IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Bijutieri unde se pot face mici reparatii, retusuri, samd, Unde se pot face mici reparatii, retusuri, samd
mititik
post Feb 6 2007, 09:16 PM
Post #1


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Am o bratara, de argint, care imi e mare si o pereche de cercei, tot de argint, care mi s-au rupt si nu stiu unde sa ma duc sa le repar. Nu am gasit decat bijutieri care lucreaza cu aur, nu si cu argint! Stie cineva unde as putea incerca?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aby
post Jun 11 2007, 07:03 PM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 96
Joined: 10-June 07
From: cluj
Member No.: 1,774



mm..stiu eu in cluj,dar nu stiu in ce oras stai asa ca daca stai in cluj iti recomand chiar langa casa lui Matei Corvin.in fata casei este o straduta si akolo sunt tot asa cva bijutieri si sunt si cu ceasuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 23 2007, 12:11 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Am primit un superb inel de lodogna de la iubitul meu (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) .

Problema este ca, pe langa bucuria lesne de inteles, am acum o noua grija urgenta: trebuie sa il stramtez. Nu cumva stiti voi un bijutier serios in Bucuresti care micsoreaza aur alb? Am intrebat la unul si mi-a spus ca lipitura se face cu aur galben, ceea ce ar arata rau (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) . Multumesc pentru orice sugestie (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Aug 23 2007, 12:15 PM
Post #4


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



In mod normal, cei de la care l-a cumparat ar trebui sa faca si modificari (si in acest caz modificarile sunt gratuite)
Eu am cumparat un inel de la un magazin de bijuterii din magazinul Unirii, de la parter, si mi l-au modificat ei gratuit. Ai putea sa intrebi la ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Aug 23 2007, 12:36 PM
Post #5


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



L-a luat din Spania, deci nici o sansa pe gratis. Am sa incerc in Unirea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Sep 12 2007, 11:34 PM
Post #6


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



si eu vreau sa lipesc o bratara din aur. nu mai retin din ce oras este luata. parca pe la crangasi erau reparatii.. o lipeste pe loc? trebuie sa o las? aveti idee?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sttefi
post Apr 25 2008, 01:41 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 23-April 08
Member No.: 3,751



Buna si aici (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Sunt mare amatoare de argint...si am in jur de 10 bratari pe care le-am tot lipit (reparat) si iar mi s-au rupt.
(IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Stie cineva unde se poate prelucra argintul? As vrea sa le dau la schimb sau sa mi le prelucreze, pentru ca nu mai merg facute.
Sunt din Bucuresti.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
tim02ro
post Jul 4 2008, 05:54 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 3-July 08
Member No.: 4,175



QUOTE(claudia_electra @ Aug 23 2007, 01:11 PM) *
Am primit un superb inel de lodogna de la iubitul meu :indragostita: .

Problema este ca, pe langa bucuria lesne de inteles, am acum o noua grija urgenta: trebuie sa il stramtez. Nu cumva stiti voi un bijutier serios in Bucuresti care micsoreaza aur alb? Am intrebat la unul si mi-a spus ca lipitura se face cu aur galben, ceea ce ar arata rau :(. Multumesc pentru orice sugestie :kiss:.

Buna!Sunt utilaje care strimteaza inelele fara a taia sau lipi.Un bijutier bun trebuie sa aiba.Succese!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:56 PM