IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  « < 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Facultati de viitor!?
Lilisor
post Sep 16 2009, 06:31 PM
Post #111





Musafir






QUOTE(bookaholic @ Sep 14 2009, 02:13 PM) *
Fides, asta este si in Craiova, dar de fapt nu are nici o treaba cu turismul. (IMG:style_emoticons/default/frustaremare.gif)

Ba eu fac chiar destule obiecte de turism si sunt la sectia asta in Iasi, la Cuza. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 16 2009, 06:37 PM
Post #112


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Lili, nu compara Cuza cu ce e la Craiova. Ti-o spun, jur, din proprie experienta. Daca la Iasi imi dadeam sufletul si rar luam note foarte mari, aici a fost alta mincare de peste. Fix pe invers. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Zau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lilisor
post Sep 16 2009, 07:00 PM
Post #113





Musafir






Ah, my bad. Tocmai ca si eu cam ca tine sunt, ma strofoc constant si daca pana acum am luat si bursa, semestrul trecut cand a inceput specializarea mai serios si eu am inceput si munca, nu cred ca mai prind decat buget, eventual una din ultimele burse (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) .

Oricum noi pana acum am facut jumi-juma turism/comert. Sa vad in ultimul an ce obiecte magnifice am (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) .

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 16 2009, 11:39 PM
Post #114


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eh, de-alea cu programe neactualizate de cind era mamaie fata-mare. Nu ma astept sa se fi dezmeticit inca domnii profesori. Unii ar trebui trimisi pe post de carne de tun sa conduca vreo agentie de turism, asa... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Oare le-ar trebui mai mult de-o luna sa o bage in faliment? Pun pariu ca nu! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Sep 17 2009, 01:48 AM
Post #115


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Deh, asa mi-au mai spus prieteni care sunt pe specializarea asta....
Ma batea si pe mine gandul sa fac un master de genul asta (la noi nu exista un master in turism, normal (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) ). Dar e pe domeniul economie si noi, generatia bologna, trebuie sa continuam pe aceeasi specializare. (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lilisor
post Sep 19 2009, 07:05 PM
Post #116





Musafir






Nu neparat. Studiile aprofundate trebuie pe aceeasi specializare, masterul poate fi facut in orice specializare.

Fides, sa stii caam profi destul de competenti la specializare, seminaristii mai toti sunt tineri care la 225-30 de ani deja sunt bine infipti ori in vreo firma mare ori in propria lor afacere, iar aia mai batrani se updateaza la vremuri, sa-i vezi ce draguti sunt cu laptopurile dupa ei si cu tot felul de exemple de care noi inca nu am auzit (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Bine ca mai sunt vreo cativa si pe sistemul comunism, dar prea putini!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Sep 19 2009, 10:35 PM
Post #117


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Stiu, Lilisor, teoretic pot sa fac master in orice domeniu, practic ar trebui continuat pe specializare (si in plus la majoritatea profesorii ii accepta intai pe cei care sunt pe specializare si abia apoi daca mai sunt locuri si pe ceilalti).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 19 2009, 11:41 PM
Post #118


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Lilisor, eu nu pot decit sa ma bucur ca s-au schimbat timpurile si oamenii! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Dec 20 2009, 07:54 PM
Post #119


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Dau la medicina. Ca specializare, in principiu(ca de, nu se stie), m-am gandit la dermatologie. Cindy&restul, ce ziceti de-un peeling?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 20 2009, 08:01 PM
Post #120


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mult succes cu admiterea! (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Vrei sa ne bagi la cobai??! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  « < 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:12 PM