IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cand iubirea ti-e furata miseleste
divi2007
post Jan 3 2008, 09:20 PM
Post #11





Musafir






QUOTE(kalua @ Jan 3 2008, 08:55 PM) *
Orice relatie mai lunga nu mai este asa de palpitanta ca la inceput. Barbatul care da curs unei astfel de legaturi extraparteneriale este ori slab si credul (nu recunoaste rafinamentul cu care actioneaza intrusa, el vede numai indragosteala ei si tot ce mai VREA sa vada in ea), ori oricum plictisit in legatura actuala si, mai pe furis, in cautare de altceva.
Femeia care se baga intr-o asa o legatura e o lepra si poate sa explice cat o vrea ca ea de fapt n-a vrut sa-i desparta, bla, bla, cine-o crede?



it s true
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 3 2008, 09:28 PM
Post #12





Musafir






Apropo de situatia asta, am auzit de curand o povestire: el si ea casatoriti de cca 11 ani, fara copii. Ea primeste in dar un calculator si descopera Internetul. Sta noptile pe net, evident ca agata pe cineva....si isi face bagajele frumusel si pleaca de acasa la tipul de pe net. Sotul, surprins, o intreaba care a fost motivul. Replica ei (din care trageti voi intelesul): 'draga, tu nu stii sa ma tratezi'. Si sotul, si mai istet: daca s-ar intoarce la mine, eu as primi-o, dar n-o mai primeste mama (locuiau in aceeasi casa).
In cazul de fata, iubirea i-a fost furata de tipul de pe net sau mai bine spus de Intenet, care cam toaca mintile la multi. Cum sa lasi o relatie de 11 ani pentru niste baliverne pe care ti le spune unu' pe net, care nici macar nu stii daca-s sincere ori ba....ca nu vezi chipul celui care le tasteaza....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jan 3 2008, 10:52 PM
Post #13





Musafir






poate nu era fericita cu el nu se intelegeau bine, oricum nu mi explic gestul, eu "n as da cioara din mana pt vrabia de pe gard" sau cum era ca nu stiu (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
e riscant ce a facut, pana la urma a ramas cu tipul de pe net ? (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 3 2008, 10:56 PM
Post #14





Musafir






Va tin la curent, ca situatia-i recenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 3 2008, 11:15 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu stiu una: cind esti nefericita nu stai ca mita la pinda asteptind sa-ti pice ceva mai bun: nu merge, pa!
Nu stai matale, ea/el bine la adapost si apoi top! parteneru nu mai e bun, " nu mai satisface"; cum isi dau ei seama asa, deodata... e prea brusc sa fie adevarat.
Pai daca nu satisfacea de ce nu v-ati despartit mai devreme? mare lasitate asta cu "eram nefericita./nefericit cu fostu/fosta"
Pe naiba, e vorba de egoism si-atit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Jan 3 2008, 11:22 PM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



QUOTE(Maàt @ Jan 3 2008, 06:25 PM) *
avut una bucata "pretena" ; patit asa; informat "pretena" ca daca nu isi linisteste "mincarimile" o duc la ma-sa acasa in curu gol, de-o fac sa se mute din oras. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Nu aveam intentia, da` s-a linistit definitiv (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

E un soi de women care le mananca rau in fund, noi aveam la servici directorul (care director mai avea cate un copil din prima casnicie si a 2-a prietenie a 2-a cu care statea ii crestea si copilul din prima casnicie si cel facut cu ea) si secretara era pe felie cu mesiu.Cand ma angajez asa din una in alta il intreb pe seful, asta e pe felie cu directorul ca prea era ea sefa peste multe, asta nu vai de mine, ca dupa cativa ani sa se marite cu ea si sa mai tranteasca un copil.Una bucata barbat cu trei copii fiecare facut cu alta nevasta.
Ideea e ca asa cum cineva trage clape altcuiva cand ii e lumea mai draga si-o ia peste bot.
Nici barbatii nici femeile care se baga unde nu le fierbe macaroana nu merita nici o umbra de respect, plus ca roata se intoarce. Naravul asta nus daca trece nici la barbati nici la femei. Eu nu mai am prea multe prietene ca au emigrat aproape toate dincolo da' sincera sa fiu nici nu le duc prea tare lipsa. Am simtit pe pielea mea ce inseamna sa ai prietene doar de fatada de nenumarate ori, asa ca acum nu mai acord asa usor credit cuiva pana nu ma lamuresc bine cum sta treaba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 3 2008, 11:35 PM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Rar trece, missie; extrem de rar; boala din nascare leac nu are; tipa de care povesteam eu ... povestea suna asa: am cunoscut-o cind era cu X.
x traia in strainatate: cadouri, chestii, trestii. Intre timp,mama gagicii s-a imbolnavit; X voia sa o ia pe gagica si sa plece cu ea, dar nu in tara lui ( in Europa), ci in Canada. Gagica intre timp a cunoscut un tip: mare, pampalau, da` plin de bani, cu vila, parale," de famelie "; gagica s-a reorientat rapid; intre timp venea in vizita la mine si ii facea zimbre jumatatii mele. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si-am aflat. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 4 2008, 12:04 AM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Eu daca as pati asa ceva nu as avea nimic cu tipa. In fond, ea nu are nimic de impartit cu mine....insa cu el, ar fi alta poveste (IMG:style_emoticons/default/pistolar.gif)

LATER EDIT: rectific. nu as avea nimic cu ea daca nu as avea nici o legatura cu ea. Insa daca as cunoaste-o si mi-a facut-o stiind bine in ce se baga....nu ar spala-o toate apele pamantului (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 4 2008, 12:32 AM
Post #19





Musafir






Szi, dar cum te-ai simti daca ai tot vedea-o si auzi (de ex. daca ati lucra in aceeasi firma, nu ca vrei tu s-o vezi) si tot ar povesti in stanga si dreapta ca-i merge bine acum, ca uite cum se machiaza si ce face? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 4 2008, 12:33 AM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Tocmai am editat postul, Kalua (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Eu ma refeream strict la cazurile in care nu as cunoaste-o pe mimoza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 7th June 2024 - 04:02 PM