IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce farduri folositi ?, Culori, firma, calificativ!
kalua
post Apr 14 2006, 02:37 PM
Post #21





Musafir






Truse de machiaj J'adore? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/ohmy.gif) Asta-i doar un parfum de-al lor si daca o fi existand o trusa denumita asa, contine de obicei un parfum (eau de toilette), un gel de dus si o lotiune de corp. De machiat nu exista nimic cu acest nume.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Apr 14 2006, 02:41 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Da, Kalua, tocmai de asta intrebam...descrierea este cea a unei truse de farduri, cu pudra, fard de pleoape si de obraz..se poate sa fie editie limitata sau specifica intr-o anumita tara?...as vrea sa exclud probabilitatea de a fi falsificate.
Oricum ma dumiresc cand vad.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 14 2006, 02:52 PM
Post #23


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Unele seturi au si gloss sau creme de fata. Am primit si eu 2 astfel de seturi: unul Ralph Lauren cu parfum,crema de corp, gel de dus si gloss, si unul Elizabeth Arden Provocation fara parfum, dar cu crema de corp, crema antirid, blush, gloss, o oglinjoara mica si un rimel. Ambele din USA. Poate exista si trusa j'adore....

pupici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 14 2006, 02:57 PM
Post #24





Musafir






O fi vreo firma noua care se cheama asa? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nesigur.gif) Diorul n-are asa ceva, asta-i sigur. Eu folosesc multe chestii de la Dior pentru machiat si din cate-mi aduc aminte ei n-au truse deloc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Apr 14 2006, 02:58 PM
Post #25





Musafir






mai nu exista trusa j'adore. Produsele puse in ea nu sunt dior. A mai fost o discutie despre asta. Tot asa o persoana care vindea si citeva fete care au ramas cu buza umflata caci au cumparat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Apr 15 2006, 09:50 AM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Ok, thanks...ma gandisem eu bine sa va intreb inainte de a vedea ce si cum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Apr 19 2006, 04:03 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Tot eu, am vazut "trusele" (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nusepoate.gif) , se pare ca nu doar in tara se obisnuieste asa ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Jun 2 2006, 05:51 AM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



dar fdt estee lauder double wear cum o fi? k pe makeupalley e bine cotat (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 2 2006, 08:05 AM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



nu am folosit Double Wear, dar si pe mine ma tenta, intrucat am auzit foarte multe pareri bune despre el, pe site-urile din strainatate, dar stiu ca si o persoana de pe forum (sorry, nu mai tin minte cine (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nesigur.gif) ) era foarte incantata de el..
de la un timp incoace, ma tenteaza insa sa-mi iau un fond de ten stick, e mult mai practic, il folosesti numai in locurile unde ai nevoie, nu pe toata fata..(si cred ca se vede si mai natural)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Jun 2 2006, 08:40 AM
Post #30





Musafir






eu folosesc acum:

fond de ten: guerlain - fleur de teint sau divinora mat - superbe sunt chiar singurele care nu se vad pe piele. Am auzit mituri din astea multe, dar din pacate numai chanel - double perfection si atea ajung la nivelul asta. Si stiu ce vorbesc: "imi verific" machiajul in lumina naturala, cu uglinda normala plus olinda 12X plus luminile artificiale.

ochi: in sfirsit. Dupa deceptia cu MAC - am ajuns la Bobby BRown recent. MA mi-a facut un machiaj pt ochi cu maro ...niciodata nu as fi pus maro dar wow asta a facut ochii ,mei albastri to pop up. Mai am si Bone de la BB, si corector si concelear pe care insa nu le folosec ...si la bb culorile sunt numerosae, mai mate (nu cu asa sclipici ca la MAc) - iar la pret sunt mai ieftine ca MAc daca tinem cont ca sunt de 3 ori mai mari.

Pt contur de ochi am tot de la BB - gel eyeliner - 2 culori, nimic nu il bate.

Ca blush - shisheido - color stick - nunata s2 e divina pt pielea mea!
pudra - am pressed and balls meteorits de la guerlain - in pink and mythic - imi plac mult.

asta e tot cred:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

36 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:26 PM