IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vopsea pentru gene si sprancene, care ar fi cele mai bune marci si cum se foloseste
ennoemi
post Jul 2 2007, 12:15 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 28-January 07
From: cluj napoca
Member No.: 1,105



Buna! in ultimul timp parca mi-au imbatranit sprancenele, au o culoare foarte gri (natural sunt satena si de ani intregi vopsita roscat inchis). pana acuma mi le faceam cu un creion maroniu-roscat si am facut greseala sa ma las pe mana unei cosmeticiene care mi le-a vopsit negre, desi am specificat ca nu vreau acest lucru.
As vrea sa mi le colorez acasa, dar nu stiu exact cum si cu ce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 2 2007, 06:24 PM
Post #2





Musafir






Exista vopsea pentru sprancene, gene si barba (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) de la mai multe firme. Eu am folosit una singura, de la L'Oreal, scrie in prospect pas cu pas ce trebuie sa faci, n-ai cum sa dai gres.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jul 2 2007, 08:33 PM
Post #3





Musafir






si eu ar trebui sa le mai deschid dar mi e frica sa nu se rareasca (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulina
post Aug 29 2008, 05:37 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 28-August 08
Member No.: 4,579



Poate cineva sa-mi recomande o vopsea calitativa pentru gene din comert accept si varianta salonului dar daca stiti cumva si pretul:)Momentan folosesc kallos dar nu sunt prea multumita,in ce sens, pe moment se vad extraordinar genele dar dupa chiar o zi deja se pierde tot farmecul si e pacat:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zizilll
post Sep 13 2008, 12:09 AM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 2-September 08
Member No.: 4,615



QUOTE(mutulina @ Aug 29 2008, 06:37 PM) *
Poate cineva sa-mi recomande o vopsea calitativa pentru gene din comert accept si varianta salonului dar daca stiti cumva si pretul:)Momentan folosesc kallos dar nu sunt prea multumita,in ce sens, pe moment se vad extraordinar genele dar dupa chiar o zi deja se pierde tot farmecul si e pacat:(


Esti din Bucuresti? Daca da, incearca la Contrast, au f multe nuante de vopsea profi pt sprancene...f buna! Totusi, nu imi amintesc exact daca poti cumpara de acolo ca persoana fizica...eu mereu cand imi iau ceva de acolo, imi iau printr-o prietena care isi aprovizioneaza salonul de cosmetica de la ei... Daca vrei, ma interesez...

P.S. Lady cea "care da ban fara sa clipeasca" ( ma amuza teribil treaba asta!!! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) ) sa stii ca nu-i reclama...nu da!! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)

This post has been edited by zizilll: Sep 13 2008, 12:12 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 13 2008, 12:45 AM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Eu stai pe-aproape intotdeauna. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 26 2008, 02:55 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(zizilll @ Sep 13 2008, 02:09 AM) *
Esti din Bucuresti? Daca da, incearca la Contrast, au f multe nuante de vopsea profi pt sprancene...f buna! Totusi, nu imi amintesc exact daca poti cumpara de acolo ca persoana fizica...eu mereu cand imi iau ceva de acolo, imi iau printr-o prietena care isi aprovizioneaza salonul de cosmetica de la ei... Daca vrei, ma interesez...

Unde este Contrast? De mult as fi vrut sa ii fac o vizita..Am fost numai la Top Line.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilash
post Apr 21 2010, 12:27 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 20-April 10
Member No.: 8,389



QUOTE(kalua @ Jul 2 2007, 07:24 PM) *
Exista vopsea pentru sprancene, gene si barba (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) de la mai multe firme. Eu am folosit una singura, de la L'Oreal, scrie in prospect pas cu pas ce trebuie sa faci, n-ai cum sa dai gres.


EDITAT este una din cele mai populare vopsele de gene si sprancene din magazinele de produse profesionale europene şi de peste ocean. Este o cremă uşor de aplicat atāt pentru gene cāt şi pentru sprāncene şi, datorită modului de ambalare etanş, nu va expira niciodată. Culorile clare, negru, negru albastrui, albastru īnchis, maro īnchis, maro deschis şi gri vor apărea īn scurt timp după aplicare. Timpul de palicare este de 7-10 minute. Surplusul de culoare poate fi uşor īndepărtat de pe piele după tratament. Vopseaua se potriveşte tuturor tipurilor de gene şi sprāncene. Ingredientele produsului stimulează creşterea genelor. Vopselele pot fi combinate pentru a crea nuanţe deosebite. De exemplu, dacă adaugaţi o cantitate mică de albastru īn negru obţineţi un negru foarte intens. Adăugānd negru īn maro obţineţi o nuanţă foarte īnchisă de maro. Vopseaua gri trebuie folosită pentru a obţine o colorare uniformă a sprāncenelor. Culoarea sprāncenelor nu trebuie să fie mai intensă decāt cea a genelor. Timpul de aplicare este īn acest caz 4-5 minute. Vopseaua EDITAT poate fi utilizată şi pentru vopsirea pielii sprāncenelor, pentru a le da formă, efect valabil şi pentru gene (pentru a contura ochii). Vopseaua este rezistentă la apă şi efectul ei dureaza timp de 7-8 saptămāni. GAMA EDITAT include: Soluţie lichidă de peroxid de oxigen 5%, Discuri cosmetice pentru gene,Ulei hrănitor pentru gene, Produs de curăţat vopseaua,Crema de protectie comenzi la email:[b]EDITAT
Reason for edit: SPAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 21 2015, 10:52 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ati mai descoperit ceva ? As vrea si eu o vopsea pentru gene si sprincene, insa nu am curaj de folosesc chiar orice...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 22 2015, 08:39 PM
Post #10


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Nici nu stiam ca exista vopsea pentru gene. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:03 PM