IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Treburi casnice pe care urasti sa le faci
senada
post Aug 20 2007, 10:28 PM
Post #31


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 26
Joined: 9-August 07
From: italia
Member No.: 2,014



Nu-mi place sa calc si sa spal vase...mai ales cratitele in care sa lipit mancarea. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 20 2007, 10:40 PM
Post #32


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dr Wise e un bun lider; stie sa delege sarcinile si daca ceva nu e in regula, are pe cine trage la raspundere! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crynna
post Oct 30 2007, 10:01 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 39
Joined: 7-October 07
Member No.: 2,371



Eeeee!! oare cate dintre noi ar vrea sa fie gospodine de profesie ?. Exista oare femeie sa adore absolut toate treburile casnice ?. Eu cred ca nu. Dar unele dintre noi, le facem pentru ca n-avem incotro. Cele mai norocoase au menajere.
Mie imi plac in general treburile care implica si ceva creativitate - cum ar fi gatitul.
Nu-mi place sa spal vase, dar n-am inctro si spal. Am spalat tone de vase la parinti asa ca sotul ma mai ajuta la aceasta treaba.
La fel de urat imi e sa calc. Aici nu ma mai salveaza nimeni.
Mai e ceva ce nu-mi place: sa strang dupa musafiri. Muncesc asa de mult cand invit pe cineva la cate o ocazie, incat n-as vrea sa misc un pai dupa ce pleaca toata lumea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Oct 30 2007, 10:43 PM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Eu locuiesc intr-o garsoniera si ma gandesc serios sa chem pe cineva sa-mi spele parchetul, faianta.Am scos toate covoarele pentru ca nu-mi place sa dau cu aspiratorul.
Nu-mi place sa fac nimic, in afara de aranjatul hainelor, caci printre haine ma apuca probatul.
De gatit nu gatesc, fac snitele o data la cateva luni.

Daca s-ar putea sa stau la hotel as fi cea mai fericita.Chiar am vazut intr-un hotel din America, locuiau unii cu lunile, si era destinatie de vacanta, nu stiu ce or fi facand pe acolo.A, apropo, legat de asta, am intrat intr-o camera de hotel, si cand sa dau jos lenjeria de pat, am inlemnit, pentru ca in pat era un picior de lemn!!! (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Oct 30 2007, 10:59 PM
Post #35


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Fac orice da nu ma puneti sa calc... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si ca un blestem barbata-miu poarta cite o camasa pe zi...se aduna o gramada pe care le calc odata pe luna...aia-i ziua de supliciu, ziua neagra!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Oct 30 2007, 11:15 PM
Post #36





Musafir






eu nu calc.iau rufele de pe sarma...le bag in dulap (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif) daca apoi vreau sa imbrac ceva si e botit..ei...atunci calc! aa..si.eu nu calc blugii!! never ever!! people do that? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
si eu am toleranta mare la dezordine...chiar am vreo 3 gume lipite de covor (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
nu-mi place sa spal tigaile cu ulei..gresime...beaah! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
nu-mi place sa golesc dulapurile din bucatarie ca sa le spal (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Oct 30 2007, 11:43 PM
Post #37


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Eu am o problema maaare cu dezordinea si murdaria! Ma fac asa de nervoasa, incit rastorn totul cu fundu-n sus, sar scintei, sparg, urlu, nu v-as sfatui sa fiti pe-aproape atunci...da pin la urma iese totul in ordine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Oct 31 2007, 12:13 AM
Post #38


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Eu una nu suport mizeria..zau...uneori sunt obsedata in ceea ce priveste curatenia...mi se trage de la statul in camin, unde am suportat mult mizeria altora si de cele mai multe ori faceam curat dupa altii. Acum am devenit dusa cu pluta..si nu imi place sa fac curat, sa splal gresia, faianta, parchetul, tigai uleioase dar le fac ...fara sa comentez..le impart cu sotul...care cometeaza, dar ma ajuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matra
post Mar 10 2008, 01:17 PM
Post #39


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 41
Joined: 4-December 07
Member No.: 2,774



Pe mine cel mai tare ma enerveaza datul cu mopul prin toata casa, operatiune pe care trebuie s o fac de cateva ori pe an ca numai asa scot aprope tot praful.
Si spalatul obiectelor sanitare de la baie chiuveta, cada., wc pentru ca dupa catva zile nu se cunoaste ca au fost splate si asta din cauza apei care este murdara si lasa mereu dungi maroni pe cada dupa ce fac baie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 10 2008, 01:33 PM
Post #40





Musafir






n-am mai avut scapare si a trebuit sa cos un nasture la o camasa de-a sotului. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
sosetele a invatat sa si le coasa singur, ca a vazut ca mai bine le arunc decat sa le cos, dar nu pot arunca o camasa ca i-a aczut un nasture (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
ahhh, si mai trebuie sa-i cos o pijama la fiu-meu, poate-mi iau inima-n dinti azi si o rezolv si pe-aia. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 11th May 2024 - 08:38 AM