IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Rautatea gratuita, Care sa ii fie motivele?
Cleo
post Oct 16 2008, 02:04 AM
Post #31


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Pink am citit mai devreme prima postare unde spui ca te-a ajutat mult si a facut multe pt tine si-apoi ajung la faza cu rautatile si cele 2 se bat cap in cap.

La rautati puteai sa-i inchizi remarcile cu 'ce-i cu tine? daca remarcile astea-s cu intentii prietenesti e ok te-am auzit daca nu care-i faza? ' si spun asta doar pt felul in care ai introdus-o, adica are si partile ei bune daca era numai cea cu rautatile ii inchideai usa pur si simplu. fara explicatii

despre rautati gratuite, poate vin ele din frustrare insa e si sufletul acela croit stramb altfel frustrari avem toate, dar sa-i faci cuiva rau, de multe ori constient, pt mine nu are nici un fel de scuza. Am draci ma duc ma plimb, ard ceva prin bucatarie, orice insa in nici un caz nu ma vars pe o terta persoana doar pt a-mi ostoi nervii si frustrarile. Si rabufnirile astea de rautate mai tin si de un anumit nivel de educatie pana la urma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 16 2008, 03:12 AM
Post #32


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Tocmai pentru ca are si parti bune si pentru ca a facut niste chestii pentru mine nu i-am inchis gura eu. I-a inchis-o tipul meu in locul meu. Plus ca nu ma iau la cearta de fel si nu de fata cu alte persoane. Am crezut ca-si va da seama ca face rau dar incep sa cred ca e intentionat deja. O sa vorbesc oricum cu ea intre 4 ochi despre asta daca se mai intampla. Oricum, e clar ca am si eu o problema. Clar o face pentru ca stie ca ma atac in sinea mea. Si nu pot minti ca nu o fac. Ma atac intr-adevar...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 16 2008, 04:11 PM
Post #33


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Pink nu cred ca exista femeie pe lumea asta sa-i cada bine vreo stramba cu privire la look. Insa si aici tonul face muzica.
Daca i s-a parut ca te-ai ingrasat ptea sa ti-o spuna intre 4 ochi prieteneste si e ok. Insa rautatile pe care le strecoara pe langa ca-s gratuite sint si puerile si genul asta de comportament nu face cinste unui `prieten adevarat`
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rody
post Sep 26 2010, 02:14 PM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,012
Joined: 20-October 09
Member No.: 7,318



Eu am patit treaba asta cu rautatile gratuite, culmea, de la cea mai buna prietena. S-a intamplat de vreo 5 ori consecutiv, pana nu am mai suportat si i-am zis ca ma deranjeaza. Ea spunea ca nu a facut nimic intentionat, desi mie mi-a dat alta impresia. Au fost foarte nasoale momentele, parca vroia sa iasa in evidenta, sa isi dea importanta, facandu-ma pe mine sa ies prost si sa par nasoala. In fine, a trecut, dar ma mai astept la iesiri de genul acesta.
Si faza nasoala este ca in fata atacurilor de genul, chiar ramai prost mai ales ca eu nu imi imaginez sa vorbesc asa cu ea in special de fata cu alte persoane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OaNa`
post Sep 26 2010, 02:24 PM
Post #35


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 385
Joined: 11-July 10
From: Sibiu
Member No.: 8,859



Rody si eu am patit la fel cu o "prietena". La fel facea si ea, vroia sa iasa in evidenta facand persoanele din jurul ei sa se simta prost, pana intr-o zi cand i-am spus ca nu procedeaza bine. A reactionat foarte urat cand i-am spus (cum am indraznit sa-i spun asa ceva ei!?) si de atunci nu am mai vorbit!  
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 12:44 AM