IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ciudata din tine, ce te face sa te simti "speciala"?
scorpirescu
post May 12 2009, 04:46 PM
Post #21





Musafir






Io pana acum vreo 7-8 ani sa zicem .. sau pe la sfarsitul facultatii imi era asa se frica de intuneric de nu stateam cu ochii deschisi dupa ce stingeam becul. Stingeam becul si baj baj pana in pat, iar noapte adaca imi trebuia sa ma trezesc baj baj cu ochii inchisi. Bine, era vorba numai de intunericul de spatii inchise. La fel refuzam sa ma uit in oglinda pe intuneric.

Si in ce priveste paranoia este o vorba: chiar daca nu am paranoia aia nu inseamna ca nu e toata lumea pe urmele mele (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 12 2009, 09:35 PM
Post #22


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ciudateniile voastre sunt simpatice...Ale mele sunt de cascat ochii si sunt multe dar va spun acum numai una, mai soft:

Eu, pasionata aproximativ de astrologie si cunoasterea anumitor persoane, cand cunosc un tip care chiar imi place (nu se intampla asa des) ii studiez astrograma, eventual googlesc. Ultima data, saracul de-abia daca retinuse numele, iar eu stiam ce planeta are in nu stiu ce casa samd. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Oricum e chiar complicat cand cunosti pe cineva de putin timp, sa il tragi de limba cand s-a nascut, la ce ora, in ce oras si totusi sa pari subtil. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post May 12 2009, 09:40 PM
Post #23


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cat de tare!!!
Si mie imi e cam naspa cand ii intreb pe oameni ce zidie sunt dupa ce de-abia i-am cunoscut. Daramite sa le mai fac si astrograma! Nici despre mne nu stiu la ce ora m-am nascut. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post May 12 2009, 09:55 PM
Post #24





Musafir






Aaa, si eu googlesc persoanele. Uneori si pe mine insami (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post May 13 2009, 11:23 AM
Post #25





Musafir






QUOTE(sweet_girl @ May 12 2009, 10:35 PM) *
Ciudateniile voastre sunt simpatice...Ale mele sunt de cascat ochii si sunt multe dar va spun acum numai una, mai soft:

Eu, pasionata aproximativ de astrologie si cunoasterea anumitor persoane, cand cunosc un tip care chiar imi place (nu se intampla asa des) ii studiez astrograma, eventual googlesc. Ultima data, saracul de-abia daca retinuse numele, iar eu stiam ce planeta are in nu stiu ce casa samd. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Oricum e chiar complicat cand cunosti pe cineva de putin timp, sa il tragi de limba cand s-a nascut, la ce ora, in ce oras si totusi sa pari subtil. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)

Asta cred ca-i o chestie la voi astia din Buzau (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Mai stiu vreo 3 persoane de acolo, si toate au o treaba cu astrologia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Una chiar cu mine la facultate, ti-am mai povestit de ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post May 13 2009, 11:27 AM
Post #26





Musafir






O chestie pe care o fac eu...miros cartile (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Cum iau o carte din propria-mi biblioteca, var nasul in ea, si inspir adanc. Sunt vechi si au un miros super. Gestul se repede chiar de fiecare daca cand mai citesc cate un pic.
La fel si cu cartile noi...cand vreau sa cumpar una, iar var nasul. Astea miros a tus (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 13 2009, 11:34 AM
Post #27


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



lool Trebuia tu sa ma deconspiri repede. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Da stiu la cine te referi, ne cunoastem din liceu.

Insa asa ca idee cand m-a sunat a doua zi, dupa ce aflasem tot ce se putea sti despre respectiva persoana, faceam pe mimoza care nu isi dadea seama cu cine vorbeste si se prinde mai greu. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post May 13 2009, 12:55 PM
Post #28


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



Apropo de ciudatenii si la mine-s cu duiumul. Spre exemplu, nu pot sa adorm daca nu am picioarele acoperite, chiar daca-s 40 de grade. Am tot timpul senzatia ca ma apuca cineva de picioare. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Daca sunt singura in casa sau sunt plecata pe undeva si trebuie sa dorm singura nu pot sa inchid ochii decat daca ma asez cu fata spre usa.

Cand eram mai mica imi placea mirosul de benzina. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Cand ma machiez am un soi de ritual, incep cu ochiul stang intotdeauna.

Ma relaxeaza daca cineva mananca un mar langa urechea mea sau daca sparge seminte. Nu inteleg de ce, ca efectul ar trebui sa fie fix invers.

Si, fara a epuiza lista, nu suport sa se atinga nimeni de fata mea. Uneori poate parea jignitor, dar nu suport mangaierile. Doar 2 persoane au voie si nici ele tot timpul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post May 14 2009, 07:59 PM
Post #29





Musafir






QUOTE(rozy @ May 12 2009, 10:55 PM) *
Aaa, si eu googlesc persoanele. Uneori si pe mine insami (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


Ce tare esti, Rozy!! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Ia sa te googalesc si io. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Si eu miros cartile, dar mie alea vechi imi plac.

Sweet ii moldoveanca de-a me? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jun 29 2009, 09:32 PM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Eu miros merele bot de iepure in piata sau supermarketuri si cand eram mica ma strangeam de aratator cu patentul. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 06:28 PM