IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fecioara Maria
no_ua
post Dec 17 2005, 12:02 AM
Post #21


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



nu si nu am asemenea pretentii.sa zicem ca imi pasa ceea ce se intampla in jurul meu si am citit, am intrebat, am aflat.Ce stiu este ca semne primim toti dar nu toti le dam importanta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 17 2005, 12:04 AM
Post #22


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



medium sized
I am the King.

Revenind la aceasta intrebare, nu cred ca exista vreo sursa de documentare cu privinta la aceasta problema, biserica avand grija sa "perie" cam toate textele care au ajuns in ultimele editii ale biblie. Daca a fost vreodata o referire la activitatile pamantene ale lui iosif sau ale mariei, cu siguranta ca au fost sterse. Daca au fost, repet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 17 2005, 12:05 AM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Daca le constientizezi,vrei nu vrei esti medium..
Cred ca ai dreptate invisible..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_ua
post Dec 17 2005, 12:10 AM
Post #24


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



Ca sa fiu medium cred ca mi-ar trebui mult mai multe insusiri.Sa zicem ca am avut noroc sa primesc in viata ghizi spirituali care sa ma invete.Nu am fost un elev prea bun dar incerc sa tin pasul.
Cert este un lucru, cu rabdare si incredere primesti orice raspuns te framanta.Important este sa vrei sa afli, sa fi sincer cu tine si sa nu te dai batut.
Raspunsul il primesti prin oameni, carti, intamplari dar toate vin de la Dumnezeu.Darul pentru tine de la El vine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aia care va pupa...
post Dec 17 2005, 12:34 AM
Post #25


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 52
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 42



Topicul asta e  :o si  ;D, serios.
Blondina, ci citit codul lui da vinci ala, la pariu?

Sunt perfect de acord cu no_ua si cand spune de importanta sufletului - nu a trupului, si cand spune de semne ;)

De ce ar fi atat de important de stiut daca a fost virgin un sfant? Dar Isus? Dar Iosif? Da' halatu'?
Un sfant nu este definit neaparat de relatii sexuale, good God!
Maria Magdalena era o ###### dar a avut locul ei langa Isus ... si acum se speculeaza ca i-ar fi fost consoarta.
Si daca ar fi fost asa? Oo, dar atunci Isus nu mai e un sfant, ca a infaptuit si i-au placut placerile trupesti..si daca Isus nu mai e un sfant, atunci cine e Dumnezeu? Lumina divina sau un extraterestru care a fost luat drept zeu?  Daca Isus e veriga lipsa?  :o
Si daca e extraterestru, noi, oamenii, in cine sa mai credem? Ca eram obisnuiti sa avem pe cineva acolo sus care sa ne iubeasca pe noi, pacatosii...

Sincera sa fiu, nu ma incalzeste cu nimic sa stiu daca Fecioara Maria a avut himenul intact sau nu sau daca Sf. Petru si-a facut de cap cu femei.

Cred cu tarie in faptul ca exista ceva dincolo de noi si cine nu a simtit asta, este indreptatit sa-si puna intrebari legate de himen.
Sau nu?... :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 17 2005, 12:38 AM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Da,am citit Codul lui Da Vinci si putin imi pasa daca Iisus a fost casatorit sau nu.Si pana la urma urmei putin imi pasa daca a fost sau nu Fiul lui Dumnezeu.Important e ca el a facut ceva pentru noi,important e ca el a incercat sa faca lumea mai buna.A fost un om de exceptie,chiar daca a fost simplu muritor sau zeu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_ua
post Dec 17 2005, 12:40 AM
Post #27


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



Eu am cautat f. multe raspunsuri si am tot citit.Nu am citit Codul lui da Vinci si nici nu ma roade curiozitatea.
Cele mai multe raspunsuri le-am gasit in Lazarev dar de fapt el mi-a pus cap la cap tot felul de idei pe care le adunasem in timp, povesti reale spuse de unul sau altul, etc.
Nici macar pe acest Lazarev nu l-am crezut din prima dar mi-am stresat toti prietenii si cunoscutii cu intrebari care mi-au confirmat cele spuse de el.
Toma necredinciosul, asta sunt si recunosc.
Culmea este ca am revazut anul trecut cred seria razboiul stelelor si am ramas socata de aceste filme.De ce?Pentru ca le-am privit cu alti ochi si le-am inteles altfel.Am uitat de efecte speciale si poveste , am fost atenta la replici .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 17 2005, 12:45 AM
Post #28


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu nu m-am uitat la razboiul stelelor pentru ca nu cred in existenta extraterestrilor,in sensul in care crede majoritatea oamenilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_ua
post Dec 17 2005, 12:48 AM
Post #29


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



Esti o scumpa. ::)
Ei bine eu cred si am citit si in domeniul asta mai putin credibil  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 17 2005, 12:49 AM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



No_ua, si eu cred in semne.
Poate parea ciudat.
Cred ca nimic nu e intimplator si ca zilnic ni se revela lucruri pe care sintem prea surzi si prea orbi ca sa le patrundem sensurile.
Mai cred ca totul are un scop.
Mai cred ca nimic nu ramine nerasplatit sau nepedepsit.
Mai cred ca sintem mici, ca avem aripi pe care ni le taiem singuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 08:48 PM