IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages V  « < 19 20 21 22 23 >  
Reply to this topicStart new topic
> Demachiant
divi2007
post Apr 4 2008, 01:37 PM
Post #201





Musafir






nimphe ce demachiant intentionezi sa ti iei in continuare? eu am elmiplant si de la elizabeth arden dar as vrea altceva (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ca nici unul nu ma multumeste 100%
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Apr 4 2008, 01:53 PM
Post #202


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Eu folosesc acum un 2 in 1 de la Diadermine. Si mai am un 2 in 1 de la Yves Rocher, gama Inositol Vegetale.
Tonicul de la Elisabeth Arden nu-mi place deloc, abia astept sa-l termin.

Din pacate, toate sunt pline de parabeni si alte ingrediente nocive, dar macar sa fie cat mai in coada ingredientelor, adica sa fie in cantitate mica. La Elmiplant sunt printre primele.

Si aveti grija de vestitul Mineral oil aka Parafinum liquidum, gasit in Avene ca al 2lea ingredient (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 4 2008, 02:29 PM
Post #203





Musafir






La fel si eu cu elizabeth nu il mai vad terminat
diadermine unde se gaseste la sensi, help net cumva? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

m ar tenta clinique sau estee lauder de pe strawberry (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) oare sunt mai sigure in ceea ce priveste continutul ingredientelor? a avut cineva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Apr 4 2008, 02:34 PM
Post #204


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Diadermine l-am luat din Austria. Imi place sa-mi cumpar chestii care nu se gasesc in Ro (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Nu e nici dermato, nici brand, dar e in regula...

De la Clinique am doar All about eyes si imi amintesc ca ingredientele erau in regula, cat de cat. Produsul in sine nu e cine stie ce. In afara de hidratare nu face nik. E adevarat, nu l-am luat pt altceva (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Estee Lauder imi par scumpe, uneori ma intreb daca nu e doar marketingul de ele. Mai bine sa spuna cineva avizat, totusi...Ca eu n-am folosit nik de la ei.

Stiti ca a aparut acum un nou tip de cosmetice? Sunt dermabio cosmeticele. Am citit in ELLE si ziceau ceva de Biotherm...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ulpia
post Nov 4 2008, 11:11 PM
Post #205


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 145
Joined: 30-September 07
Member No.: 2,328



Eu folosesc Nivea for Men Sensitive Extra Gentle Face Wash; nu contine parfum si nu ustura deloc ochii. Tot de la acesta gama mi se pare bun chiar si pentru fata Nivea Intimate Sensitive - Lotiune Pentru Igiena Intima; care de fapt este un gel incolor si cu foarte putin parfum, ingrediente ok. Acestea sunt singurele produse care nu imi usuca pielea si nici nu imi provoaca eruptii cutanate.

This post has been edited by ulpia: Nov 4 2008, 11:13 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Feb 20 2009, 04:15 PM
Post #206





Musafir






De o saptamana folosesc demachiantul pt ten sensibil mixt si normal de la Roche Posay si sunt foarte multumita sper sa raman la el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
barbarella
post Feb 20 2009, 10:00 PM
Post #207


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 18
Joined: 3-October 07
Member No.: 2,351



Elmiplant nu are parabeni, da cam aici se termina calitatile lui (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) din pacate e tot o firma de cosmetice si nu se poate compara cu o firma de dermatocosmetice. Oricum nici Sebium H2O nu ii natural si sanatos, dar macar stiu ca isi face treaba bine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) chiar daca are propylene glycol si fragrance, tot nu l-as schimba sub nici o forma.

Am vazut ca vorbeati de demachiantu de ochi de la yves rocher. La ala bifazic va refereati sau la ala in sticla bleumarin? Eu am ala bleumarin si imi pare destul de bland. Celalalt parca avea ceva parabeni (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 11 2009, 12:52 AM
Post #208


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Mi-am luat si eu un bidonas de solutie micelara Sensibio H2O.
Sper sa faca ceva, ca tenul meu e al naibii, ma calca pe nervi! (IMG:style_emoticons/default/thumbsdown.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 11 2009, 01:19 AM
Post #209


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce are tenul tau?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 11 2009, 01:24 AM
Post #210


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Mi s-a zis ca e sensibil. Cica am si exces de sebum pe nas si pe langa. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Ceea ce inseamna ca sunt rosie, am puncte negre si imi ies cosuri, dar in acelasi timp mi se cojeste si pielea. Nasol. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pages V  « < 19 20 21 22 23 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 10:27 AM