IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Color & Soin, Vopsea de par fara parabeni, amoniac. Ati incercat?
Diana.
post Jan 30 2011, 10:21 PM
Post #21


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Valentina, culoarea mea naturala se vede in pozele din postul asta. Nu eram vopsita atunci din cauza problemelor majore.
E un blond nisipiu-saten foarte deschis (la lumina naturala se vede cit e de blond de fapt, la cea artificiala pare mai mult saten-culoarea vintului turbat)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Jan 30 2011, 11:27 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Diana (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) multumesc mult. (IMG:style_emoticons/default/thanks.gif)

Acum chiar pot sa-mi fac o buna idee despre cat de bine deschide vopseaua aceasta.
Pentru parul meu, ar trebui inainte o decolorare. Al meu (natural) este saten inchis (inchis bine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ), chiar spre brunet. De aceea nici nu-mi ies multe nuante de blond asa cum doresc eu. Mereu la radacina iese o nuanta inchisa iar spre varful firului, o cu totul alta nuanta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 30 2011, 11:42 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De deschis, deschide destul de mult, sa stii. Insa iese in nuante aramii. Ai incercat sa nu te decolorezi inaine? E pacat sa il strici (eu stiu pe pielea proprie ce valoare are parul). (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Jan 30 2011, 11:53 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Multumesc Diana. Am citit acum cate ceva la caderea parului si inteleg la ce te referi.
Eu am un par destul de des si rezistent, de la mama natura sau de la Doamne-Doamne (depinde cum vezi lucrurile). Si nici probleme mari de sanatate nu am avut, care sa-mi afecteze podoaba capilara...
Pana pe la 21-22 de ani l-am avut natural, nu l-am vopsit. Abia de pe la 21 de ani am inceput sa-l colorez cate un pic in nuante apropiate de cea naturala, in nuante inchise de castaniu, ciocolatiu si chiar negru. Iar de nuantele de blond, inclusiv de decolorare, nu m-am atins pana pe la 30 de ani. Asa ca personal, nu consider ca l-am chinuit prea mult. E drept ca de citiva anisori il cam pun eu la incercare cu decolorari si vopsiri dese dar am inca incredere ca rezista.
Inca nu da semne de oboseala.
Scuze de off-topic. Daca-mi spui unde putem vorbi mai mult despre chinurile parului cu vopsitul si decoloratul, iti pot povesti mai multe...

Revenind On, pot spune ca nu ma omor dupa nuantele aramii, dar ma gandesc ca trebuie sa gasesc si alte nuante de blond deschis la Color &Soin, din care sa pot alege ceva pe placul meu.

PS. Da am incercat, de cateva ori, sa-l vopsesc si fara decolorare prealabila. A iesit un (sau o)... cacao. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

This post has been edited by Valentina30: Jan 30 2011, 11:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 31 2011, 12:36 AM
Post #25


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu e nici o problema. Putem vorbi despre "chinuiala" la Decapaj, decolorare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Un catalog complet cu toate nuantele de la Color&Soin (26 de nuante) am gasit pe siteul asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Jan 31 2011, 10:05 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Imi pare bine ca am dat peste topicul asta,o s aincerc sapt asta culoarea saten inchis(nu vreau nici o nuanta de roscat in ea),aproape de cul parului meu;pare mai putin nociva dupa referinte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 2 2011, 04:36 PM
Post #27


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Chiar este, Mel. Color & Soin nu arde- sau cel putin eu nu am bagat de seama asta. Partea mai naspa e ca nu au foarte multe nuante. Dupa ce te faci, sa ne spui cum e, daca etsi multumita si daca ti-a afectuat in vreun fel textura parului. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Feb 2 2011, 06:57 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



M-am tuns astazi( pe gerul asta);zilele trecute am cautata la sensiblu carrefour,am gasit nuanta saten inchis in catalog,5N,dar nu aveau;oricum imi treb un timp sa cuget dac s-o ami caut ,e pretul destul de mare, desi cred ca imi ajunge sa dau de 2 ori la cei cativa cm de par pe care-i am acum;pana sambata treb sa ma decid,merg la o petrecere.Diana,dupa cat timp treb sa te vopsesti din nou?Dureaza o luna sau o luna si jumatate cam atat trb sa stau eu pana la o noua vopsire cu celelalte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 2 2011, 07:00 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mel, cauta si in farmaciile Catena, e mai ieftina putin, vreo 40 ron cred.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Feb 2 2011, 08:09 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Merci (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 05:38 AM