IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cine mai copiaza din siteul eLady ?, Haideti sa ii vedem pe hoti si numele lor!
Diana.
post Nov 29 2008, 03:04 PM
Post #41


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Iaca ce au afisat unii pe site pentru ca au copiat...
(IMG:http://i294.photobucket.com/albums/mm83/dmb_1973/plagiatori111.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Nov 29 2008, 03:13 PM
Post #42


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Foarte tare, Maat!! Cum ai facut asta? Si ei nu si-au dat seama?
Cum reusesti sa ii depistezi?

Imaginea se potiveste si cu titlul articolului! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 29 2008, 03:15 PM
Post #43


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fura tarfic de la noi. Adica fura textele , de ce nu ar fura si traficul pentru imagini? Si toate pozele sint cu furaciuni... desi au sigla noastra le ele (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Probabil le-au furat inainte sa punem water mark... TOT siteul lor e FURAT.
Sa vedem cind o sa sa prinda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Nov 29 2008, 05:01 PM
Post #44





Musafir






Ete asa castiga unii bani pe munca altora. Eu am ramas socata azi cand am vazut ca o intreaga sectiune a lor era copiata de pe elady (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Macar au avut bunul simt (daca pot spune asa ) sa puna numele celui care a scris articolul pentru ca altii nici macar atat nu au facut!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Nov 30 2008, 06:30 PM
Post #45


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Maat (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Foarte tare, asta! M-am mai pomenit eu cu articole copiate prin alte parti, dar acolo macar mentionau sursa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Dec 4 2008, 01:35 AM
Post #46





Musafir






Da` cu Gigi cum a ramas?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucille
post Dec 4 2008, 11:29 AM
Post #47


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 20
Joined: 3-December 08
Member No.: 5,454



Foarte urat din partea acestor auto-proclamate "jurnaliste". Am patit-o si eu, dar nu la un asa nivel, cand mi s-a copiat cuvant cu cuvant o intamplare dramatica prin care am trecut cu baietelul meu si pe care am povestit-o pe un anume site altor mamici cu scopul strict de a le avertiza. Povestea mea a fost publicata intr-o revista de femei foarte cunoscuta, atat in formatul ei digital cat si tiparit. "Autoarea" macar s-a sinchisit sa imi trimita un e-mail in care sa ma anunte ca va publica ce am scris eu. Intr-un fel e bine pentru ca povestea s-a citit mai departe si initiativa mea a dat roade. Dar ce m-a deranjat a fost ca a copiat litera cu litera. Probabil i-a placut exprimarea mea si nu a avut chef sa il refaca si poate sa il cosmetizeze putin, adica sa faca act de meseria ei.

In aceeasi idee, imi amintesc acum de un citat de-al lui Einstein: "The secret to creativity is knowing how to hide your sources." (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 4 2008, 11:37 AM
Post #48


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Domnul Gigi sustine ca nu s-a inspirat . Eu nu am timp sa il cred.
In ce revista, Lucille?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucille
post Dec 4 2008, 11:42 AM
Post #49


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 20
Joined: 3-December 08
Member No.: 5,454



Uf, nu stiu daca e bine sa spun, dar avand in vedere ca m-a intrebat un Admin... In Lumea Femeilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 4 2008, 11:53 AM
Post #50


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Revista asta si-a pierdut clientul din mine de vreo 4 ani... Nu mai mira. Merita insa sa le scrii. Si sa scrii acolo unde ai publicat tu informatiile, pe public, ca ti-a fost copiata munca si ca X persoana a primit si bani pentru Ctrl+C si Ctrl+V.
A, si sa adaug: un "redactor" de la un cotidian regional isi facea treaba copiind articole intergal din siteuri pentru femei. Pe care le semna cu nerusinare.
Acu, de bine de rau, pune sursa pe ici pe colo... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:10 PM