IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  « < 11 12 13 14 15 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vopsea de par care nu deterioreaza-pareri
Tarja
post Jul 24 2009, 03:17 PM
Post #121


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 19
Joined: 3-June 09
Member No.: 6,620



da, s-a facut cu nuantator de la Palette, pentru ca fiind primul strat de rosu peste satenul care il avea, incepuse sa nu mai fie asa intens. Si am citit ca te poti face si de vreo 2 ori pe luna cu nuantator. Nu cred ca e nicio problema (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Nu are amoniac, peroxid, nu are nimic care sa deterioreze parul. Oare de ce i s-a mai decolorat culoarea? Conteaza oare ca a fost primul strat abia, si ca era saten mediu aramiu vopsita inainte? Oare dupa mai multe vopsiri nu se va mai decolora asa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 11 2009, 08:01 PM
Post #122


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu am ramas si ramin la Color&Soin. Fanny, sa-ti dea Dumnezeu sanatate!
Nuanta la care m-am oprit este 11 Ash Blond, e cea care ma prinde cel mai bine. Nu vreau nici sa ma gindesc cum ar fi parul meu daca i-as vospi radacinile in continuare cu vopsea cu amoniac...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lulush
post Oct 2 2009, 02:35 PM
Post #123


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 31-August 09
Member No.: 7,082



m-am vopsit si eu cu color &soin nuanya 11A..eu fiind un saten mediu culoarea naturala si mi-a iesit un blond mediu ,e dragutza culoarea dar as vrea putin mai spre cenusiu.
Pana acum m-am facut cu wella koleston profesionala dar nu prea eram multumita de culoare,orice vopsea folosesc nu-mi reuseste nuanta de blond care mi-o doresc un blond mediu dar spre cenusiu,nu-mi place aramiul ,imi place ca nuanta ,dar nu pt mine..mi se pare ca nu ma prinde..iar decolorare nu accept pt ca am firul de par subtire
Stiti vreun balsam nuantator care estompeaza galbenul initial de dupa vopsire si care mai improspateaza nuanta..am balsamul silver de la Kallos dar nu-mi place ca-mi arde parul ...caut de ceva timp si nu gasesc un balsam nunatator blond cenusiu care sa-l mai aplic intre vopsiri pt improspatarea culorii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 2 2009, 04:32 PM
Post #124


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Lulush, nuanta de galben se duce dupa citeva spalari. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lulush
post Oct 3 2009, 10:08 AM
Post #125


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 31-August 09
Member No.: 7,082



am aproximativ 3 sapt de la vopsire, s-a dus ce era de dus (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) dar nu prea-mi place nuanta...e draguta..dar as vrea mai gri
e in genul nuantei care o are Andreea Esca...imi iese asa indiferent ce vopsea folosesc...coafezele zic ca am pigmentul puternic aramiu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
iar nuanta asta nu mi se pare naturala..vreau mai gri
pe piata n-am mai vazut nuantatoare gri...erau inainte ,cand eram in graba si imi iesea o nuanta mai galbuie,o rezolvam rapid cu samponul nuantator
De samponul Joico color endure violet ce stiti? da o nuanta mai gri parului..e bun de ceva

oricum sunt multumita de vopseaua color &soin ,are un luciu frumos parul..mai astept si urmatoarea vopsire poate se mai deschide un pic nuanta..doar la radacina a iesit un pic mai inchis,in restul parului are fix aceeasi nuanta de pe cutie..deci inca nu renunt la vopsea..mai astept (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 16 2010, 04:51 PM
Post #126


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fetele, ce vopsele de par naturale ati mai gasit, in afara de Color&Soin?
Am vazut Phyto, ma bate tare gindul, dar nu stiu cum arata pe par normal nuantele de blond... Si mi-i si frica sa incerc. Uf!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 16 2010, 09:21 PM
Post #127


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu am incercat Phyto, dar parca mai mult mi-a placut Color& Soin, arata mai natural, dadea mai mult luciu parului...Dar eu nu stiu cum se comporta pe blond. In farmacii se mai gaseste Korres, tot naturala.
Profi fara amoniac ar fi Compagnia del Colore (asta am incercat si eu) si ceva de la Joico, pe asta nu am reusit sa pun mana ca nu se vindea decat saloanelor. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Anyway, acum sunt naturala de mult timp, nu mai imi fac nimic. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

This post has been edited by Cindy: Feb 16 2010, 09:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Feb 17 2010, 10:33 AM
Post #128


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



M-am vopsit cu Henna si mi-a dat niste reflexe frumoase, cafenii. Culoarea am ales-o apropiata de culoarea mea naturala. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 18 2010, 02:51 AM
Post #129


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce bine de tine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Eu inca nu-s hotarita... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) daca sa imi iau sau nu phyto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Feb 19 2010, 11:32 AM
Post #130


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Am vazut ca nu pateaza asa tare cum se spune... Oricum, bine ca am prins curaj si am vazut cum e. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  « < 11 12 13 14 15 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 03:01 AM