IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Mirese la dieta
carina25
post Apr 15 2008, 02:37 PM
Post #11





Musafir






V-am explicat de ce copiasem textul; nu am stiut ca de fapt subiectul fusese deja creat; la cum mergea netul atunci nu mi-a aparut ceea ce trebuia.
Si daca nu e voie cu textul colorat atunci de ce mai exista optiunea aceasta?

Mi-am cerut pana si scuze si cu toate astea Maat a continuat sa faca aluzii la ceea ce am facut si nu e frumos din partea ei. Modul ei de a se exprima m-a deranjat mai mult de fapt (si jignirile se fac prin mai multe moduri daca e sa o luam asa..atat in mod direct cat si in mod indirect).

Dar mai bine sa trecem peste aceasta si sa discutam despre subiectul pe care l-am deschis.

This post has been edited by carina25: Apr 15 2008, 02:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 16 2008, 12:53 AM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



prea multa energie negativa pe aici, nu sade frumos unei mirese :-P. uite eu ma pot lauda momentan doar ca fac stepper, ceea ce pt lenea mea monumentala e ceva. dar sa tin dieta propriu zisa mi-e foarte greu. cred ca de fapt nu-s motivata, ca 2kg nu ma schimba radical (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

dar te sustin pe tine (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carina25
post Apr 16 2008, 06:27 AM
Post #13





Musafir






Ms frumos! Eu ma duc si la sala si am grija la ceea ce mananc; in dimineata aceasta mananc iaurt cu fulgi de porumb. Ma cam supara lipsa de Ca (iau si suplimente si sper sa-mi mai revin) desi mananc lactate la greu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 16 2008, 08:39 AM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Cred ca ai destul timp sa slabesti, mai ales ca vine vara si te poti bucura de salate. E bine ca faci tae-bo, arde dublu fata de aerobic. Un complex de vitamine te-ar ajuta foarte mult, eu sunt de parere ca vitaminele nu ingrasa. Si ai nevoie de ele sa-ti pastrezi fortele, sa nu fii galbena si sleita de puteri dupa astea 4 luni de regim. Si eu am avut nunta in august anul trecut si crede-ma ca inainte cu o saptamana am slabit fara sa vreau vreo 3 kg, incepuse nebunia (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . In privinta dietei nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau dar sunt sigura ca o sa gasesti aici multe sfaturi. Multa bafta si tine-ne la curent (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 16 2008, 09:19 AM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



altheea, zi-mi mai si mie ce nebunie e inainte de nunta de slabeste toata lumea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . doar ai organizat nunta din timp, ai rezervat sala, ai rochie, fotograf etc...eu una nici nu stiu cu cate zile inainte de nunta sa vin in tara, ca ma gandesc ca nu am ce face (in afara de proba la coafura) (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Apr 16 2008, 09:27 AM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



off:
am citit la titlu Miroase a dieta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 16 2008, 09:40 AM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



QUOTE(claudia_electra @ Apr 16 2008, 10:19 AM) *
altheea, zi-mi mai si mie ce nebunie e inainte de nunta de slabeste toata lumea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . doar ai organizat nunta din timp, ai rezervat sala, ai rochie, fotograf etc...eu una nici nu stiu cu cate zile inainte de nunta sa vin in tara, ca ma gandesc ca nu am ce face (in afara de proba la coafura) (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

