IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alergii, de orice fel
divi2007
post Dec 29 2007, 12:16 AM
Post #11





Musafir






bluza era purtata pt prima data ?

alergile trec mai greu cam 1 saptamana 2 eu am avut doar de la mancare , bluza aia sa nu o mai porti niciodata pt ca alergia va reveni sigur

esti sigura ca e alergie ? la tv o tipa a facut chestia asta de la celular din cauza microbilor care stau pe celular ca nu trebuie apropiat de fata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Dec 29 2007, 11:16 AM
Post #12





Musafir






QUOTE(divi2007 @ Dec 29 2007, 12:16 AM) *
bluza era purtata pt prima data ?

alergile trec mai greu cam 1 saptamana 2 eu am avut doar de la mancare , bluza aia sa nu o mai porti niciodata pt ca alergia va reveni sigur

esti sigura ca e alergie ? la tv o tipa a facut chestia asta de la celular din cauza microbilor care stau pe celular ca nu trebuie apropiat de fata



Este sigur de la bluza pentru ca mi-a spus doctorul.Eu sper sa-mi treaca cat mai repede chiar daca nu ma mananca si nu sunt inestetice... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

Cat despre telefon este bine de stiut pentru a-l dezinfecta mai des (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Dec 29 2007, 11:24 AM
Post #13





Musafir






stai linistita ca iti trece (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) asa eram si eu disperata noroc ca era frig afara si eram imbracata gros ca se vedea pielea rosie

din ce material e bluza sa stim si noi sa ne ferim ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Dec 29 2007, 11:35 AM
Post #14





Musafir






QUOTE(divi2007 @ Dec 29 2007, 11:24 AM) *
din ce material e bluza sa stim si noi sa ne ferim ?



Acum vine partea comica (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) , nu am facut alergie pentru ca organismul meu nu suporta materialul.Am facut alergie pentru ca eu nu suport bluzele la baza gatului. Daca le tin pe mine mai mult de doua trei ore simt ca ma sufoc, ma jeneaza, etc...Asa ca dupa spusele medicului pe sistem nervos dar este bine sa evit sa o mai port, bluza respectiva, cat si alte bluze la baza gatului...Psihicul are un rol foarte important, eu simteam ca ma jeneaza bluza si tot trageam usor de ea la gat, ma frecam pana la un moment dat cand am scos-o de pe mine pentru ca ma albisem la fata (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) In cateva ore m-am trezit cu eruptia pe gat...

Am in garderoba mea mai mult bluze cu decolteu sau pe gat dar mi-a placut mult asta si am spus ca nu o fi bai daca o port putin....dar a fost (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Dec 29 2007, 12:35 PM
Post #15





Musafir






uite ca pe asta nu o stiam bine ca ne ai spus

eu nu suport ciorapi de aia iarna port iegari (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Dec 30 2007, 04:34 PM
Post #16


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



O intrebare naroada (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) cu ce se dezinfecteaza telefonul? Spirt?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Dec 30 2007, 06:16 PM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Bg,eu put pe o discheta de demachiat nsite spirt si asa il sterg.Odata pe an (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Dec 30 2007, 07:11 PM
Post #18


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



spirt sau alcool izopropilic (pt cine are asa ceva prin casa (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) ).
Tastele se curata super-bine daca dai carcasa jos. Instrumentul cel mai bun de curatat pentru ele este periuta de dinti. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Dec 30 2007, 09:24 PM
Post #19





Musafir






celularul dupa bani are cei mai multi microbi asta pt ca il folosim f des


de ex: mergem la supermarket nu mai vb cati microbi sunt pe carucioare( e un adevarat focar pt ca multa lume merge si le foloseste) , ne suna tel raspundem microbii de pe mana se pun pe tel , venim acasa ne demachiem ne punem in fata tv iar suna tel ce facem raspundem din nou microbii iar ii luam pe mana apoi adormin cu mana pe fata sau daca nu, sigur sa ne atingem fata in somn (IMG:style_emoticons/default/debile.gif)

nu zic sa l dezinfectam zilnic cu spirt la mine cam o data pe saptamana( si nu pateste nimic va asigur) dar am obiceiul sa ma spal pe maini dupa ce il folosesc stiu ca poate suna ciudat dar sunt obsedata de bacterii (IMG:style_emoticons/default/rungun.gif)
asa i ca sunt nebuna si am imaginatie? (IMG:style_emoticons/default/pistolar.gif)

de aia eram asa disperata cand nu am avut apa acum cateva zile (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

This post has been edited by divi2007: Dec 30 2007, 09:26 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Jun 8 2009, 02:40 PM
Post #20





Musafir






Se confrunta careva cu alergiile? ca eu sunt jale, de 10 ani am alergie la polen, praf de camera, de strada. Am incercat tot ce a aparut pe piata, dar poate mai e careva dintre voi si mai imi da o idee noua ca medici nu mai au ce sa imi dea. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Cu stranutatul e ok, ca mi-am dat seama ca de la atata stranut am facut si hernia ombilicala, dar ochii sunt permanent rosii si toata lumea ma intreaba: esti suparata? esti obosita? te-ai certat cu sotul??? e ok, s ate intrebe odata dar de catva ani tot timpul !!! cica uita ca am alergie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 04:29 AM