IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum a fost nunta voastra?, Intamplari, surprize, imbracaminte, mancare, restaurant
Fanny
post Jan 9 2008, 07:13 PM
Post #11


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Terasa arata superb, iar privelistea este de vis. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jan 9 2008, 09:11 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Foarte frumos.Imi place terasa. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jan 10 2008, 11:14 AM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



restaurantul este oarecum izolat, cam la 1 km de intrarea in olimp. l-am descoperit aiurea, intr-o plimbare cu masina pe un drum care parea sa duca nicaieri. si am avut si mare noroc. eram cu 2 luni inainte de nunta si nu aveam local inchiriat. am pus o intrebare si spre norocul nostru era liber in ziua respectiva. patronul de acolo ne-a dat ideea cu slujba religioasa chiar la local si ne-a recomandat si un preot tinerel si deschis la astfel de idei. nu aveam de gand sa facem cununia religioasa in aceesi zi, vroiam s-o facem dupa...undeva la vreo manastire prin moldova ca amandoi aveam oroare de statul la coada la biserica. am fost in mai la o nunta si mai ca era sa ne batem cu alt alai la intrarea in biserica pt ca nu ne intelegeam care urmeaza la rand (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Dar daca tot s-a ivit ideea cu preotul la local am zis sa profitam de ocazie si s-o facem atunci. mari pregatiri nu am facut, toate au mers legate. in cateva zile aveam si dj si fotograf iar cumparaturile le-am facut cu 2 saptamani inainte de nunta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 10 2008, 11:23 AM
Post #14





Musafir






Cred ca m-as fi simtit foarte bine la nunta ta, Altheea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jan 10 2008, 11:49 AM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



QUOTE(kalua @ Jan 10 2008, 11:23 AM) *
Cred ca m-as fi simtit foarte bine la nunta ta, Altheea!

daca ajungi prin tara si faci o plimbare la mare te scot acolo la o bere (IMG:style_emoticons/default/haninoroc.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 10 2008, 12:05 PM
Post #16





Musafir






Daca ajung in tara, sigur vin si la mare, deci candva vom sta acolo (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jan 10 2008, 12:27 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



QUOTE(kalua @ Jan 10 2008, 12:05 PM) *
Daca ajung in tara, sigur vin si la mare, deci candva vom sta acolo (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

au si cazare acolo in niste vile,peisaj superb.....intr-o padurice...verdeata multa. chiar mi-am cazat rude acolo. a fost candva un complex al partidului si de aceea e mai ferit de ochii lumii, departe de zapaceala din statiuni. vilele erau ok, nu pot sa spun ca f luxoase dar intre timp cred ca le-au mai aranjat. matusa-mea, o zapacita de bucuresteanca din mosi stramosi, s-a indragostit de locul asta si a zis ca la anul vine in gasca mare. daca va hotarati.....let me know, ok? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post May 14 2008, 02:12 PM
Post #18


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Nunta mea a fost la Campulung Muscel, adica de unde e sotul meu. Mi-as fi dorit o nunta mica, ca o petrecere mai degraba, fara traditii si alte kestii pe care eu, de altfel, le urasc si care nu-mi spun nimic. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Am ales un restaurant f frumos, cu sala si terasa si ne-am intins pe ambele spatii. Am avut 172 de persoane, din care doar 22 au fost din partea mea. Nu am un neam mare si au venit doar cei f apropiati. Restul au fost neamurile lui si prietenii socrilor mei, care sunt profesori, deci...obligatii peste obligatii (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Am avut niste invitatii f frumoase, costumatii simple, fara flori in piept, fara lumanari cu verze in ele, fara aruncatul buketului (pe care inca il pastrez), fara scosul voalului si cantatul aferent "Ia-ti mireasa ziua buna de la stele, de la luna" (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Am incercat sa facem totul cu gust si sper ca ne-a iesit. Au fost insa si puncte slabe: fotograful ales de parintii lui a fost un cretin care a facut doar 7 poze, toate la biserica si un film brut fara niciun efect de-ala clasic, stiti la ce ma refer. Daca nu erau invitatii care sa faca poze, nu aveam nicio poza d ela nunta (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) Evident, nu am niciun album de poze traditional.
DJ-ul a fost si el o surpriza neplacuta. Era un tip in varsta, care numai asta face, cu muzici f faine, pe care l-am vizitat si cu care am stabilit un playlist pt toate gustruile si varstele si momentele nuntii. Pt tort, de ex, urma sa ne puna o melodie care mi-a ridicat parul atata de frumoasa era, dar la nunta a pus o tiganie (Si-altadata o s-o facem si mai lata) (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

Cel mai nasol insa a fost cu vremea. A fost cea mai calduroasa zi din an, iar la Campulung nu a mai fost niciodata atat de cald. Deci lumea era cam zombie, pentru ca aerul conditionat nu facea fata in conditiile in care usile erau deschise pt accesul la terasa. Sucuri nu prea s-au baut, dar apa disparea o data la 5 minute.

Si inca o chestie pe care nu am putut sa o inteleg si care a generat frustrari si dezordine a fost cea cu plicurile de bani. Am luat unele pe care urma sa scriem numele invitatilor si le asezam asa cum ne doream sa-i punem la mese. Numai ca socrii nu au fost de acord, ca nu cumva lumea sa se simta jenata ca o sa stim noi cine cat a dat. Numai ca le-am explicat ca nu asta ma interesa, ci fiecare sa-si stie locul si sa nu se creeze dezordine. Dar n-am avut cu cine sa ma inteleg, asa ca a fost o debandada totala la inceput, pt ca fiecare se aseza unde vroia si...ma rog, va inchipuiti. Aia a fost o chestie care m-a stresat in timpul nuntii f tare. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)

In principiu, m-am distrat f bine la nunta mea, dar dupa ce totul s-a terminat am putut sa vad toate defectele. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Daca as mai face o nunta, as face-o cat mai mica si as avea grija sa nu se mai bage nimeni (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post May 14 2008, 03:47 PM
Post #19


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



nimphe, te iau de manager de proiect la nunta mea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ? avem gusturi similare din ce vad, eu sper sa-mi si iasa cum vreau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post May 14 2008, 03:50 PM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Clau, (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mi-ar fi placut sa fac chestii de-astea, pe bune.
daca se poate, nu-i lasa pe altii sa-ti faca nunta, ca o sa-ti para rau. Ma refer la altii care ar face total pe dos fata de cum iti doresti tu, nu la firme specializate care fac cum le ceri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 01:37 PM