IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Nunta cu DJ sau lautari?
djlapetrecere
post Nov 15 2014, 06:25 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 15-November 14
Member No.: 12,669



Salutari tututor !

Nu sunt o mireasa in cautare de sugestii de DJ pentru nunta, sa ma rog in cazul meu un mire, ci sunt chiar un DJ de nunta si nu numai, care doreste sa se prezinte.

Sunt Cristian Niculici, DJ si MC de evenimente din anul 2006, managerul si DJ la .... Asigur servicii de sonorizare si DJ exclusiv pentru evenimente de familie gen cununie, nunta, botez, mot.
Specific acest lucru pentru ca este o diferenta enorma intre program muzical de club sau pub fata de cel al unei nunti traditionale. Nu ma intelegeti gresit, nu refuz si alte tipuri de evenimente insa 95% din activitatea mea este reprezentata de "cumetrii".

Dupa cum bine stiti sau probabil ati observat, sunt multi DJ pe cap de locuitor in zilele noastre si aparent cu totii facem acelasi lucru insa in realitate nu este absolut deloc asa, diferentele fiind in primul rand, felul in care o facem si in al doilea rand, cu ce echipamente o facem.

Spre exemplu eu nu ma consider a fi cel mai bun DJ MC de nunta din Romania, dar garantat nici cel mai rau. Nimeni nu este perfect, dar suntem cu totii perfectibili. Ma perfectionez cu fiecare eveniment la care particip. Invat in permanenta de la clientii mei. Nu am cum sa le ignor gusturile in materie de muzica si trebuie sa le fac pe plac difuzand in primul rand muzica pe placul lor. Imi place sa mixez piese sau genuri, sa creez puncte culminante pe ringul de dans si sa antrenez cat mai multi dintre invitatii prezenti.

DJ-ul de evenimente de familie, trebuie sa fie unul cu o cultura muzicala multigen si sa aiba atat in cap si in arhiva sa, cat mai multe titluri, muzica cat mai variata pentru a avea de unde alege la fata locului.

Eu am o baza si un mod personal de lucru, o rutina proprie care imi confera siguranta in timpul prestatiilor. Am propria-mi idee de program muzical, insa tin cont toate preferintele si dorintele clientilor mei. Nu caut sa ma reinventez permanent, insa periodic caut sa-mi imbunatatesc modul in care imi joc rolul.

Nu sunt un DJ "mut", nu imi este frica de microfon absolut deloc si-mi place sa interactionez verbal cu publicul meu jucand rolul unui maestru de ceremonii sau dupa caz al unui prezentator.

Sunt un DJ pentru nunta sau botez care ofera servicii de sonorizare si lumini la tarife decente si pentru toate buzunarele. Pentru unii potentiali clienti sunt prea scump, pentru altii sunt prea ieftin insa pentru marea majoritate sunt tocmai potrivit (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) .

Prestatia mea nu tine cont de valoarea contractului pe care il semnez ! Implicarea mea este totala la toate evenimentele la care particip. Imi constientizez perfect rolul avut si sunt total devotat acestuia.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
lavi123
post Feb 9 2015, 05:02 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 9-February 15
Member No.: 12,752



Hello, si eu am nunta anul acesta.
In general cu un Dj mergi la sigur. Dar anul trecut am avut ocazia sa particip la nunti unde partea de entertainment era asigurata de o formatie care canta muzica live. Se poarte in ultimul timp band-urile de muzica live. Si atmosfera parca e atfel. Lumea o ia razna, danseaza, interactioneaza cu componentii formatiei. Iau in calcul cateva formatii de nunta, una e preferata dar nu stiu inca daca au disponibilitate pe nunta mea. Au recomandari faine, canta bestial tipele si par foarte profi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bianca69
post Jun 23 2015, 09:04 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 23-June 15
Member No.: 12,884



Eu am fost la o groaza de nunti in ultima perioada si am vazut multe care au dat-o in bara din cauza muzicii. Clar nu as alege Dj pentru ca nu o sa fie atmosfera. La ultima nunta a fost o formatie compusa din 4 persoane(o solista populara, o tipa de muzica usoara, un tip cu orga si un DJ). Au facut oamenii astia o atmosfera pana la 6 dimineata. Ii recomand cu caldura... editat cred ca si au ales un nume de 5 strofe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bridesvbe
post Jun 26 2015, 04:49 PM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 16-June 15
From: Suceava
Member No.: 12,877



Si Dj si lautari (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sa fie pe toate gusturile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmina23
post Jun 28 2015, 07:49 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 28-June 15
Member No.: 12,892



QUOTE(bridesvbe @ Jun 26 2015, 03:49 AM) *
Si Dj si lautari (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sa fie pe toate gusturile.

Cum sa nu fie lautarii. Cred ca o sa scriu pe tema asta pe blogul meu spam

This post has been edited by Diana: Jun 29 2015, 10:25 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DanaBuc
post Nov 27 2015, 05:49 PM
Post #26


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 27-November 15
Member No.: 13,022



Am ales sa scriu in acest topic, pentru a o recomanda pe solista spam, cea care a cantat si ne-a incantat toata seara! De la jazz, la muzica usoara si pana hore si sarbe, fata asta ne-a tinut pe ringul de dans toata noaptea! Initial am vrut doar dj dar la discutiile cu dj spam, am vazut colaborarea lui cu spam,si ne-a placut foarte mult ideea. spam, la randul lui a fost super ok, a intretinut atmosfera ca mc, a facut concurs de dans... totul a fost perfect din punct de vedere muzical! Asa ca fetelor, cele care sunteti in cautare de muzica pentru nunta, va recomand cu drag spam,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andramanicioiu
post Feb 15 2016, 02:33 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 15-February 16
Member No.: 13,082



Buna fetelor,

Eu am avuta nunta anul trecut si foarte de curānd am primit materialele video. Nu-mi vine sa cred ce nebunie a fost si cum a trecut de repede. Toata lumea striga: Te dansam pana strigi ! Si chiar asa a fost. Ne trezisem cu o febra musculara a doua zi... Recomand cu caldura trupa spam pentru ca stiu sa faca mai mult decat atmosfera, canta bestial si se implica 100% !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Juliahelena
post Aug 26 2016, 09:43 AM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 26-August 16
From: Bucharest
Member No.: 13,197



Buna!
Stii eu am dj.si vreau un lautar doar stii traditia pana la nasi,biserica si restaurant (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/blush.gif) incolo nik.la restaurant dj.se va ocupa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teodora0991
post Oct 18 2016, 09:27 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 18-October 16
Member No.: 13,238



Buna! Ce dj imi puteti recomanda din Bucuresti? ce preturi au?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:25 AM