IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Igiena pisicii, si tot ce ne trebuie in privinta asta
kalua
post Dec 4 2007, 08:12 PM
Post #1





Musafir






Ce trebuie sa iau? Sampon? De care? De apa sau uscat?
Si mai ce?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Dec 4 2007, 09:28 PM
Post #2


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



eu i-am luat sampon de baie... dar il folosesc destul de rar. Asa m-a sfatuit veterinarul care m-a lasat sa inteleg ca pisica oricum se toaleteaza singura. Al meu zici ca a picat in oala cu smantana. de cand era un bebe se ingrijeste mai ceva ca o muiere.
Cunosc si persoane care-si imbaiaza mata lunar, dar nu-s de acord cu asta. in primul rand ca -spune vetul- in blanita au vitamina D.

cred ca cel mai bien e sa alegi un veterinar pentru pisi si sa te consulti cu el.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Dec 10 2007, 06:35 PM
Post #3





Musafir






Intrebarea mea nu are legatura neaparat cu igiena pisicii, dar nu am vrut sa incep un topic nou numai pentru asta.

Cum sa ii determin pe pisoii mei sa mearga sa isi faca nevoile in gradina, si nu numai la litiera? Sunt foarte cuminti in privinta asta, au facut la litiera intotdeauna, fara nici un ''accident''. Dar as vrea sa inceapa sa faca si afara, ca sa nu am de furca toata ziua cu curatatul dupa ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Dec 10 2007, 06:51 PM
Post #4


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



incearca sa pui niste nisip ,,pisicesc" din litiera intr-un colt de gradina... vezi ce reactie au.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post May 9 2008, 11:42 PM
Post #5





Musafir






Eu nu le-am facut baie niciodata la motanii mei. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) dar nici nu cred ca e nevoie, au o blanita curata tare. A, Jasper a cazut in cada din greseala, deci aia a fost baia lui unica. Saracul, arata ca un mic sobolan cu blana uda. Cred ca daca as incerca sa le fac baie s-ar lasa cu circ mare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 10 2008, 12:41 AM
Post #6





Musafir






Pai matele nu se prea spala, decat daca, Doamne feri, se tavalesc prin noroaie. Ca ele petrec ore intregi pe zi cu "spalatul" blanii, zi de zi.
Nici eu n-am spalat-o pe Maui vreodata si nici n-am de gand s-o fac. Si-i miroase si blana atat de bine... (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post May 10 2008, 06:22 PM
Post #7





Musafir






QUOTE(kalua @ May 9 2008, 11:41 PM) *
Nici eu n-am spalat-o pe Maui vreodata si nici n-am de gand s-o fac. Si-i miroase si blana atat de bine... (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)



Daa, Kalua, si mie imi place cum le miroase blanita, mai ales cand vin de pe afara, miroase a aer curat. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 10 2008, 06:58 PM
Post #8





Musafir






Exact! Si acum si a soare. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arinela
post May 11 2008, 02:42 PM
Post #9


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 172
Joined: 21-October 07
From: Alba Iulia
Member No.: 2,462



Mai, nici eu nu i-as face baie lui Matzi, dar domnisoara mea se urca in pat langa mine (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
De sarbatori am fost plecata de acasa cateva zile si de cand m-am intors doarme aproape toata noaptea cu mine (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) , asa ca nu am ce sa ii fac, ii fac baita cam o data pe luna. Bine..cu sampon ptr pisici...nah...ocupatie serioasa (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 15 2008, 07:25 PM
Post #10


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



eu ii faceam vara, ca acum iarna a fost mai frig in casa (temperatura nu a fost la fel in toate camerile) si cum se foieste peste tot, as risca sa raceasca.
sa vina vara si le facem frumoase pe gagici (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

ps: din cand in cand, pisicile trec printr-o spalare de/pe labute. pe talpi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:33 AM