IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Cultura si incultura revistelor glossy: Cum ajung neuronii morti sa scrie pe la reviste sclipicioase, De toata jena!
Diana.
post Jun 4 2010, 01:10 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ladieeeeeeeees and gentlemen, va prezint! Tonomatul de caviar. Conform The One Magazine, mare si tare intr-ale sclipiciului autohton, o mare inventie e pe cale sa fie brevetata!
Tomomatul de caviar!!!
Prima data am crezut ca nu vad bine, insa cum nervii mei optici se pare ca functioneaza normal, nu-mi ramine decit sa cred ca neuronii altora nu functioneaza cum trebuie! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Eu stiam ca tonomatul e o o cutie in care bagi un banut, iti alegi melodia si dupa aia haparatu cu pricina iti lalaie stragarul favorit! Na, ca nu e asa! Tomomatul e alteva!Mai precis o masinarie care scuipa caviar! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Slava Domnului, dictionarul tine cu mine!
TONOMÁT, tonomate. s.n. Pick-up semiautomat care se declanșează cu ajutorul unei monede sau al unui jeton și care are un sistem selector de discuri. – Din germ. Tonomat.
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/neuronii-morti-din-revistele-glossy/Tonomatuldecaviar.jpg)




Pielea e un organ si toate alunitele se examineaza la microscop!
Daca nu stiati, pielea a avansat in grad! Nu stiu pe la ce partid a dat spaga, nu stiu cum s-a invirtit si ce favoruri sexuale e facut si cui, insa a trecut de la rangul de tesut, la cel de organ! Ma rupe invidia, nu alta! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
S-o ia naiba de biologie de clasa a VI-a, redactorita de la Ce se intimpla, doctore? n-a vazut manualul ala in viata ei. Sau daca l-a vazut, apai e clar ca a fugit de el ca necuratu` de tamiie! Aman, cheri!
Nu mai zic nimic de "O vizita la medicul dermatolog se face o data pe an, iar in aceasta trebuie inclusa o examinare cu dermatoscopul a tuturor alunitelor de pe corp"- orice comentariu e de prisos. Insa tot nu ma linistesc pina nu aflu cum face examinarea : pune microscopul pe fiecare alunita in timp ce noi stam cu burta-n sus si ne holbam in tavan?
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/neuronii-morti-din-revistele-glossy/pielea-organ-vital.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Diana   Cultura si incultura revistelor glossy: Cum ajung neuronii morti sa scrie pe la reviste sclipicioase   Jun 4 2010, 01:10 PM
Corina   Mare e gradina Domnului :morderis: ! Am citit ...   Jun 4 2010, 01:12 PM
Diana   Pai spune care e , da si un print-screen, sa te hl...   Jun 4 2010, 01:14 PM
Julsko   So girls ce melodie de oua de peste vreti? ah Lad...   Jun 4 2010, 01:17 PM
Diana   :lol: Oo de peste, super tare! Sa stit...   Jun 4 2010, 01:41 PM
Corina   Nu reusesc sa pun pagina de pe revista...asa ca am...   Jun 4 2010, 01:52 PM
Diana   :morderis: Draga mea, se zice "doritoare...   Jun 4 2010, 01:56 PM
Corina   fhm! Mor de ras :morderis: !   Jun 4 2010, 01:58 PM
Diana   Eu vaz doua muste in balcon. I feel hot deja! ...   Jun 4 2010, 02:04 PM
Julsko   Aug 30 2010, 10:13 AM
Cindy  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 08:15 AM