haha, tare din timp am organizat-o sa stii, avand in vedere ca cu 6 luni inainte nu-mi cunosteam mirele! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Am slabit pentru ca am stat pe-o ureche si in ultima saptamana am alergat dupa flori, tort, bauturi etc
Totul a inceput cu 2 luni inainte si primul pas a fost restaurantul, care ne-a iesit din prima Era nou deschis, izolat pe langa olimp si nu stia lumea de el. Apoi tot in viteza si prin recomandari am gasit fotograf si cameraman (erau la pachet) Cu firme de decoratiuni n-am avut treaba, terasa restaurantului era superba si nu necesita nimic in plus, doar de la florarie am luat niste mici boluri cu floricele. Rochie....nu aveam de gand sa port rochie clasica de mireasa si nu-mi placea nimic din magazinele de mirese. Am vazut intr-o fotografie rochia de mireasa a cumnatei mele, mi-a placut foarte tare si m-am hotarat s-o imbrac. Asa ca a bagat-o soacra-mea rapid la spalat, a calcat-o frumos si aia a fost! Am fost un pic stresata la un moment dat ca nu o s sa ma incapa, cumnata e mai slabuta si cred ca asta a actionat in subconstient si am slabit (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Probe de machiaj si coafat nu am facut dar stiam ce pot face fetele de la salonul unde m-am programat, cu 2 luni inainte avusese prietena mea nunta si au facut-o superba! Nunta a fost numai cu dj dar cu muzica de tot felul, de la populara pana la julio si chiar tiesto (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Am o poza pe grup cu mine mireasa iar aici la topicul 'cum a fost nunta voastra" am pus poza cu terasa.
Da, probabil am slabit din cauza stresului dar a fost un stres doar de o saptamana, prietena mea s-a stresat timp de un an cu nunta ei, amandoi aveau cosmaruri noaptea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 16 2008, 10:11 AM
Post #18


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



eee la tine a fost o situatie speciala deci.

dar eu nu inteleg oamenii astia asa de prapastiosi...pana la urma e o petrecere, cum naiba sa te dai de ceasul mortii pt ea? si eu am inceput organizarea cam cu 9 luni inainte de data untii, dar le-am luat pe toate treptat si chiar nu cred ca o sa mai ramana ceva nearanjat in saptamana dinainte...chiar imi zicea tipa de la care inchiriez fantana de ciocolata ca ce e cu mine de nu-s agitata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ...se pare ca altele tipa, urla si plang ca nu au gasit butoni de nu stiu ce culoare, ca florile sunt cu o nuanta mai inchisa etc etc (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carina25
post Apr 17 2008, 08:23 AM
Post #19





Musafir






Neata!
Ai dreptate in privinta vitaminelor; eu trebuie sa mai iau si Ca.
Altheea si eu ma gandesc la faptul ca e posibil sa mai slabesc si inainte de nunta din cauza stresului si a emotiilor. In rest mai am doar cateva lucruri de facut si termin cu organizarea nuntii ... ...Noi inca nu ne-am hotarat pe unde sa mergem in luna de miere.
Imi pare rau ca nu pot vedea si eu poze de la nunta ta (la mine la serv e blocata pagina aceea). As fi vrut sa le vad si eu. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

De sapt viitoare o sa avem si noi "incarcare" la serv si e posibil sa intru mai rarut.

Claudia, si eu ma tot intreb de ce atata oboseala si stres cand de fapt e totul pregatit din timp; mai multe persoane care au trecut prin asta au spus ca nu e chiar asa; ca te intrebi oare cum o sa iasa? daca nu vine cutarescu...daca n-o sa le placa muzica...bla bla bla. dar eu ma gandesc ca oricum atunci nu mai ai ce sa schimbi (doar nu o sa incerci sa dai un tel sa vina alt dj sau alt foto sau alti ospatari...si tot asa; ce e mai imp e ca pana atunci am facut tot ce-am putut pt a iesi bine iar la nunta sa incerc sa ma distrez si sa dansez toata noaptea). Acum angajezi o formatie sau un dj, o firma de amenajari...nu mai e ca inainte sa faca rudele sau alte cunostinte sarmale, cozonaci, prajituri, sa-ti aranjeze sala si cine stie daca le iese frumos si daca au timp. E chiar oboseala atat de mare incat sa ni se pare un weekend de cosmar? Spre deosebire de invitati o sa avem mai multe emotii si in rest o sa ne ajunga aceeasi oboseala din timpul noptii; imi spunea cineva ca spre dimineata o sa fim obositi morti dar cine nu e obosit dupa o noapte intreaga de dansat ...noapte alba?

A iesit soarele. Ce frumos ...poate o sa tina asa si-n weekend.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:37 AM