IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Probleme in sistemul bancar
shyla
post May 24 2010, 10:38 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 35
Joined: 4-December 09
Member No.: 7,580



Buna ziua

Deschid acest topic intrucat m-am impotmolit de necazuri incercand sa imi fac un card de debit; acum am vrut sa reziliez contractul de cont de card si angajata care s-a ocupat de acest lucru mi-a indrugat tot felul de minciuni; printre multe nedreptati si false informatii pe carele-am primit din partea sa mentionez ca eu aveam mai multi bani pe card vreo 16 lei, dar mi-a comunicat ca mai aveam doar 8 si sa retrag 3 lei pentru ca 5 lei trebuie sa ramana acolo; eu nestiutoare m-am conformat (poate ca mi-a si aflat pin-ul cu ocazia asta) si am semnat si contractul de reziliere; bineinteles ca mi-a retinut cardul; ceilalti functionari peste care am dat fiindca am fost prost directionata mi-au spus ca pot retrage toata suma de care dispun dar cand le-am explicat ce s-a intamplat au inceput sa o intoarca sau au spus ca nu se baga; altii m-au trimis la sediul la care mi-am deschis cont curent pentru a il inchide; apoi discutii daca se poate sa existe cont de card cu sau fara cont curent, etc.
Va rog ajutati-ma sa imi recuperez banii cei 13 lei daca mai este posibil si ce se poate face impotriva acestor pramatii de angajati; toata intamplarea s-a produs vinerea trecuta.

This post has been edited by shyla: May 24 2010, 10:39 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post May 24 2010, 11:41 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Eu n-am inteles nimic...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
shyla
post May 24 2010, 11:57 AM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 35
Joined: 4-December 09
Member No.: 7,580



Am vrut sa renunt la contractul de cont de card, iar cardul a ramas la banca desi eu inca mai aveam bani pe el; pot sa-i recuperez? Am semnat hartia de renuntare; am facut cerere si de reziliere a contractului de cont curent; astfel cardul/contul de card nu o sa mai functioneze, nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post May 24 2010, 12:07 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Dar retragerea banilor o poti face si de la ghiseu...asta daca mai exista bani in cont.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
shyla
post May 24 2010, 12:15 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 35
Joined: 4-December 09
Member No.: 7,580



Multumesc pentru raspuns si promptitudine.
Cum pot retrage banii fara card? Unde pot sa fac reclamatie sau daca se poate face impotriva nesimtitei?

This post has been edited by shyla: May 24 2010, 12:15 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post May 24 2010, 12:31 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Nu e nevoie sa faci nici o reclamatie. Te duci la ghiseul bancii, iti spui numele, spui ca ai un cont de card dar ca nu mai ai cardul si ti se returneaza banii. Sa ai la tine cartea de identitate.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:50 AM