IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Produse de par recomandate pentru intinderea cu placa
Laryss_A
post Oct 18 2006, 11:49 PM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



cred ca fac asta ca sa nu te tina priponita pe scaun prea mult timp , nu ar fi rentabil pentru ele. zic si eu....desi sincera sa fiu pana acum nu mi s-a parut ca vreuna din fetele la care am fost a incins placa prea rau . cu toate astea ...riscul mi se pare inutil chit ca de multe ori imi vine sa ma urc pe pereti caci deh....cel putin in ce priveste parul , nu prea am cum sa imi schimb "look-ul".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Dec 19 2006, 09:21 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Mi-am luat din Cora Fluid cu cristale Kallos, scrie pe el ca e recomandat si inainte de intinderea cu placa, imi place ca, desi e ulei, nu lasa parul gras.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dana_ada
post Dec 19 2006, 07:23 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 23
Joined: 8-October 06
Member No.: 611



QUOTE(ioannaraluka @ Dec 19 2006, 12:21 PM) *
Mi-am luat din Cora Fluid cu cristale Kallos, scrie pe el ca e recomandat si inainte de intinderea cu placa, imi place ca, desi e ulei, nu lasa parul gras.

tot un ulei mi-a recomandat si mie o prietena care lucreaza intr-un salon.dar cel de la avon.e special pt netezirea suvitelor rebele.imi place rau cum miroase.si intradevar ,chiar daca e ulei ,nu ramane parul gras.nu stiu cat de bine protejeaza ,dar eu nu imi indrept parul decat odata pe saptamana,si doar de o luna si putin. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
In_grid
post Feb 7 2007, 06:22 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 22
Joined: 21-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,073



Tyts, iti recomand spray-ul termo-protector de la Tony and Guy (Boots), este 340 mii, se gaseste numai in farmaciile Sensi Blu. Este foarte bun nu numai pt placa, ci si pt feon (deci orice sursa de caldura). Scrie pe flacon cum se aplica.

Am mai incercat Flat Iron Spray de la Wella, dar ingrasa parul si nu mi-a placut. Mai auzisem si de Osis+ (daca nu ma insel), de la Schwartskoph, dar ala cica lasa parul si mai uleios, asa ca nu l-am mai incercat.

Pupici! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
corinutza
post Feb 8 2007, 03:29 PM
Post #15





Musafir






Buna fetelor,

Sunt noua pe aici si am vazut nebunia cu parul drept - au aparut pe piata si produsele RECLAMA garantat. Nu radeti- inseamna ca pe langa faptul ca va protejeaza parul il si hidrateaza, ideale pentru parul deteriorat, cret, uscat. Au si un ser - RECLAMA care se folosese pentru a da luciu parului dar si pentru protectia parului inainte de a folosi placa si foenul, ajuta si la varfuri despicate. Eu sunt o fericita de cand le folosesc. Succes tuturor si fiti frumoasea!!!

This post has been edited by ala80: Feb 8 2007, 04:01 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chocolatte
post Apr 15 2007, 08:14 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 22-February 07
Member No.: 1,235



sal fetelor.......imi intind si eu parul cu placa si nu stiu ce produse sa folosesc pt k nu gasesc nicaieri. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) in ultima vreme pot sa spun ca am ajuns "dependenta" de placa.. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .......cea pe care o foloseam mai demult nu era de calitate, si mi-a cam distrus parul. Acum mi-am luat o placa mai buna si am inceput sa fiu mai atenta, sa mi-l intind mai rar si sa folosesc mai multe produse de ingrijire pt par..... Totusi, daca nu mi-l intind, imi sta ingrozitor!!! Freza nu pot sa mi-o schimb si vreau sa imi "repar" parul....
spuneti-mi va rog si mie ce, de unde si cu cat sa cumpar, dar mai ales daca functioneaza. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
pooopici (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Apr 16 2007, 07:17 AM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



si eu sunt exact in aceeasi situatie ca si tine... si avem si placa la fel... eu am sprayul cu dop vrede de la avon (heat protection styler) si nu prea vad exact ce face... e cam apa de ploaie sincer. din cate imi aduc aminte, cand am fost ultima oara la salon mi-a recomandat ceva de la l'oreal sau kerastasse... chiar nu mai stiu! si eu sunt in cautare de asa ceva...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chocolatte
post Apr 16 2007, 02:50 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 22-February 07
Member No.: 1,235



ms de raspuns KITTEN.... (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) ...am gasit pe siteul revlon niste produse f misto, nu stiu daca sunt si bune...
EDITAT

oare unde se pot gasi produsele astea si la ce pret? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

This post has been edited by ala80: Apr 16 2007, 03:49 PM
Reason for edit: postare site-uri romanesti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 16 2007, 03:51 PM
Post #19


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



In general, produsele profesionale pot fi gasite in diverse saloane sau la targurile semestriale cu specific fashion/beauty, de la Romexpo. Cred ca pentru detalii poti sa suni la firma care le distribuie. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 2 2007, 04:16 AM
Post #20


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



intinsu parului cu placa dauneaza foarte mult. mi-am cumparat si io, se vede intr-adevar foarte misto dar cere si multa ingrijire iar dezavantajele sunt mult mai mari decat avantajele. firu se despica in 12463245734 de alte fire si incepi sa arati ca un arici. daca nu maine, peste un timp, o sa se vada cu okiu liber. sfatuiesc lumea sa foloseasca cat mai rar sau doar cu ocazii, placa
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:48 PM