IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topic
> Toalete publice, un adevarat calvar, Mersul la toaletele publice pentru noi femeile implica foarte multe sa
gingerbread
post Jul 11 2011, 02:56 PM
Post #1





Musafir






Eu sunt o persoana care iubesc sa merg vara la terase, concerte, prin parcuri, pentru ca este atat de cald in casa incat asta mi se pare cea mai buna solutie de a uita de caldura. De asemenea beau si foarte multa apa, nu doar 2l, cred ca undeva in jur de 4l de apa pe zi. Toate astea combinate inseamna: mers des la toaletele publice.
Am remarcat ca in afara de toaletele din mall-uri sau de la restaurantele de fite, restul sunt un adevarat dezastru igienic. De cele mai multe ori ma abtin pana ajung acasa, dar mi s-a spus ca nu este cea mai buna solutie, din punct de vedere medical. Dar cand ma gandesc ca trebuie sa intru in toaletele publice si sa ma catar pe wc, sa ma sustin cu mainile de peretii toaletei si poate te mai si stropesti, mi se ridica parul in cap.
Voi cum evitati toate aceste inconveniente si "sacrificii"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 12 2011, 12:13 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai nu prea ai cu, Ginger. Ori stai acasa, ori inainte de a te aseza pe scaun in locatia respectiva, faci o vizita la buda sa vezi daca intruneste conditiile si daca e murdar, pleci.
Toaletele nu sint curate pentru ca si cei care le folosesc nu sint educati si nu nimeresc intotdeauna gaura wc-ului. In plus e greu sa tragi apa, sa nimeresti cosul pentru hirtie samd... Toaletele publice sint imaginea ascunsa a nivelului educativ pe care il avem. Din pacate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gingerbread
post Jul 12 2011, 03:01 PM
Post #3





Musafir






Asta cu vizita la toaleta inainte este buna (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Chiar in weekend m-am dus la o terasa foarte frumoasa, insa surpriza toaletele erau de fapt din acelea ecologice. Cand am vazut imi venea sa mor. Am incercat sa ma abtin pe cat posibil, insa dupa vreo 2h n-am mai rezistat. Cred ca a fost primul moment in care mi-am dorit sa fiu baiat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 12 2011, 08:37 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu imi doresc sa fiu baiat. Nu vreau sa ma tin de instrumentul de facut pipi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si nici de altceva ca sa mictionez (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) If you know what I mean. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Verena, aveti campanie la pipi de-ampicioarelea ? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Acum serios, termina specheriile astea de pr, ca la noi nu tin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gingerbread
post Jul 15 2011, 01:09 PM
Post #5





Musafir






Nu inteleg ce vrei sa spui. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Eu am o problema cu asta in acest moment, fiindca sunt pregnant si nu prea pot sa ma mai catar pe toaleta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 15 2011, 02:38 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ban si tie si tuturor userilor de la voi de la agentie care vin sa faca reclama. Spune-le colegilor de la Buzz ca nu au ce cauta pe elady in acest scop. Sanatate!

"teasă ţeasă conversaţii în jurul brandurilor cu aproape un an în urmă"- stiu perfect cine sinteti si ce faceti - reclama contextuala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:45 AM