IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Probleme la rinichi
Dore
post Jan 17 2006, 08:35 PM
Post #11


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Black_widow  :-* si eu sunt mandra posesoare a unui nisipel de toata frumusetea. Il tratez cu Rowatinex si ceai de coada soricelului, dar tratamentul asta mi-a fost recomandat de un medic. Dau rezultate bune si ceaiurile de matase de porumb si coada calului, dar nu se potrivesc oricui.
Neaparat evita sarea si carnea de porc si vita, iar apa pe care o bei sa fie plata, nu de la robinet.
Sanatate multa si tine-ne la curent  :-*.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 17 2006, 10:48 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Apa plata,fiarta si racita in prealabil.  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flory24
post Jan 23 2006, 02:21 AM
Post #13


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 96
Joined: 19-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 156



dai cu bere :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xela
post Jan 23 2006, 12:46 PM
Post #14


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 75
Joined: 12-January 06
Member No.: 145



De acord...Eu credeam ca maica-mea-i nebuna cand imi zicea la telefon "mai bea si tu draga cate o bere, macar o data pe sapt, ca e buna la rinichi"...Am crezut ca debiteaza ea aiurea...pana cand mi-a spus-o si un doctor.
So...baga bere:) si ceaiuri...Atat:) + incearca sa mananci cat mai putin sarat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 25 2006, 08:28 PM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Nu stiu altii cum sunt..Dar mie varul meu,care este medic,mi-a spus sa nu beau sub nici o forma bere.ALCOOLUL NU ESTE BUN,DAUNEAZA GRAV SANATATII!  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Jan 26 2006, 10:59 AM
Post #16


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Nu beau bere pentru ca nu-mi place, nu beau alcool deloc. Ma chinui efectiv sa beau 1-1.5 litri de apa pe zi, nu am trecut inca la ceaiuri. Digestia e ceva mai buna, am observat si ca organismul imi cere putin mai multa apa decat inainte, ceea ce e un progres.  :)

O sa trec si pe ceaiuri, nu am ce face!  :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flory24
post Feb 9 2006, 05:18 AM
Post #17


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 96
Joined: 19-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 156



Buna! la toti.

am si io o colega ,care de curand a facut o criza din cauza pietrelor la rinichi.

si intradevar am vazut-o ca bea  un amestec de ceai (matase de porumb, cozi de cirese ,seminte de pepene galben) cica fiecare are propietatea lui.

incearca si tu, vezi ce iese  :-* :-* :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adriana23
post Mar 27 2008, 03:50 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 27-March 08
Member No.: 3,566



QUOTE(blondina @ Jan 15 2006, 05:51 PM) *
Berea se spune ca ajuta la eliminarea pietrelor de la rinichi,pentru ca te face sa mergi des la toaleta,in schimb mie medicul la care ma tratez mi-a spus ca nu trebuie sub nici o forma se consum bauturi alcoolice,inclusiv bere,pentru ca asta este o legenda cum ca face bine la rinichi.  :-*




buna, eu sunt mai noua pe aici...sincera sa fiu de cateva zile imi tot da tarcoale un gand si in acelasi timp o durere...undeva pe partea dreapta si dimineata ma trezesc cu dureri de spate, cam in zona rinichilor...imi e teama sincer...cred ca e o problema undeva (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

imitial m-am gandit ca ar putea fi o problema la ovare dar...nu mai sunt de aceesi parere acum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 27 2008, 04:36 PM
Post #19





Musafir






Fuga la doctor, adriana. Cat mai repede. Eu cand am avut probleme (mari!) cu rinichii ma dureau salele si burta. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 27 2008, 04:59 PM
Post #20





Musafir






nu mai sta, mergi la medic pt ca daca nu se aprofundeaza boala cu cat ajungi mai repete cu atat mai repede te vindeci, o spun din experienta (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th May 2024 - 05:19 PM