IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

78 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Parfum de femeie, Ce parfumuri va plac ?
Dore
post Dec 18 2005, 12:59 PM
Post #21


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Sunt obsedata rrrrrau de parfumuri: am 11  :P. Cumpar si masculine, dar nu ma dau cu ele si nici nu le fac cadou  8).
Preferatul meu este "Dalissime" de la Salvador Dali, urmat indeaproape de "Halloween" de la Jesus del Pozo. Nu suport deloc parfumurile Cacharel - habar nu am de ce, dar ma ia cu jale cand le miros.. Dintre parfumurile verzi, O de Lancome imi face si mie cu ochiul ;) desi "Vent Vert" de la Balmain este mult mai bun. Pacat ca nu se mai produce  :(.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Dec 18 2005, 01:26 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Eu sunt la polul opus, am gasit doua parfumuri Cacharel care imi plac: Gloria (pe primul loc) si Amor Amor (asta l-am descoperit recent, tocmai mi l-am facut cadou de Craciun  :), am facut afaceri 90 ron 100 ml), apoi Hot Couture si J'Adore.
Parfumuri masculine: Fahrenheit (i l-am luat sotului meu din aceeasi sursa), Dolce e Gabanna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ariadne
post Dec 18 2005, 04:49 PM
Post #23


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 90
Joined: 17-December 05
Member No.: 109



Si mie imi plac parfumurile la nebunie.Acum am Hot Couture-Givenchy, Addict-Dior si Be Delicious-DKNY.Imi mai plac foarte mult si Dune-Dior,L-Eau d'Issey-Issey Miyake,Flower-Kenzo,Nu-YSL.Sper ca mosul sa-mi mai aduca inca unul. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 21 2005, 01:09 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Eu de obicei foloseam O de lancome.Imi place ca e f racoros. :fluierat:
Dar mi s-a terminat si acum ma dau cu Noa  :-*


:aplauze: :aplauze: :aplauze:subscriu la Noa...in timpul sarcinii a ramas singurul parfumel suportat de bebeitza si de ficatzelul meu....iar acum, dupa nastere, tot Noa ramane favoritul...daca ar fi sa descriu infinitul cu flori si-un cer senin de primavara, si-o adiere calda de vara, as spune cu mana pe inima :"NOA"(hihihi, kiar si acum in preajma revelionului :P) dar, cum gusturile nu se discuta...cine stie, poate "rasare" cineva p'aici sa-mi taie macaroana cu "ce mah, ce-i cu tine, ti s-au atrofiat simturile?"

mai imi place mult envy de la gucci (discret) si samsara de la guerlain (de seara, romantic, puternic dar in acelasi timp nu foarte agresiv)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 21 2005, 01:13 PM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE

si Amor Amor (asta l-am descoperit recent, tocmai mi l-am facut cadou de Craciun  :), am facut afaceri 90 ron 100 ml), apoi Hot Couture si J'Adore.
Parfumuri masculine: Fahrenheit (i l-am luat sotului meu din aceeasi sursa), Dolce e Gabanna.


Mai ai legaturi cu sursa?As fi interesata si eu eu de neshte ofertutze, nu de alta, da' vine ziua mamei mele, a tatalui meu la inteval de 2 zile si a mea, asa k as avea cate ceva de comandat, da' n-am cui...EXCLUS TZEPELE :pistolar:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Dec 22 2005, 10:03 AM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Elle, sursa am gasit-o pe retea, deci singura legatura e daca o vad "on line".
Problema e ca nu sunt din Bucuresti.
Dar, sunt sigura ca gasesti si acolo, parca am vazut un anunt pe un forum, nu spun care ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Dec 22 2005, 10:54 AM
Post #27


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



eu am primit alaltaieri KENZO JUNGLE. Imi place foarte mult  :D E super ,incercati-l !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 22 2005, 11:07 AM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Elle, sursa am gasit-o pe retea, deci singura legatura e daca o vad "on line".
Problema e ca nu sunt din Bucuresti.
Dar, sunt sigura ca gasesti si acolo, parca am vazut un anunt pe un forum, nu spun care ;)


Mah,. asa nu am incredere...aiurea-n tramvai...dar pentru k tu spui k esti multumita, as avea si eu incredere sa comand....da' o adresa de mail nu are persoana?Daca nu spui care forum, sa zicem k pe la altii au fost cam multe tzepe cu cosmeticele originale din piata....parca kiar delphina si-a luat o teapa d'asta...nu mai stiu sigur....

da' multzam oricum pentru raspuns si....sa va dati cu placere cu ele :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Dec 22 2005, 03:07 PM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Nu i-am cerut adresa de mail, ca nu m-am gandit atunci, a fost o chestie de 20 min. (ai?, da.,cat costa?, hai jos si facem business) si ne-am intalnit pe loc.
Dar am intrebat-o atunci cum face comanda, a zis ca le aduce cineva din Italia si isi cam terminase stocul de sarbatori, a zis ca nu stie cand mai aduce, ca ii convine doar la ocazii speciale, ca sa nu ramana cu ele...poate de ziua femeii.
Sorry, daca o mai "vad"' ii cer si mailul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Dec 22 2005, 11:12 PM
Post #30


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



fetelor, incercati si in metro atunci cand va hotarati sa cumparati un parfum, ati putea avea o surpriza placuta
Go to the top of the page
 
+Quote Post

78 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:47 PM