IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ce faci daca nu faci nimic?
gabyzei
post Mar 11 2007, 10:39 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,333



buna sunt o fata de 24 ani,proaspat absolventa de facultate si proaspat angajata.problema e ca nu ma integrez deloc in noul colectiv de la munca,si fiecare zi care trece e f grea si stresanta.ce sfaturi imi dati ca sa ma apropii de colegii mei? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Mar 11 2007, 11:30 PM
Post #2


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



BUna! in primul rand, bine ai venit printre noi.
in al doilea.. depinde in ce domeniu lucrezi. daca sunteti intr-o echipa, atunci e bai. sunteti doar fete? invita-le la o cafea in pauza, incearca sa legi o discutie: vedete, oscar, muzica, sport, dans - orice iti trece prin cap.
nu ne-ai spus varsta celorlalte colege. e diferenta mare?.. cred ca si asta conteaza. si mediul.. daca e un serviciu stresant si voi nu prea aveti legatura, atunci presupun ca e mai greu sa ridici temelia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Mar 11 2007, 11:33 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



In general inceputurile sunt intotdeauna dificile.Mai ales intr-un loc cu multi angajati.Da-le timp sa se obisnuiasca cu tine pentru ca esti noua iar ei deja formeaza o gasca sau chiar bisericute (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Incearca sa fi zambitoare si relaxata si in nici un caz sa nu stai retrasa si tacuta pentru ca cei mai multi te vor socoti cu nasul pe sus. Intra in vorba cu ei,poarta-te firesc si daca ei sunt ok te vor accepta repede.Te pup si multa bafta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Mar 11 2007, 11:41 PM
Post #4


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



BG: desi e offtopic: de multe ori eu stau mai retrasa si ai dreptate, s-au creat deja idei ca's cu nasul pe sus. dar sincer, decat sa ascult discutii idioate mai bine ma retrag si gandesc la ce am eu pe suflet, sau la ce o sa fac mai incolo, sau la ce fac de mancare, sau la ce am de facut pe maine..
oricum ar fi, nici sa ii pupi in dos. daca nu gasesti niciun punct comun, mai bine stai deoparte.
ori am eu in grupa (ca de asta era vorba) fetisoare prea .. naive, ca sa nu le zic altfel (de genul: cum adica tu ai gustat vodka si ai baut 2 beri? Doamne fereste, eu n-am baut niciodata o bere intreaga, Doaaamneeeeee, esti nebuna tra la la. si la asemenea remarci iti vine sa ti iei campii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ), ori sunt eu mai retrasa de felul meu si ...
eu cu mine .. e mai misto asa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Mar 12 2007, 08:20 AM
Post #5


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Nu vorbea nimeni de "pupat in dos". Cu discutiile idioate asa este, sunt prea des intalnite insa ea fiind la inceput trebuie neaparat -daca vrea sa lucreze acolo si, fara stres inutil- sa le ignore pentru a reusi sa se integreze.Exista destul timp pentru detasare.Insa, la serviciu nu e cel mai important sa-ti faci prieteni ci colegi pentru ca de una singura,la inceput mai ales, e aproape imposibil.
Va pup (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Mar 12 2007, 10:00 AM
Post #6


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Gabi, de cat timp esti acolo? e normal ca la inceput sa fii stresata, doar e primul job. Dar nu fi stresata din cauza colegilor. Apropierea asta de care ne spui, o sa vina in timp si nu trebuie neaparat sa se aplice fiecarui coleg in parte. Sfaturi cum sa te apropii de ei? Nu stiu daca asta e solutia. Mai acorda-ti putin timp, o sa te simti in largul tau odata ce ii cunosti mai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 01:51 AM