IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

685 Pages V  « < 681 682 683 684 685 >  
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi - Montignac?, Idei pentru meniuri Monti
ToothFairy
post Mar 16 2008, 09:59 AM
Post #6821


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Neata fetele,
Sa postez si eu meniul Monti pe ziua de azi...ca ma prinde pe drumuri...asa nu`mi place sa merg cu bus`ul...mooor! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
MD:fulgi de grau cu lapte,ceai anticolitic,niste capsunele apoi
P:broccoli cu gratar de pui,gogosar murat
G:alune si un mar
C:fasole batuta,snitel de pui cu susan,castravete murat,si poate si desert:orez cu lapte si un pic de fructoza si scortisoara.
Cantaru` arata 52,2kg...daca se mentine asa si maine e de bine! (IMG:style_emoticons/default/tararam.gif)
Am facut aseara snitel de pui cu ou si susan...si am halit unu`...foarte bun...asa cald...bun de bun.
Gata,ma duc sa fac bagaju`...mi-e groaza...ca mi-e cam rau pe bus...
O duminica placuta dragelor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alinice
post Mar 16 2008, 10:06 AM
Post #6822


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 283
Joined: 16-January 08
From: Piatra Neamt
Member No.: 3,047



O Duminica insorita frumoaselor MM-iste!
Azi meniul va fi
MD painica ,branza cu smantana,ardei gras,macrou afumat + o cafea cu lapte degresat
Psupa de rosii,pulpa de pui la gratar cu varza calita
dupa-amiaza mergem la o canasta...vom alege ceva conform dintre tratatii
C omleta cu branze si ardei gras,ceapa. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 16 2008, 11:57 AM
Post #6823





Musafir






Doftoreaso, prost meniu ieri, te-ai imbuibat cu proteine si lipide de parca ai fi la Atkins (la pranz si cina). (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Empty, orezul cu lapte nu se pupa cu grasimile. Nu exista alte mijloace de transport in comun pe care le poti folosi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post Mar 16 2008, 01:35 PM
Post #6824





Musafir






Ciocolata Anidor cu 70% cacao si cu portocale sau cu menta e conforma?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 16 2008, 01:58 PM
Post #6825





Musafir






Da.
Celor la faza 1 care mananca ciocolata: incercati sa reduceti consumul de ciocolata/dulciuri la de doua ori pe saptamana. Si atunci cu bun simt, nu juma din ea.

V-am pupat, plec la Sicilia si promit sa ma gandesc la doftoreasa (si nu numai la ea) cand oi savura un vin de-al lor. Ne auzim pe vineri. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post Mar 16 2008, 02:11 PM
Post #6826





Musafir






Multumesc, kalua! 1-2 patratele ca desert duminica. Doar atunci mai mananc cioco din asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CyL
post Mar 16 2008, 02:38 PM
Post #6827


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 149
Joined: 24-February 08
From: Constanta
Member No.: 3,360



kalua, nu staim de telina ca nu e buna in mancarica.. adica nu e conforma (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) este valabil si in cazul celei crude (in salata, rasa)? o s aiau aminte, multumesc.
imi place ca tu parac stai in umbra si apari numai cand una din noi o da in bara (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ) multumim ca ai grija de noi :*
azi.. am dat'o un pic in bara, no MD, abea la doua am avut prima masa. so,
MD-zero barat
P: mancarica de linte cu o salata verde si telina rasa, jumate de cubulet cioco lindt 85%.
pt mai incolo.. kiar n''am idee. cred ca diseara imi fac o big salta verde cu telina , morcov si ceapa, gustare poate niste mere.

voiam sa va mai intreb.. vad ca multe din voi fetelor papati fasolica.. eu de ce stiam ca nu e recomandata la faza 1? ci numai cea verde.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) .

sa aveti o duminica incantatoare:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 16 2008, 02:51 PM
Post #6828





Musafir






Telina fiarta are iG-ul 85, dar o incarcatura glicemica mica. Deci se poate manca din cand in cand in cantitati mici.

Fasolea uscata o interzicea Montignac in primele sale carti, apoi a permis-o nerestrictiv.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Mar 16 2008, 02:59 PM
Post #6829


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Kalua vacanta placuta!

Doctore, eu as fi zis ca sunt ok pranzul si cina ta de ieri dar , cine stie, stie si uite asa invatam. Ar fi foarte, foarte greu fara Kalua pe aici.

Cyl fasolea boabe e permisa si in faza I.

Azi mi-am luat cantar! Sunt foarte grasana, cea mai grasana din cate a vazut topicul asta De astazi vreau sa scad in greutate cu fiecare zi ce trece.

Azi: ora 10: 2 minole ( foarte nasoale, si seci)
ora 14: o chestie fara nume: mazare uscata (batuta la blender) cu usturoi si ulei de masline in care am pus mult spanac proaspat si ciuperci (conservate la cutie)
Mazarea asta uscata e foarte buna, ca o mai poti folosi precum fasolea si e fain ca nu e balonanta.
Diseara cred ca am sa-mi fac ciuperci la gratar cu salata de spanac.

*2,100 kg-greutatea mea astazi

Duminica placuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CyL
post Mar 16 2008, 03:00 PM
Post #6830


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 149
Joined: 24-February 08
From: Constanta
Member No.: 3,360



clar!.. imi trebuie si mie cartea MM editie mai noua. eu am gasit'o pe net dar se pare ca e editie mai veche. tare v'as fi recunoscatoare daca mi'ati face si mie cadoul asta.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

multumesc kalua pentru raspuns.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

685 Pages V  « < 681 682 683 684 685 >
Closed TopicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 13th May 2024 - 08:00 AM