IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cateii si ... zapada! Bucurii, dar si atentie speciala
Diana.
post Dec 17 2010, 12:18 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cum azi a nins bine si zapada e de vreo 6-8 cm, noi iesim afara, sa ne jucam in zapada! Inca ningeeee!!! Ara o sa innebuneasca de fericire! Si noi pe linga ea! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 17 2010, 12:39 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Am venit de la zapada. Boaba a mancat zapada, a alergat ca un bezmetic in cerc si s-a tavalit pe jos, ca apucat de streche... Ce s-a mai bucurat de prima zapada! Ca un copil!
A papat repede un castron de bobite si a picat de oboseala pe paturica. A adormit instantaneu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 17 2010, 01:34 AM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



He, he, he!!!
Noi am fost afara. Zapacita noastra a inceput sa se joace cu Negrut, ciine maidanez, evident negru, dar nitel agresiv daca-l freci la cap.
Erau tare fericiti amindoi, se zapaceau in zapada, da-i si joaca... frumos!
A noastra insa e o mare buba-n fund si a vrut sa il calareasca, sa il domine. Negrut e insa sefulet in zona si s-a lasat cu smotoceala. El o protejeaza, nu lasa pe nimeni sa se apropie de ea, e ca un cavaler.
Putoarea mica insa, vrea sa fie sefa, mai cu mot, deci si-a luat-o pe coaja (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Dar credeti ca a invatat ceva? Nooo! Tot pe el voia sa urce!
Intre timp a aparut si Costica, tot maidanez, Don-ul din umbra al haitei, care l-a luat la smotoceala pe Negrut (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Dupa care am plecat toti, fericiti, ne-am zapacit in zapada cind am putut, am alergat, am prins zapada aruncata in aer cu botul, am halit-o cit a cuprins, am inghetat bine si gata... am plecat acasa! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Am ajuns, am scos hainuta fleasca, ne-a sters mama pe labe si acuma ne lingem, fericite!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 18 2010, 01:57 AM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Cred ca a fost o smotoceala pe cinste! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ce le mai place sa se tavaleasca in zapada... ca niste copii rasfatati ce sunt. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 21 2010, 02:37 AM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Valentina, Boaba ta se irita pe labute de la gheata? Ca Ara da si am inceput sa o dau cu apidermin pe pernute... Insa nu face mare lucru!
I se fac labutele rosii si se irita teribil de la zapada sau polei.
Te intreb pentru ca si Bobby are labutele albe. A, si ce mai voiam sa te intreb: de unde i-ai cumparat hainuta aceea matlasata care sa ii si vina?
Ara are 31 de kilograme, e la piept mai mare ca mine in bust si nu ii gasesc decit niste malakii de hainute colorate de zici ca e circul in oras. Plus ca sint foarte proaste, nu tin mai multe de 10-12 plimbari, se labarteaza si se fac oribile!
Multumesc de ajutor! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 22 2010, 10:27 AM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Diana, scuze ca raspund acum, dar ieri nu am vazut intrebarea.

Purcelul nostru nu este prea sensibil la labute. I se mai inrosesc de la frig si cand sta prea mult pe afara, dar de iritat nu am vazut pana acum sa se irite. Am sa ma uit cu atentie, dar daca era ceva vedeam, caci il spal zilnic, de 2-3 ori pe labute, de fiecare data cand venim de afara, de la joaca.
S-a iritat in vara-toamna, de cateva ori caci a alergat si s-a invartit ca bezmeticul, frecandu-si labutele pe asfalt. L-am dat atunci cu Baneocin.

Daca te referi la cea inchisa la culoare, e cumparata din MaxiPet Militari, cu 70 Lei. Are doua fete: una kaki inchis spre maro si cealalta bej deschis-untulet. Este foarte groasa si rezistenta, ceva impermeabil la exterior dar nu e deloc lucioasa. Este foarte groasa si nu se labarteaza. Are totusi un mic defect: este foarte rascroita la labute, la incheieturi, de zici ca trebuie sa intre niste pulpe groase pe acolo...
E marime mare, caci m-am gandit ca Buba oricum creste repede... ca sa nu mai zic ca nu mai e mic demult. Are 30 de kg si el si e destul de lungut. Noi am cautat marimea 55-60
Ii cumparasem una rosie, cu dublura dintr-un material de bumbac caroiat dar ii era cam micuta.
Asta cu doua fete nici nu o remarcasem caci era inpaturita, cu fata deschisa la culoare catre exterior si am zis ca asa deschisa nu-i iau ca o murdareste repede. O vanzatoare tinerica si doarte draguta de acolo, ne-a atras atentia ca are doua fete si ca pe interior e kaki.

Cam asta e, sper sa-ti fi folst de folos, macar un picut.

This post has been edited by Valentina30: Dec 22 2010, 10:30 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 22 2010, 03:09 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Multumesc din suflet, Valentina! Am gasit MaxiPet, au site, insa nu fac si vinzari online... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 23 2010, 10:56 AM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Diana, lasa-mi un nr de mobil pe privat. Cand ajung la Maxi Pet (poate ajung la Auchan azi-maine pentru niste cumparaturi de craciun-revelion si intru si la Maxi Pet ca-i chiar acolo), ma uit dupa hainuta din aceasta si te sun sa-ti spun ce mai are, ce mai gasesc. Sa-mi spui ce marime sa caut.
Si daca gasesc ceva la fel, iti pun la posta colet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 23 2010, 11:44 AM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ok, s-a facut! Ara e la fel ca Bobby la dimensiuni, cred. O sa o masor, pentru orice eventualitate. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Bogdaproste!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 23 2010, 03:56 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Masori de la ceafa (de la locul unde pui zgarda) pana la baza cozii... Dar de fapt tu stii mai bine, ca doar ai caini de multa vreme... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Aaaa... si te rog, masoara si marimea la "guler", adica dimensiunea zgarditei cand e inchisa la gat. Noi am cumparat o hainuta care la numar era buna (mare), dar la gat nu putea sa o inchida caci Bobby are gatul gros. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Asa ca a trebuit sa ne intoarcem a doua zi, sa o returnam.

PS. Lasa-mi si un nr de mobil pe privat
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:42 PM