IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Ulei de emu si Flavo-C, Emu oil
Jo
post Mar 10 2009, 10:04 PM
Post #51





Musafir






sweet, cred ca ar fi mers cu emu oil, am auzit ca vindeca foarte bine si fara cicatrici arsurile. Insa, cred ca din pacate acum este prea tarziu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Am impresia ca cel mai eficient e cand e inca rana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 11 2009, 02:31 AM
Post #52


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



I`m the living proof ca bio oil functioneaza.
Am folosit unguentul de galbenele mult timp pt ca asa cum va spuneam locul unde este cicatricea era vizibil si nu s-a cunoscut absolut nici o ameliorare. Nimic. Acum aproape a disparut, a ramas ca un firicel mai deschis la culoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Mar 11 2009, 05:00 AM
Post #53


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



In ordinea intrebarilor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
sweet:
-de unde stii tu ca toate ingredientele sunt sustinute? ai analizat compozitia produsului? pe eticheta scrie ce contine iar Paula zicea ca analizand chimic uleiul a observat ca unele ingrediente nici nu exista in compozitia lui iar altele sunt in cantitate asa de mica incat nu pot avea un efect pozitiv notabil. asta se face in laborator, orice 'produs' poate fi 'desfacut' asa
- nu prea exista 'secretul retetei' pt ca in momentul in care vii cu un produs pe piata trebuie sa mergi sa-l inregistrezi si acolo trebuie sa spui absolut toate ingredientele continute. ideea era ca primul care il inregistreaza are drepturi asupra lui si daca s-ar mai face un alt produs cu aceeasi compozitie nu ar fi voie sa fie si el inregistrat pe piata.
Cum am mai zis, orice produs poate fi analizat in laborator si se poate afla exact ce contine.
Acelasi lucru il face Paula si echipa ei si cu cremele, cosmeticele si toate produsele cosmetice de pe piata, asa ne spune care-s comedogene, care fac ceea ce promit etc.
-apropo de crema de galbenele, la mine a mers mereu la arsurile de la ulei, feon, fier de calcat daca am aplicat-o imediat
Nu toti sunt la fel desigur, nu toate ranile sunt la fel de profunde, nu stiam cat de rau a fost ranita Cleo, de-asta o intrebam daca nu cumva si-o crema simpla ar fi rezolvat problema.

Acum, eu ma bucur ca Bio-Oil-ul a facut bine cuiva (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , nu cred ca e prost, ceva vitamine contine si el, poate e slab comparativ cu ceea ce promite sa faca si anume sa 'vindece' riduri, vergeturi, arsuri, depigmentare, cicatrici de la acnee.

Apropo de emu oil, l-am aplicat pe o iritatie urata cu coaja ce nu trecea de vreo 2 sapt si a lucrat fff frumos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:08 AM