IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Luxatia / Entorsa, mi-am luxat piciorul
Bia
post Feb 8 2008, 08:25 PM
Post #1


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Acum cateva momente m-am ridicat de pe scaun deoarece-mi amortise piciorul stang (stateam la PC cu el sub mine... cata minte sa am si eu?). Cum m-am ridicat eu, din cauza ca era prea amortit, nu l-am putut controla si am calcat cu partea superioara a labii piciorului. Deci, partea superioara a ajuns pe covor. (IMG:style_emoticons/default/doh.gif) L-am dat practic peste cap.
I-am pus gheata si comprese si diclofenac. La doctor o sa ma duc mai tarziu cand vine mama acasa, probabil la urgenta, ca alt loc nu stiu. Ce-mi recomandati? (IMG:style_emoticons/default/consolare.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 8 2008, 08:29 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



... stai sa caut ceva pe siteul unui amic kinetoterapeut. Ma intorc. Pacat ca nu e in tara ca il sunam; oricum tre s amergi la medic si sa iti faci o radiografie: s-a inflamat rau? s-a invinetit?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 8 2008, 08:30 PM
Post #3


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Of, (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) in afara de gheata care sa-ti atenueze durerea si eventuala umflatura nu stiu ce sa-ti recomand. Unii oameni folosesc iod, dar e foarte posibil sa nu ai asa ceva prin casa. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Iti doresc sa te "repari" cat mai repede!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 8 2008, 08:34 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



...in primul rind pune niste gheata pe glezna.
Si in nici un caz sa nu calci pe el; sa nu fie vreun os fisurat si sa faci si mai mult rau.
...Si sa stai cu piciorul pus pe un scaun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 8 2008, 08:35 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Cat mai repede la doctor! Sub nici o forma sa nu te sprijini pe el! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 8 2008, 08:37 PM
Post #6


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Multumesc Maat si Fanny.
Am pus gheata... De fapt un prosop inghetat. Nu s-a invinetit pana acum, s-a inrosit mai tare zona. Dar imi zvacneste si nu pot calca pe el. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Ce pocinoage mai fac si eu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 8 2008, 08:47 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Tine-l sus, nu calca pe el. Trebuie sa mergi la medic sa vada ce e; cel mai bine ar fi sa te care cineva pe brate, ca sa nu fii tentata sa il pui jos; si spinzura-l pe un scaun sau cind stai pe pat pune o perna sub el. Daca te doare tare poti incerca un piafen. Citeste insa prospectul sa vezi daca nu cumva esti alergica la vreun compus. Mi-am adus aminte ca se puneau si comprese cu frunze de varza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 8 2008, 08:51 PM
Post #8


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Maat, varza nu am. Si pana sa-mi spui tu si fetele n-am stiut ca nu se calca pe el si m-am tot fatait prin casa ca poate ma lasa. Eh, m-a luat si mai tare... Multumesc pentru sfaturi! Sunteti bune prietene. Ma duc la medic in noaptea asta cand vine mama mea acasa. Nu am Piafen, am Diclofenac, Aulin si Nifluril. Toate sunt antiinflamatoare. Sa iau un Aulin sau Nifluril, nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Feb 8 2008, 08:53 PM
Post #9





Musafir






n-ai vreun gel din ala de calmeaza dureri sa te ungi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 8 2008, 08:54 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



... sincer, la medicamente... nu prea imi vine sa ma bag.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th May 2024 - 10:21 PM