007, 10:00 PM) *
ok....simt nevoia sa plang si aici (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) sweet.......cum ai scapat? ce anume te-a scapat mai exact?! EU nu mai suport, le tot scobesc si fac semne si arat ingrozitor si ele nu se diminueaza deloc, ca tot vad mereu cum stau cu dintii'n soare si imi fac in ciuda!!! Am zis sa ma dau cu retin, ba chiar in seara asta m-am dat, dar fetele mi-au spus ca nu merita, eu sincer speram sa trec peste faza cu infloritul fetei.....m-am gandit ca oricum nu mi-au mai iesit treburi ca inainte....doar puncte negre (si nu vorbesc de cele de pe nas sau din barbie, care au ajuns sa nu ma deranjeze! ci cele de pe pometi pe care nu le suport ca se vad, si printre semne arata ca draq') (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Am sanse sa nu inrautatesc situatia cu Retin-ul? desi stiu ca in cazul tau....nu a fost prea placut! Dar te implor, as vrea sa intru un pic in detalii.....daca nu te deranjeaza!
cum arata tenul cand ai inceput sa te dai? te trezeai mereu cu surprize neplacute dimineata, sau doar din cand in cand mai aparea cate unul? Punctele negre se inflamau daca umblai la ele, sau ...... in fine cred caai inteles ideea disperarii mele......de exemplu pe nas dupa ce te-ai dat cu retin, ai avut probleme?
sorryyyy de intrebari da nu stiu unde sa-mi mai bag sperantele!.....

intra un pic la recomandari/patanii cu retin-a si smooderm si citeste din postarile mai vechi.... o sa vezi pas cu pas ce se intampla! eu ma cojeam de mama-mama, nici fdt nu mai statea pe fata, aratam ca un desert, sau ca o varza mai bine zis... si nu ma puteam abtine sa ma mai ranesc si eu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Apr 17 2007, 12:33 PM
Post #22


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(Kitten @ Apr 17 2007, 11:42 AM) *
intra un pic la recomandari/patanii cu retin-a si smooderm si citeste din postarile mai vechi.... o sa vezi pas cu pas ce se intampla! eu ma cojeam de mama-mama, nici fdt nu mai statea pe fata, aratam ca un desert, sau ca o varza mai bine zis... si nu ma puteam abtine sa ma mai ranesc si eu!


nu intru pt ca imi pierd curajul!!! Sincer eu nu mai am energia necesara sa iau fiecare tratament de la capat mereu si mereu si mereu!!! Nu stiu ce sa zic, azi m-am uitat in oglinda imediat ce m-am trezit, nu aveam nimic nou! Ceea ce e bine....tare imi doresc sa fie cum a spus sweet!!! andreica a spus ca dureaza cam 2 sapt pana iti ies tampeniile pe fata, la voi cum a fost? de ce dureaza asa mult pana ies?! Eu credeam ca din a doua zi o patesti daca e cazul!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Apr 17 2007, 05:21 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



cam 2 saptamani iti ia pana apar nenorocitii. incearca te rog sa nu mai fii asa deprimata....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Apr 24 2007, 06:02 PM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(Kitten @ Apr 17 2007, 06:21 PM) *
cam 2 saptamani iti ia pana apar nenorocitii.


kitten a trecut cam o sapt si un pic.....nu am nimic in afara de ce mi-am facut cu mana mea, chiar daca sunt in perioada fericita a lunii....eu inca mai sper din suflet sa raman asa .... deja imi ajung semnele, nu as face fata altui val!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iriny
post Sep 13 2007, 12:09 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 13-September 07
Member No.: 2,217



