IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

60 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Produse MAC
Cleo
post Apr 25 2008, 02:46 PM
Post #11


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



pensula la tusuri nu-mi place.

Lancome-ul are niste bureti ascutiti pe post de pensula. Sint perfecti. Cred c-o sa pastrez vreunul si-l folosesc pt culorile MAC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Apr 29 2008, 09:59 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Cleo, arata tare bine fardurile crema, le-ai incercat? Cum rezista? Mi-a fost teama sa-mi iau, m-am gandit ca se aduna..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post May 1 2008, 04:42 AM
Post #13


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Am si eu cateva farduri MAC, m-a convins Altheea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Humid Green
Pink Venus
Swish fros
Satin Taupe (pe asta nu l-am folosit decat o data si nu-mi place)
Satellite Drems
Creme de Violet
si un pigment Olive Green, defapt mostra (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Mai vreau Naked Lunch si Sweet Lust. Pt moment (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post May 3 2008, 11:46 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



QUOTE(bebe_maria @ May 1 2008, 05:42 AM) *
Am si eu cateva farduri MAC, m-a convins Altheea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Humid Green
Pink Venus
Swish fros
Satin Taupe (pe asta nu l-am folosit decat o data si nu-mi place)
Satellite Drems
Creme de Violet
si un pigment Olive Green, defapt mostra (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Mai vreau Naked Lunch si Sweet Lust. Pt moment (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

bebe, ma faci geloasa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ! Mie nu-mi place sweet lust, sa stii. Nu-l vazusem in realitate, i-am zis unei prietene sa mi-l aduca din ce vazusem la ei pe site. Culoarea e placuta dar are un sclipici cam mare si nesuferit prin el.
dar naked lunch face toti banii, ca baza pt alte farduri sau singur, la viteza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post May 4 2008, 01:16 AM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Altheea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , eu am cam casunat pe nuantele de roz-mov (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Ca idee de economisit, poti sa-ti cumperi o trusa goala si apoi o umpli tu cu rezerve ale culorilor preferate, e mai ieftin asa (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

p.s. pretul unui fard e 15-16$, cu tot cu taxe

This post has been edited by bebe_maria: May 4 2008, 01:20 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 4 2008, 03:46 AM
Post #16


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(Altheea @ Apr 29 2008, 03:59 AM) *
Cleo, arata tare bine fardurile crema, le-ai incercat? Cum rezista? Mi-a fost teama sa-mi iau, m-am gandit ca se aduna..


batoanele de care spun eu nu-s cremoase pana la urma, se intind o idee mai greu dar sint superbe. nu se aduna deloc.
tusurile insa imi par waterproof (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , ador culorile dar nu-mi place cum se intind.
tusul e prea gros pe pensula si se ia destul de greu la demachiat pt ca se duce si printre gene (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gheisaucigasa!
post May 14 2008, 05:44 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 14-May 08
Member No.: 3,870



Buna, sunt noua pe aici! Sunt o mare fana a produselor MAC, pe care le folosesc si mi le achizitionez de fiecare data cand ies din tara sau cand vreun prieten pleaca.. Sunt foarte bune , in primul rand pentru ca sunt produse profesionale. Spunea cineva ca sunt la fel de scumpe ca Dior sau Chanel, nu e chiar asa, un fdt de la mac e cam 30 de euro unul de la Dior e 100, deci? Eu vi le recomand cu toata inima , repet, pentru ca sunt profesionale , ceea ce conteaza foarte mult, daca si stiti sa le aplicati asa cum trebuie rezultatul nu poate fi decat unul spectaculos, trust me! Eu am si crema de fata,crema de ochi , scrub, un demachiant uleios, foarte bun iar ca produse de machiaj am cam de toate , doua fdt,Face and body, care e cu o acoperire mai usoara, si unul cu o acoperire mai puternica, pe care il folosesc la ocazii speciale, anticearcan , cel solid si cel lichid, pudra, rujuri, sunt foarte bune, unul lichid, farduri de ochi, blush, dar cele mai importante sunt pensulele, care au un rol foarte important pentru ca machiajul sa fie perfect, pensula pt blush , pentru pleoape, sprancene, si pensula pt fdt pe care daca o folosesti cu atentie si cu rabdare rezultatul va fi diferit decat daca aplici cu mana sau cu un buretel! MAC RULES (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 14 2008, 11:45 PM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Un fdt de la Dior 100 euro?! I don't think so...:|

Respectand topicul, m-ati facut foarte foarte curioasa cu produsele Mac! Cu urmatoarea ocazie (desi nu stiu care o fi), imi iau si eu!
Chiar am vazut, cu ocazia mai multor evenimente, tipe machiate de make-up artisti profesionisti, si pe langa indemanarea lor intrinsec, clar produsele faceau o mare diferenta! Pigmentul, intensitatea..am ramas foarte impresionata. :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post May 14 2008, 11:54 PM
Post #19


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Gata mi-am luat sweet lust si naked lunch (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) , nu mai intru in magazinele MAC pt o vreme pt ca sigur mai gasesc ceva sa-mi doresc (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 15 2008, 12:42 PM
Post #20


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Altheea paint pot sint excelente si ele. se intind ca o crema dar se fixeaza perfect. Daca dai cu mana peste cateva minute nu mai par cremoase. Ca o nota generala: fardurile lor sint grozave. N-am incercat rujuri, glossuri etc
Pudra lor e ok, am avut una cu fdt cu tot
Ieri mi-am luat si-o pudra minerala cu spf 15 insa nu stiu cat o s-o folosesc. Ambalajul are un design foarte dragalas
(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d90/h_2004/100_9869Small.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

60 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 10:33 PM