IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Magazin online: cosmetice, airbrush, gene false, etc.
Bia
post Apr 26 2010, 01:13 PM
Post #1


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, as dori sa-mi deschid un magazin online cu gene false si produse cosmetice care la noi se gasesc mai greu si la preturi cam mari gen: Ben Nye, Temptu, RCMA, Joe Blasco, Yaby etc., si Iwata (airbrush). Ma tot gandesc la treaba asta de ceva vreme si am vorbit cu mama mea si ea crede ca e o idee buna.

Acum, avand in vedere ca mai exista un magazin similar cu gene false credeti ca gresesc daca o sa le distribui si eu? M-am gandit chiar sa dau discounturi pentru make-up artisti ca sa-i incurajez.

Site-ul o sa ma coste ceva, sunt sigura, insa cred ca pot apela la un amic care se ocupa acum de site-ul meu actual si sa imi faca o interfata, etc., la care se adauga si costurile produselor din magazin/depozit. Site-ul din cate am vazut trebuie sa aiba cos de cumparaturi si plata online. Cred ca distribuire prin curier sau posta e cea mai buna.

Ca si clienti ma gandeam sa fac initial oferta pentru make-up artistii locali. Toti au datele de contact publice. Dar sunt si multe fete pasionate de un produs bun care cred ca ar fi incantate de pachetele de produse. Chiar ma gandeam sa fac eu seturi de culori ca sa fie mai usor de cumparat de catre oamenii fara cunostinte prea multe in domeniu.

Foto m-am gandit sa fie totul de studio. Produsul sa fie clar fotografiat, inclusiv culorile fondurilor de ten.

Sa am in permanenta pe cineva (respectiv eu pana una alta) care sa ofere raspunsuri telefonic.

Am citi la topicul cu haine ce as avea nevoie, SEO, etc., dar poate stie cineva cat costa implementarea asta google.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Pink Lemonade   Magazin online: cosmetice, airbrush, gene false, etc.   Apr 26 2010, 01:13 PM
Diana   Se face simultan cu siteul, nu se "aplica...   Apr 26 2010, 01:14 PM
Pink Lemonade   Problema e ca inca lucreaza la site-ul meu si eu n...   Apr 26 2010, 01:17 PM
Oana   Ideea e faina, dar trebuie sa aduca profit. Daca t...   Apr 26 2010, 01:21 PM
Diana   Pink, n-am nici cea mai vaga idee pentru ca nu cun...   Apr 26 2010, 01:22 PM
Pink Lemonade   Eu cu ideile de afaceri stau cam prost, de-asta am...   Apr 26 2010, 01:33 PM
Oana   Pink, se vede ca iti place mult ceea ce faci, dar ...   Apr 26 2010, 01:42 PM
Diana   ... Atunci, daca piata e "virgina"... G...   Apr 26 2010, 02:17 PM
Book   Super, PInk! :clap5: Eu zic ca o sa mearga, e ...   Apr 27 2010, 01:48 PM
sylvia_31   Si eu te sustin, Pink ;), mi se pare o idee buna,...   Apr 28 2010, 12:01 AM
laur claudiu   Eu iti urez succes de pe acum in tot ceea ce vei d...   Apr 28 2010, 09:36 AM
Corina   Mie mi se pare o idee extraordinara! Iti dores...   Apr 28 2010, 05:04 PM
MihalceaDani   Salut, V-am citit posturile si am o intrebare pen...   Dec 2 2013, 04:57 PM
Alinush88  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 09:31 AM