IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pregatirile pentru Pasti - curatenia, organizare, count down-ul a inceput
kalua
post Mar 31 2007, 09:23 PM
Post #21





Musafir






Sa le "purtati" cu placere, roxanico!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 31 2007, 10:33 PM
Post #22





Musafir






QUOTE(kalua @ Mar 31 2007, 10:23 PM) *
Sa le "purtati" cu placere, roxanico!

Multumim! Sper sa mi le faca croitoreasa pana-n Paste ca sa ma innoiesc si eu. Trebuie sa vina si canapeaua tot inainte de Paste. Ne-am luat azi de la Cora un sac din ala care se face fotoliu (galben, din imitatie de piele). Maine voiam sa spal geamurile, dar mi-a atras atentia mama ca-i sarbatoare si sa stau cuminte.
N-am gasit aspirator bun, mai cautam si maine. Pusesem ochii pe unul Hoover dar nu-l mai aveau decat de 'pofta'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Apr 1 2007, 03:16 PM
Post #23





Musafir






Uraaaaaaa!!! Mi-am luat aspirator si de atata bucurie am dat o tura cu el prin toata casa. Sper sa ma ierte Cel de Sus ca eu n-am stare in zi de sarbatoare. Sunt foarte multumita de aspirator si-l consider o adevarata minune, e f bine facut. Aproape ca-mi vine sa dau zilnic cu el...asa de sprinten e.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 1 2007, 11:49 PM
Post #24





Musafir






Roxanica, ia incearca sa-i faci pofta domnului tau sa dea cu aspiratorul nou, poate-i place si ai scapat de-o trebusoara. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Eu mi-am planificat asa:
vineri: vopsit oua, facut ouale de chec si blatul pentru tort. Mers la cules de flori (exista niste locuri unde poti culege flori, pe langa ca-i mai ieftin, iti poti alege florile care-ti plac), sper sa nu fie culese toate. Daca am noroc cu florile fac si aranjamentul floral. Mai strang prin casa.
sambata: ultimile cumparaturi, pun carnea la marinat, fac arancini, termin tortul, fac prajitura, mai calc un pic fata de masa si servetele, sters praful, seara pun masa. Daca nu gasesc flori frumoase vineri, cumpar la florarie abia sambata si tot atunci pot face decoratia.
duminica: aranjat platourile cu antreuri, pregatit salata si dresingul, legumele pentru friptura.

Pe scumpul meu il pun la camasa galbena (galben solar (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ), eu si fiica-mea inca nu ne-am stabilit outfitul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Katy
post Apr 2 2007, 10:04 AM
Post #25


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 45
Joined: 20-March 07
Member No.: 1,370



Vad ca toate au facut cate ceva in casa,numai eu nik!Nu-i bai ca eu mi-am planificat totul.Incep de miercuri cu geamuri,usi covorul in dormitor(cel in sufragerie este nou)baia si toaleta sunt destinate sotului,perdeaua am dureri de cap este lunga de 10metri (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) chiar nu stiu cum o sa o aranjez inapoi calcata si aranjata frumusel.De gatit ma voi ocupa toata sambata,sper sa nu am dureri de cap ptr.ca in ultimul timp cam ma doare ingrozitor capul de nu imi trece cu nik.Invitatii vor veni Duminica pe la ora 16,deci am timp de aranjat masa.Cumparaturi sunt aproape gata dar nu chiar,mai voi da o tura joi si vineri(intotdeauna uit cate ceva si ma intorc).Da fetelor vreau sa spun ca imi este asa de drag Pastele ca voi face curat si gati cu placere,numai cand vad ouale de toate culorile si sclipicioase mi se umple sufletul de bucurie!pupici multi si spor la treaba!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 9 2008, 03:39 PM
Post #26





Musafir






Timp ramas: 2 saptamani.
Spalat geamuri si perdele, inceput curatenia, sa vdem cat de departe ajungem azi.
In bucatarie mi-am pus o perdeluta noua, special pentru Paste (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/IMG_7278.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 9 2008, 04:43 PM
Post #27


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



De data asta diferenta fata de Pastele ortodox e foarte mare. Noi celebram Invierea pe 27 aprilie, iar curatania va incepe probabil tot cu vreo doua saptamani in avans. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Frumoasa perdeluta. (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 9 2008, 10:34 PM
Post #28





Musafir






F. draguta perdeluta Kalua.
Eu ma pregatesc de Paste cu o bucatarie nou nouta. Azi am fost dupa gresie si faianta si de la portocaliu, verde praz, am ajuns la nuante de bej-uri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 10 2008, 12:00 AM
Post #29





Musafir






faina perdeluta, si mie imi place.
eu nu m-am apucat inca de nimic, de Pastele catolic plec de-acasa, iar pana la al nostru ne vine bunica, asa ca voi avea ajutor. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 10 2008, 10:28 AM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cind pica Pastele catolic anul asta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 08:39 PM