IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> "The Apprentice" - "Ucenicul" lui Donald Trump, Un show din care avem de invatat?
Fanny
post Jan 23 2007, 09:01 PM
Post #11


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



mare dreptate ai, kalua, insa, realitatea bate uneori orice logica. spre exemplu, la mine la firma, a fost adusa, acum 3 luni, o fata care sa se ocupe de monitorizarea tv. Nu e un job care-ti cere pregatire, dar totusi se cer anumite cunostinte de baza, cum ar fi sa recunosti individul care vorbeste la un moment dat la teveu. Tipa n-a aratat pic de disponibilitate in aceste luni nici macar sa invete care sunt ministrii din Guvernul Tariceanu. In ciuda acestui fapt, este pastrata in continuare pe motivul: sa-i dam o sansa. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 23 2007, 09:21 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ah, Fanny... e vorba de dat o sansa? Numai?! Nu stiu, parca e ceva putred in Danemarca; 3 luni e ceva timp. Acum, na, ce sa zic si eu...
E clar lipsa de interes; serviciul e, probabil, un loc in care are unde sa se duca si de unde veni. Trist. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Jan 23 2007, 10:21 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(kalua @ Jan 23 2007, 08:17 PM) *
Dar cat de tolomaci pot fi cei care-si umfla aptitudinile si cunostintele? Orice firma spune ca-si cauta om cu niste cunostinte pentru ca de alea este nevoie acolo. Si ce te faci, ca angajat, daca firma te ia si tu nu esti in stare sa faci fata cerintelor? Adica ce se castiga in final la afacerea asta? Pierd ambele parti. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)


eheee... daca ai sti! o fosta colega de-a mea a mintit la interviu (pt post de secretara) ca stie engleza, franceza, germana (business, corespondenta comerciala)... dar ea habar n-avea. dar fiind descurcareata si foarte miorlaita o ajuta toata lumea. (cand are de tradus da telefon si ii traduc prietenii la telefon). eu ma mir ca poate sa supravietuiasca, pt ca e o firma mare, cu renume. ba mai mult, i-au marit salariul de 3 ori si a fosr avansata!!! (ca doar e frumushica si clipeste des (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) )

a propos de serial, eu m-am cam inselat la ambele serii in a prezice cine ramane si cine pleaca. cel putin la ultima serie, puteam sa bag mana in foc pt Jennyfer (tipa bruneta care se dadea mereu cu ruj rosu), in nici un caz nu ma gandeam ca va ajunge Barbie doll in finala (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 03:49 PM