IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alimentatia pisicilor
fortelady
post Dec 4 2007, 12:22 PM
Post #11





Musafir






nu-i da whiskas daca nu ai alte alternative prin zona, nu e o mancare buna.
eu ii mai rasfat cu cate un plic din cand in cand (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 4 2007, 12:56 PM
Post #12





Musafir






Pai tocmai, o fi fost atat de "buna" incat a refuzat-o complet.
I-am mai luat Sheba, pana acum a mancat numai un plic cu peste, dar a lins si ultimile resturi din castron. O colega mi-a spus sa n-o invat numai cu Sheba, ca-i scumpa mancarea asta. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Dec 4 2007, 01:05 PM
Post #13





Musafir






mah, nu ma pricep asa de bine, poate intra Jolie pe aici ca ea are 3 bucati acasa si ne lamureste
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Dec 4 2007, 02:54 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Sheba e mancare buna, dar scumpa, plus ca nu e indicat sa ii dai doar hrana umeda, deoarece nu are ph control.
Inceraca sa cauti Royal canin, hills, purina, sanabelle, granule.Le poti comanda si de pe net dc nu le gasesti in magazine. Whiskas nu este hrana de calitate si nu are ph control.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 4 2007, 03:25 PM
Post #15





Musafir






jolie (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif) Pe astea le-a recomandat si forte. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Azi comand ca nu se gasesc dintr-astea in magazinele din imediata mea apropiere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
post Dec 4 2007, 06:01 PM
Post #16





Musafir






Hills, da! Asta mănāncă ai mei acum īn ultima perioadă!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 4 2007, 07:05 PM
Post #17





Musafir






Acasa am Purina, nu se omoara cu crantanelele astea.
Azi mi-a povestit o colega ca daca i se dau pisicilor mancare uscata trebuie de avut grija sa bea indeajuns (chestie logica) si tot discutand despre asta am aflat ca exista o fantana pentru pisici, mai ales pentru cele care nu prea beau din castron.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Dec 4 2007, 07:15 PM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Da, este o fantana care are incorporat si castronele in ea. Filtreaza si apa. Important este sa aiba mereu apa la dispozitie...ca ele isi iau exact cat au nevoie.

Si ale mele manaca Hills, acum le-am trecut pe varianta light...pt ca sunt cam dodoloante, si nu le place light deloc, deloc...uffff
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 4 2007, 08:07 PM
Post #19





Musafir






Eu habar nu am de nimic ca asta-i prima data la mine ca-s mamica de pisica. Asa ca ma fericiti cu orice sfaturi. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/thankyou.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 21 2007, 07:48 PM
Post #20





Musafir






Din pacate a mea nu mananca numai hrana uscata, pur si simplu face foame daca nu-i dau altceva. Daca i-o pun peste cea umeda, o mananca si chiar ii place. Azi am luat cateva plicuri hills si abia acasa am vazut ca contin si astea zahar. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) Rusine! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:51 PM