IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Viata din Anii Mei, Jurnalul lui fleurdelis
fortelady
post Oct 4 2007, 02:59 PM
Post #1





Musafir






Spor la scris!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
fleurdelis
post Oct 13 2007, 10:27 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Era roman, stabilit de 10 ani in Israel...mai apoi am aflat ca fusese acrobat si magician la circul de stat din Bucuresti si m-a uimit cu tumbele pe nisip, la virta lui (avea 50 de ani) si corpul lui elastic...cit despre magie (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) ma bucuram ca un copil privindu-i jongleriile si tare eram curioasa cum face, o gramada de copii se adunau in jurul nostru sa priveasca spectacolul si parca nu ma mai simteam atit de singura...dar cind a inceput cu invitatii la restaurant, declaratiile de dragoste si propunerile de a veni sa locuiesc cu el i-am spus scurt si raspicat ca nu sint aici la distractie si sa uite de tote astea...i-am povestit ca am un copil care este totul pentru mine si in inima nu mai e loc pentru altcineva...cu cit il refuzam eu mai inversunat, cu atit se aprindea el mai tare...si a ajuns pina la a-mi propune sa ne casatorim pentru a-mi putea aduce copilul in Israel...A aflat in sfirsit unde-i punctul slab si mie m-i s-a aprins beculetul in cap si speranta in suflet...
Am acceptat propunerea ne-am casatorit repede si am venit in Romania sa-mi iau copilul pentru ca asta era scopul meu. O luna cit am stat acolo am facut tot ce-a fost omeneste posibil dar n-am reusit sa iau copilul fara semnatura tatalui. El a incercat chiar sa-l infieze...dar se vede ca Dumnezeu ne iubeste si a facut cum era mai bine ca sa ne fereasca de rau.
Copilul meu a ramas in continuare in grija mamii care s-a dovedit a fi cel mai bun bodyguard si a stiut sa-si foloseasca diplomatia pentru a-l feri de contactele neplacute cu taica-so...
Noi ne-am intors in Israel, am inceput sa invat limba ebraica, am continuat sa muncesc si sa string bani, dorul de copil ma chinuia in continuare, singura diferenta e ca acum stateam in casa lui...care spunea el, este si a mea, unde speram ca o sa vina si copilul meu si o sa fim o familie fericita cit de curind.

This post has been edited by fleurdelis: Oct 13 2007, 10:29 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
fortelady   Viata din Anii Mei   Oct 4 2007, 02:59 PM
Maàt  

Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 07:15 AM