QUOTE(flavy2ros @ Feb 18 2007, 11:59 PM) *
Buna , sunt nou venita pe forum , am vazut multe topicuri interesante si stiu ca de ajutor la multe persone si am vrut si eu sa deschid un subiect ... FAIMOSII PORI, MARI SI FOARTE INESTETICI (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Am 22 de ani si ma confrunt cu problema asta de mai mult timp ... tenul foarte gras , puncte negre pe frunte, nas , obraji ... am inteles ca nu poti sa-i faci sa dispara de tot ... dar un tratament ceva trebuie sa existe ... Acum folosesc Normaderm de la Vichy de la care sincera sa fiu nu am vazut nici un rezultat ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Am facut si un peeling chimic, la consultatie m-i s-a spus ca vor disparea, da eu nu am vazut nici o schimbare , pielea arata bine dupa 7-8 zile dupa peeling dar dupa a revenit la normal ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Mi-am pus foarte mari sperante in peelingul asta si sunt foarte dezamagita ... chiar nu mai sriu ce sa fac ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
HELP ...

incearca Extras de frumusete pentru piele grasa/ acneica sau pentru piele mixta / grasa de la Alqvimia. Mie imi plac faorte mult mai ales ca nu lasa pielea grasa si pentru faptul ca nu contin parabeni , sls, sau alti ingredienti aspri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Sep 13 2007, 04:43 PM
Post #26





Musafir






A incercat cineva Idealist Pore minimizing Skin Refinisher de la Estee Lauder?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris 82
post Sep 13 2007, 08:47 PM
Post #27


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 23-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,080



Chiar azi am citit intr-o revista despre acest produs care promite a fi eficient de la prima aplicare,adica va micsora porii,va reduce excesul de sebum si dupa 2 saptamani reduce aparitia cosurilor cu 39% in plus va da si luminozitate tenului,parca fac reclama oricum am citat oarecum din revista.Si mie mi s-a parut interesanta crema si ii voi da tarcoale
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rossana
post Oct 29 2007, 08:18 PM
Post #28


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 103
Joined: 23-October 07
From: Brasov
Member No.: 2,481



Asaaaaa....

Eu aveam niste porci de pori , poroi, genuni sau cum vretzi sa le ziceti pe nas si pe partea de obraz dintre nas si pometi...Cel putin aia de pe nas...am si cativa pistrui, ei, era poroiul mai mare decat pistruiu'...


Acum...cu lupa sa te apropii ca sa ii vezi (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) ...cel putin la cei de pe organu' olfactiv, la care am sistem de referintza Pistruiele ...SHOCKING de-a dreptul ce s-au redus in diametru!

Nu stiu ce a functionat dintre toate chestiile noi pe care le-am inceput recent, asa ca le scriu pe toate.


Seara : Sebium H2o , Tonic de la Sebamed, Retin A si Lipobase Repair . (cea mai mare banuiala e ca Retin A-ul e miraculosu', desi am inceput doar de 6 zile cu el (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) )

Dimineata : Sebium H2O, Tonic Sebamed, Ictyane

Fond de ten amestecat intre Colourstay si Normateint Vichy, nu cred ca are vreo legatura, dar cica Normateint-ul te si "imbunatateste", nu numai acopera, asa ca scriu si de el.

Si ma spal pe fata numai cu apa foarte rece, dar asta cred ca e basic-stuff...Numai eu am aflat doar acum o luna (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .

Din cate am mai citit, nu se reduc ei porii permanent, dar e mega-fericire si daca ma tine doar un timp, arata de viiiis!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Nov 8 2007, 08:18 AM
Post #29


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



stie cineva de la ce apar punctele de grasime in jurul ochilor? din cls a 7a au inceput sa-mi apara, ba pe ploape ba sub ochi...si se vede asa urat...
exista vreo metoda prin care pot scapa de ele?
am avut acu cativa ani un punct de grasime mare si alb pe pleoapa care mi-a fost indepartat cu un ac sterilizat ...adica intepat si stors (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) dar nu vreau sa fac asta cu toate.. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Nov 8 2007, 08:44 AM
Post #30


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



splendora, stiu ca punctele de grasime apar din cauza colesterolului marit, nu stiu daca e adevarat in toate cazurile
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:56 AM