IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Detoxifierea sistemului digestiv
lore9090
post Nov 10 2015, 02:41 PM
Post #31


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 34
Joined: 10-April 15
Member No.: 12,834



Curele de detoxifiere sunt benefice pentru organism deoarce pe langa faptul ca elimina toxinele, confera corpului o stare mare de energie. Daca in corp nu mai sunt elemente negative ca toxinele starea de sanatate si sistemul imunitar se imbunatatesc.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laisha
post Nov 10 2015, 04:00 PM
Post #32


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 8-October 15
Member No.: 12,971



Buna, eu am incercat dieta Oshawa, care este una dificila si destul de drastica dar cu efectul scontat. Asa am scapat de o operatie de extirparea a ovarului drept (chist f mare), Reteta se gaseste online (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) e dura dar merita. Se foloseste si de catre cei diagnosticati de cancer.
Sper sa ajute (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 10 2015, 04:55 PM
Post #33


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Le avem si noi pe site:
George Oshawa
Dieta numarul 7
Macrobiotica
Dieta Macrobiotica
Go to the top of the page
 
+Quote Post
floricel
post Jan 29 2016, 02:36 PM
Post #34


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 29-January 16
Member No.: 13,073



Un supliment alimentar care sa detoxifieze organismul stie careva? Nu vreau sa imi schimb alimentatia sau sa fac nu stiu ce sacrificii ca sa nu mai acumulez toxine in corp:).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 1 2016, 12:20 PM
Post #35


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De ce sa scoti gunoiul cu un aspirator ineficient in loc sa nu il mai bagi in casa?
Proasta metoda de promovare ai ales...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danyellp
post Jan 4 2017, 02:10 PM
Post #36


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 15-November 16
Member No.: 13,253



Pentru eliminarea toxinelor cel mai bine e sa avem grija la alimentatie si sa facem sport. Daca suntem comozi putem lua ceja ajutatoare de genu untoxinului, dar sa nu ne asteptam la minuni....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grig1984
post Aug 7 2017, 10:33 AM
Post #37


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 43
Joined: 4-February 15
Member No.: 12,746



Ca sa iti detoxifiezi organismul nu e deajuns doar o dieta ci trebuie sa faci si sport in fiecare zi. E un lucru demonstrat ca exercitiile fizice contribuie intr-un mod radical la eliminarea toxinelor din organismul nostru.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
lore9090
post Dec 13 2017, 01:01 PM
Post #38


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 34
Joined: 10-April 15
Member No.: 12,834



QUOTE(expose_yourself @ Oct 10 2007, 12:46 PM) *
Buna tuturor!
Ati tinut pana acum o cura de detoxifiere a intestinelor(spre ex "colon cleanse")?
Eu nu am probleme cu greutatea sau vreo problema digestiva dar caut mereu sa fac tot felul de cure de purificare:)..acum as vrea sa incerc asa ceva,cu pastile 100% naturale.(Poate imi si recomandati ceva ce s-a dovedit eficient pentru voi)
Despre efectele pozitive stiu bine,insa exista si o parte negativa a curelor de genul acesta?Spre exemplu..se poate obisnui sistemul digestiv cu pastilele acestea si nu mai functioneaza in mod normal dupa terminarea purificarii?
Multumesc.


Foarte util pentru detoxifiere sunt suplimentele produse din plante.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grig1984
post Mar 5 2018, 01:34 PM
Post #39


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 43
Joined: 4-February 15
Member No.: 12,746



QUOTE(expose_yourself @ Oct 10 2007, 12:46 PM) *
Buna tuturor!
Ati tinut pana acum o cura de detoxifiere a intestinelor(spre ex "colon cleanse")?
Eu nu am probleme cu greutatea sau vreo problema digestiva dar caut mereu sa fac tot felul de cure de purificare:)..acum as vrea sa incerc asa ceva,cu pastile 100% naturale.(Poate imi si recomandati ceva ce s-a dovedit eficient pentru voi)
Despre efectele pozitive stiu bine,insa exista si o parte negativa a curelor de genul acesta?Spre exemplu..se poate obisnui sistemul digestiv cu pastilele acestea si nu mai functioneaza in mod normal dupa terminarea purificarii?
Multumesc.



Un produs interesant pentru detoxifierea organismului e si untoxin.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
benonedinca
post Apr 19 2018, 01:10 PM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 45
Joined: 23-February 15
Member No.: 12,763



Pentru detoxifierea organismului un produs foarte util e untoxin un supliment din plante care poate ajuta la eliminarea toxinelor din corpul nostru.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:35 AM