IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A III-A:, Idei pentru meniuri Montignace
Globetrotter
post Mar 22 2009, 07:10 PM
Post #11


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Salutare, tara! Azi am fost la Dabuleni, sa plantez copaci! (IMG:style_emoticons/default/wbounce.gif) Asa ca pranzul l-am luat in autocar, dar cred ca m-am descurcat totusi. Aseara am mancat totusi cam tarziu vreo 5-6 crackers (branza de burduf si susan). Deci meniul de azi:
MD- o para mica,p, paine de tarate cu branza fara grasime si gem fara zahar sau indulcitori, ceai
P- o para, p, pui in naut, 3-4 crackers, apa plata/minerala
G- destul de multa placinta cu mere conforma
C- salata de boeuf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 22 2009, 07:44 PM
Post #12





Musafir






Olele...da' ce cautasi la Dabuleni?! Esti din zona? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
duda
post Mar 22 2009, 07:54 PM
Post #13


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 57
Joined: 25-September 08
Member No.: 4,808



Bravo, bookaholic! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicotan
post Mar 22 2009, 10:05 PM
Post #14


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 83
Joined: 1-March 09
Member No.: 5,977



Buna
Meniul de astazi a fost cam asta-
MD 2 mere calite cu fulgi de ovaz
P ridichi cu maioneza, urzici cu carnati de casa
C salata si peste la gratar
si cate un mar pe ici pe colo, cu intervalul orar respectat
Va pup si un inceput de saptamana bun, ca la mine daca se mai repeta saptamana trecuta....nu stiu pe unde imi scot camasa! Sper ca nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarthaToma
post Mar 23 2009, 10:14 AM
Post #15


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 162
Joined: 25-January 09
From: Iasi
Member No.: 5,733



Neatza fetele si o zi minunata!
Azi am sarit peste MD si am doar o cafea black la bord. Juniorul a avut program de dans as`noapte si nu prea am dormit: se tot foia si se maraia/plingea (de la dinti cred) si singura modalitate de a-l linisti era sa il iau in brante si sa dansez cu el pe muzica tarzie in noapte de pe KissTV (asta in caz de mi-era dor de vre-o discoteca ceva) si uite asa, dimineata nu am putut vedea in fata ochilor decat un ibric mare mare de cafea black sa-mi sara atat inima cat si oboseala (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Acum sunt mai ok si abia astept masa de pranz: linte + ficatei la gratar + salata de varza
Diseara nu stiu ce voi minca, daca voi fi prea franta de oboseala am sa repet experienta de la pranz, daca nu parca mai aveam niste ton in conserva prin frigider si vad eu cu ce il combin.
Aaa...am uitat sa va zic de interviul de Vineri: a fost super ok (parerea mea (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) ) acum asteptam pasul urmator. Poate asta e miscarea anului de care imi tot zice la horoscop (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Va pup si o zi cu soare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Mar 23 2009, 12:03 PM
Post #16


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Succes Martha!
Fetelor, eu sunt din Craiova, Dabuleni e la 80 de kilometri. A fost o actiune ampla de plantat copaci, pentru oprirea desertificarii pamantului, au venit peste 3000 de oameni, si din Bucuresti, si s-au plantat vreo 35.000 copaci. Au dat realitatea toata ziua de asta, si antena 3...
Scuze de offtopic. (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Ontopic: aseara am ma mancat cateva seminte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 23 2009, 12:06 PM
Post #17





Musafir






Te-am intrebat fiindca Mr Wise e din Ostroveni, la o aruncatura de bat de Dabuleni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MarthaToma
post Mar 23 2009, 12:29 PM
Post #18


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 162
Joined: 25-January 09
From: Iasi
Member No.: 5,733



(IMG:style_emoticons/default/estifftopic.gif) Fetelor, daca pun fructoza pt a indulci mincarea juniorului e ok? Momentan nu ii mai pot da produse lactate si a trebuit sa ii cumpar un lapte praf special pt alergie la lactate doar ca are un gust oribil si ma gandeam sa ii pun putina fructoza sa ii schimb gustul. In spital, cand ne aduce lapte cu gris l-am gustat si era dulce, acum nu stiu daca de la lapte sau mai avea si altceva pe linga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 23 2009, 03:17 PM
Post #19





Musafir






E ca si cum ai pune zahar, de ce sa nu fie ok?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 23 2009, 03:50 PM
Post #20





Musafir






Martha, eu n-am prins tot pe-aici (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ce interviu ai avut? Cauti job? Bafta!
Eu am fost tare neserioasa in week-end, am avut musafiri, am fost si noi in vizite, asa ca... praful s-a ales de Monti. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Pe azi mi-am propus:
D - cereale cu lapte
P - tocana de pipote cu salata
C - limba (inca nu stiu daca o fac cu sos de rosii sau cu masline) cu salata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:10 PM