IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Crema foarte hidratanta, reparatorie, calmanta
angelito
post Jan 14 2006, 05:16 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Multumesc si eu, tot din suflet, Elle  :-* :-* :-* :-* :-*!

Acum ma preocupa petele de deshidratare, am dat cu Sebium crema si apoi peste cu Bepanthene, care e foarte gras si hranitor, dar tot se vad... grrr...

Deci daca gaseste cineva solutia, please let me know...

Kale, despre serul Blossom zic fetele care l-au incercat ca e foarte bun...

Va pupacesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 14 2006, 07:55 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



ingeras, bepanthene e bun si mentru mocutele noastre?io am o cremutza bepanthene, dar credeam ca e numa' pentru funduletz de bebe iritat sau penru mameloane iritate de la alaptare....pentru ce tip de ten ar fi buna?nu e comedo, avand in vedere ca reface pielea, deci contine ceva substante grase, emoliente?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Jan 16 2006, 11:19 AM
Post #23


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Si pe mine ma intereseaza Sebium Crema, si anume aceea pentru piele deshidratata si/sau iritata de tratamente antiacneice. Chiar am nevoie, fiindca am inceput tratamentul cu Retin A (in sfirsit), iar alte creme hidratante si emoliente care sa fie si necomedogene nu mai am prin casa. Voi ce parere aveti despre ea, sigur nu e comedogena?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 16 2006, 11:28 AM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



delphi, io tocmai p'asta nu o am de la bioderma, in skimb mi-am cumparat zilele trecute Ictyane, mult laudata cremutza a lui angelito, si e intr-adevar bestiala...nu lasa film gras pe moaca, miroase binisor, adica nu sa ti se faca rau, apoi kiare ste emolienta.

iar pentru bucurestence, am gasit-o intr-o farma pe decebal la minunatu' pret de 356.000 parca, spre deosebire de sensiblu (490.000).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Jan 16 2006, 11:48 AM
Post #25


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Helou Elena draghe!

Crema ceea de galbenele nu-ti face cosuri? Parca mi-ar fi mai bine sa dau 30 de mii pe o crema, in loc de 400 :))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 16 2006, 12:13 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



delphi, crema de galbenele nu o folosesc decat in jurul okilor, nu pe toata fata, ca e mult prea grasa pentru tenul meu "stralucitor" de la mama-natura :-

si uite ce contine:vaselina (care parca nu da bine in capu' listei, nu?), flori de galbenele, B-caroten, ulei de levantica...

daca e ceva "dangerous' in listuta asta, zi-ne si noua :P....desi, repet, io nu o folosesc decat la oki, deci rau nu prea are cum sa-mi faca, cum zicea cineva p'aci....comedoane la oki, Doamne fere....numa' acolo nu aveam...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Jan 16 2006, 01:33 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Buna fetele mele dragi!

Elenutza, Bepanthene-ul contine lanolina, care e cam dubioasa, deci nu as putea spune cu mana pe inima ca e necomedogena. Dar la stadiul disperat in care ma aflu, nu prea mai conteaza... hihihi! Oricum e foarte grasa si lucioasa... Dar e buna pentru astfel de probleme.

Cat despre compozitia cremei cu galbenele, pare cat de cat ok - adica e bine totusi ca nu contine lanolina, pe care o contin majoritatea cremutelor astora cu plante.

Delphi, crema Sebium e ok, mirosul e mai ciudat si e si putin mai consistenta, dar e bunutza...

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 16 2006, 02:11 PM
Post #28


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



si mie imi place sebium crema. mercic angelito ca m-ai ajutat sa o descopar.  :-*  :floricele: mirosul mi  s-a parut la inceput un pic gretos, dar acum m-am obisnuit. si nu am avut nici un cos din cauza ei. iar ca pret e mai mult decat convenabila.
si nu, nu lucrez la sentia, deci nu fac reclama...  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Jan 17 2006, 01:17 AM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Pai fetelor, sa stiti ca ar trebui sa ne strangem toate o data, sa ne vedem si sa discutam live  ;), cand om avea timp! Hihihi! Facem grup de sustinere, "acneicii anonimi"  :hainoroc:  :hohote:! De fapt nici n-ar fi o idee rea, avand in vedere cate persoane sufera din cauza asta (si din ce in ce mai multe), si nu sunt bagate in seama, cu toate ca e o problema care afecteaza pe toate planurile...

Hai ca divaghez si ma duc pe campii...  va  :-* pe toate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 17 2006, 09:44 AM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



pentru "acneicii anonimi"  :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th June 2024 - 07:09 PM